İbne sevici solak medya duyurdu: LGBTİ'liler cesaret aldı

İbne sevici solak medya, LGBTİ'lilere desteğine devam ediyor. Birgün adlı paçavra, onursuz sapkınların Gezi teröristlerinin eylemlerinden cesaret aldığını duyurdu.

25 Haziran 2019 Salı 22:19
İbne sevici solak medya duyurdu: LGBTİ'liler cesaret aldı

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

'LGBTİ yürüyüşü Gezi'nin umut atmosferinden güç buldu.' başlığı kullanılan haberde Avukat Ahmet Çevik ile ODTÜ LGBTİ Dayanışması üyesi Özgür Gür'ün açıklamalarına yer verildi.

Türkiye'deki onur haftası etkinliklerinin yasaklandığı vurgusunu yapan paçavranın sorusunu cevaplayan Avukat Çevik, şunları söyledi:

"LGBTİ yürüyüşü bugünlerde en çok konuşulan konulardan biri kuşkusuz sonuçta hiçbir şey yoktan var olmadı yıllar süren görünürlük ve yaşam hakkı mücadeleleri sonucu LGBTİ Hareketi örgütlenebildi. Dünyada Onur Yürüyüşü tarihsel olarak daha uzun zamandır gerçekleştirilmiş olsa da, ülkemizde de ilk cinsel özgürlük haftası adında İstanbul valiliğinin izin vermemesi nedeni ile gerçekleşemese de 1993 yıllından bu yana yapılıyor diyebiliriz."

Avukat Gür, LGBTİ'li sapkınların Gezi Kalkışması'ndan cesaret alarak bugünlere gelebildiğini de şöyle anlattı:

"Gezi eylemleri de LGBTİ’lerin de görünür olması diğer hak temelli grupların LGBTİ hareketini tanımasına, temasına, dokunmasına hatta hissetmesine neden oldu. Acıları hissetmek ve paylaşmak bütünleşmek için de önemlidir. 2013 yılı ve sonrasında LGBTİ hareketi Türkiye’nin de gündemi ve meselesi olduğunu söyleyebiliriz. Gezi eylemleri ve sonrasında düzenlenen onur yürüyüşünde 50.000 kişinin rekor katılımı ile kutlandı bütün Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’nun en büyük onur yürüyüşü."

Gezici teröristlerin yakıp yıktığı günleri 'halkın uyanışı' olarak tanımlayan Özgür Gür sözlerine şöyle devam etti:

"Gezi halkın uyanışıyken aynı zamanda toplumsal muhalefetin birbirini tanıyabildiği bir alan oldu. Uzun yıllardır özgürlük mücadelesi veren LGBTİ+ mücadelesi toplumsal muhalefetle aynı alanda bir araya geldi. Aynı zamanda bu uyanışla insanlar kendinde güç buldu ve o zamana kadar yok sayılan LGBTİ+ hareketi artık alanlara taşmaya başladı. Geziyle beraber oluşan umut atmosferinin bir sonucu olarak var olan ve zaten mücadele eden insanların birlikte mücadelesi etmesiydi yaşananlar."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 22:19

YORUM YAZ

 • galipgalip1 ay önce
  Sadetin adlı yorumcu ne güzel tespit yapmış..
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  İşte halkı iradesi bu !!! Halkın iradesi buydu diyerek halka toz kondurmayan onu demokrasi kazandı yaygaraları başlıklarını atan pelikancı medyası ve bu gavurların bağrına basarak bu sömürge projesine oy veren bir tutam sakallı ecmainin demokrasinin hediyesinin ne olduğunu görseler. Yemişim onların iradesin be!!! Ev sahibi hatalar yaptı dagidip bu homoların patronun tercih eden sözde bizden tiplerin iradesini kutsamanın ne menen şey olduğunu görseler de akılları başına gelse bari.ya!
 • Kocayusuf Kocayusuf 1 ay önce
  Allah (c.c.) sizi ve sizin gibileri, Lut-Kavmi ile beraber haşr'eylesin!.. Bu Aziz milleti de, size gelecek belalardan korusun...
 • imamimam1 ay önce
  Ve erken evlilik bahanesiyle binlerce aile hapis. yerli ve millî ceza çekiyor.
 • HımarrHımarr1 ay önce
  Ahırlarda bir sürü eşşek var yaa, salın bunların üstüne işte; eşşeklere de değişiklik olur hem!
 • Okan Okan 1 ay önce
  Feto adnan oktar tarafları icerde ve sıra  bir gece ansizi diyorum
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Hatice insanlara iktidar örnek olmaz anne baba örnek olur anladınmı ahmaklar toplugu nedenmi anne atatürkçükse atatürkçü olur baba pkk lıysaa pkklı olur müslümansa islam dinine hizmet eden liderine sahip çıkar münafįksa camilrimize düşman olanlara sahip çıkar.
 • HasanHasan1 ay önce
  Vereceksin odunu bunların kafasına kafasına bak bir daha sesleri çıkıyormu....
 • mutmainemutmaine1 ay önce
  Zaten bu millet başına taş düşse iktidardan bilecek , imam hatiplere karşı çıkarlar , sonra milletin ahlakını sorgularlar,
 • VatandasVatandas1 ay önce
  Kimse kusura bakmasin Turkiyede ceza meza kalmadi artik atini alan herturlu kosturuyo.akpyi bitiren sebeplerden biride bu zaten.magdur vatandas iyice magdur durumuna dustu.devam et akp aferim sana.yolgecen hani bile bukadar olmazdi
 • Erzurum Erzurum 1 ay önce
  Lut kavminin sonu belli onların sonu aynı olur chp var artık İstanbul’da oy veren vekalet verdi oy veren düşünsün
 • Şerif Şerif 1 ay önce
  Suç onlarda değil onlara destek veren onursuz ibnelerde bir gün kendi çocukları böyle olursa acaba ne yapcaklar
 • Cevat Cevat 1 ay önce
  SEYTANIN PISLIKLERI TUVALETIN ICINDEKINEN BESLENIRSENIZ.....BÖYLE OLURSUNUZ..LAGIM PISLIKLERISINIZ LUT AS....IN ZAMANINDAKI PISLIKLER GIBI....ALLAH BELANIZI VERECEKTIR MERAK ETMEYIN .....SODOMGOMMERA.............BOSUNA YASIYORSINUZ......LAGIM PISLIKLERI
 • HaticeHatice1 ay önce
  Demekki 24 yıl İstanbulu yöneten, 17 yıl ülkede iktidar olanlar vatandaşa iyi örnek olmamışlar. 2019 müslümanı ile 1980 müslümanı arasında fark gören varmı? Ben görüyorum. Paraya inanıp, Erdoğan'a tapıyorlar. 17 yılda Protestan gibi yaşayan müslümanlar türedi ülkede.
 • Bir dakikaBir dakika1 ay önce
  Arkadaşlar, homoseksüellik hakkında yargı verirken bir düşünelim. Mesele ibnelerin kraliçesi bülent i reis saraylarda ağırlıyor, iftarlara çağırıyor, elleri ile bile besliyordur. Domat özgeye hallenmiş. Ensar vakfı bildiğiniz gibi. Kur'an kurslarını rezil ettiler. İğneyi kendimize, çuvaldızı ibnelere geçirelim.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  istanbulda bu kadar ibne varmı. varmış seçimden sonra anladık. :)
 • SadeddinSadeddin1 ay önce
  Hacı hacıyı Mekke'deİbnesi,bölücüsü,gezide bulur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ağustos 2019