Homolara destekte ikinci aşamaya geçtiler: Cumhuriyet alenen aileyi hedef alıyor

Paçavra Cumhuriyet’e yazan Elçin Poyrazlar, köşesinde aileyi hedef alan bir yazı kaleme aldı. Evlendiği takdirde zorluk çekecekleri algısı oluşturan Poyrazlar, kadınlara evlenmemelerini telkin etti.

09 Temmuz 2019 Salı 11:03
Homolara destekte ikinci aşamaya geçtiler: Cumhuriyet alenen aileyi hedef alıyor

 Oğuzhan Çağlar   yeniakit.com.tr 

Toplumun değerlerini, aile bütünlüğünü ve neslin korunması inancını ayaklar altına alan eşcinsellik güzellemeleriyle kendini göstermeye çalışan Cumhuriyet paçavrası, şimdi de aileyi hedef aldı. Paçavra yazarı Elçin Poyrazlar, kadının ailedeki yerini kötüleyerek kadınları evlenmekten soğutmaya çalıştı. 

Evlilik için “Kölelik” dedi

Eşcinsel hareketlere desteğini dile getirmekten çekinmeyen Cumhuriyet paçavrasına yazan Elçin Poyrazlar, alenen aile kurumuna saldırdı. Kadınları “aile” kavramından soğutmaya çalışan Poyrazlar, “Tarihsel sürece bakıldığında pek çok kültür, evli kadına hak tanımaz. Kocanın malı olarak görülen, mülk sahibi olamayan, miras haklarından yoksun, çocukları üstünde hak iddia edemeyen, kendilerini kocaları olmadan yasal olarak temsil edemeyen, yalnız başına yolculuklara çıkamayan, çalışamayan kadınlar için gelişmiş ülkelerde yasalar 19. yüzyıldan sonra iyileştirildi. Oysa dünyanın pek çok ülkesinde bugün benzer kölelik koşullarında yaşayan evli kadınlar var.” diyerek istisna durumları genelleştirme yoluyla kadının ailedeki yerini kötüledi. 

“Sosyal statü sahibi kadınların neden evlendiğini anlamıyorum.”

Poyrazlar, kadına türlü hakların tanınmasını sağlayan evlilik birliği için gerekli olan resmi imzayı sorgulayıp, “Aile ve toplum baskısı, yalnız kalma korkusu, aşk, seks, sosyal statü, çocuk ve güvence, imza için mutlak bir gereklilik mi?” sözlerini kullanarak insanları resmi ilişkiden uzaklaştırmaya çalıştı. Paçavra yazarı, “Kendi işinde 8-10 saat günlük mesainin üstüne evi çekip çeviren, alışveriş yapan, çocuğuna bakan, yemek ve temizlik yapan, temizliği kendisi yapmıyorsa bunu organize eden ve kendi maaşından ödeyen çoğunlukla kadınlar. O halde neden evlenmeye ya da evli kalmaya devam ediyoruz?” ifadeleriyle çalışan kadınları evlenmemeye yönlendirdi.

Evlilik alternatifi bir yapı arıyor

Evliliği, “devletlerin ve iktidarı elinde tutmak isteyen tüzel ya da özel kişilerin, kısaca erkek sisteminin bir ürünü. Bu yapıyı mevcut dini, kültürel, finansal, sosyal ve hukuki düzenlemeler de besliyor.” diyerek kötüleyen ve küçümseyen Poyrazlar, “Bütün mesele kadınları ikinci cins sınıfına sokmayacak bir evlilik alternatifi yaratabilmek.” diyerek, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” zırvalığına da desteğini dile getirirken, evliliği hedef alan eşcinsellere de göz kırpmış oldu. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Temmuz 2019 Salı 11:03

YORUM YAZ

 • gggggg2 ay önce
  Evlilik artik bir zorunluluk degil bugunku toplumda.eskiden nezhrbin belirligi soyun devamo ve sarihligi icindi evlilikBugunku kosullarda dna ile soyun kime ait oldugu cikiyorEvet insan yasadikca daha fazla refah icinde olmak ister bu nedenle gelirini yukseltirKadinin calismasi gelir refahini yuksetirken kariyer calismalari cocuk planlarini geriye birakir yada cocuklaro bakici eline cocuk sadece anne degil babadan da ayri buyur cunku baba da kariyer pesindedir. Belli bir donemden sonra cocuk icin anne baba bir bankamatiktir.Bu durumda buyuyen cocuk icin evlilik yoktur olmazda cunku evliligin anlamini bilmezOte yandan ulkemizde cok uzun suren bosanma davalari da artik evlilikten gencleri sogutuyor.Bosanmalar 8 ya da 10 yil suruyor bu da insanlari zinaya yonlendiriyor maalesef bir kisinin hayatindan 8 yili caliyorsunuz bu donemde yeniden evlenebilir bir aile kurabilir bu kadar uzun yargilama sureci maalesef gencleri evlilikten sogutuyorSozun ozu2019 dunyasinda sadece kadinin degil erkeginde kariyer pesinde kosmasi aileyi bitiriyor bosanmalari arttiriyor uzun yargilamada tekrar yeni aile kurmayi onluyor yazik oluyor topluma
 • Zübeyir DurduZübeyir Durdu2 ay önce
  Aile zaten bitmiş vaziyette. Akıllı telefon ve zina aplikasyonları sayesinde beyaz yakalı kariyer meraklısı kadınların çoğu işi ve evliliği yanında bir de eskortluk fahişelik yapıyor. Lüks bir yaşam için para lazım diyerek fahişelik yapan bu kadınlara en büyük desteği kocaları veriyor. Eve daha fazla para geliyor çocuğu en iyi özel okulda okutuyoruz, tatilde ibizaya gidiyoruz, Mercedes BMW sürüyoruz. Karımada değişiklik oluyor canı sıkılmıyor macera yaşıyor bal yiyen baldan usanır diyorlar. Bu Elçin Hoyrazlar o yaşam tarzının bir temsilcisi. Profesyonel yaşamda olan çoğu kadın bu yola düşmüştür. Kamu kurumlarında bile işler çığrından çıkmış vaziyette. Memur maaşı yetmiyor diye evini terk edip boşanmadan zengin işadamları ile dost hayatı yaşayan kadınlar var. Öğle tatilinde kocasını başkasıyla nasıl aldattığını macera yaşadım diyen anlatan kadınlar var.
 • mustafamustafa2 ay önce
  aslında erkekler için evlilik tam bir tuzak olmaya başladı
 • Emine Altin Emine Altin 2 ay önce
  Kendi varligini inkar eden yaratiklardan biri
 • MilletMillet2 ay önce
  NASIL BİR BAŞI BOZUK MEMLEKETTE YAŞIYORSAK . DEMOKRASİ VAR DİYE IRZIMIZA GEÇSELER SESİMİZİ ÇIKARMAYACAĞIZ. VALLAHİ HAYRETLER İÇERİSİNDEYİM BİR DERNEK YADA HER NE HALT İSE GAZETESİNİN ÜSTESİNDEN GELEMİYORUZ .DÜŞÜNÜN SAVAŞTAYIZ VE BİR GAZETE VAR HA BİRE BİZİM ASKERİ SIRLARIMIZI YAZIP DÜŞMANA FAŞ EDİYOR. BİZDE DEMOKRASİ VAR DİYE SESİMİZİ ÇIKARMIYORUZ. .ŞU ANKİ DURUMUN VALLAHİ BUNDAN BİR FAKI YOK .YAZIK YAZIK BİZ BU KADAR AHMAK OLMAMALIYIZ
 • Enes Enes 2 ay önce
  Abi senin yoruma katılıyorum onu doguracagına ..... Acıdım anasına babasına ...Allahım evlatlarımızı korusun bunların şerrinden
 • nevzat45nevzat452 ay önce
  Eşcinsellerin en büyük dayanağı olan ve hükümetin 2012 yılında imzaladığı ve halen ısrarla yürülükte olan istanbul sözleşmesi varken, sağa sola çamur atmanın hiçbir akla mantığa sığan bir yanı yoktur.
 • ihsanihsan2 ay önce
  peki kadın.. turşumu kuracaksın. yoksa zinayamı yöneleceksin
 • SeyfullahSeyfullah2 ay önce
  Keşke senin anandasosyal statü sahibi olsaydı da senin gibi bir mikrobu Doğurmasaydı
 • ORHAN ÖZALP ORHAN ÖZALP 2 ay önce
  İnancı olmayan hayatı. Sadece madde açısından gören sığ kafalı toplum hayatını değil sorumsuzluk bilinciyle. İnsan lığın özüne hedef almış hayvansı karakterli düşünce yapısındaki zavallıcıklar.bunun önderliğindeki iğrenç düşünce tarzını. Destekleyen pravda parçaları ne yazıkki müslüman Türk toplumunu bir kanser gibi sarmakta bunları önlemenin yolu aileleri uyarmak çocuklarıı eğitmek hepimizin görevidir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019