HURSAD'danKabe uyarısı

Hacı adayları ve umrecileri dolandıran yapılanmalara tepki yağıyor. Hac Umre Seyahat Acenteleri Derneği (HURSAD) tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada vatandaşlar uyarılırken, yetkililer de göreve çağrıldı.

18 Nisan 2018 Çarşamba 09:18
HURSAD'danKabe uyarısı

HURSAD açıklamasında, “Türkiye’de Hac umre turları Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ile yetkili seyahat acenteleri tarafından düzenlenmektedir. Bu yetki almış acentelerin isimleri Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve DİB web sitelerinde kamuoyuna ilan edilmektedir. Bu acentelerden Hac ve umreye götürecekleri her bir yolcudan birebir teminat alınmakta, böylece hacı ve umrecilerin tüm riskleri garanti altına alınmış olmaktadır” denildi. Açıklamada, “DİB ve TÜRSAB acilen bu işe el atmalı, gerekli hukuki ve resmi prosedürleri yerine getirmeli” çağrısında bulunuldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2018 Çarşamba 09:18

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Eylül 2019