• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hilmi Özkök’ten Erdoğan’a kaçamak ‘FETÖ’ cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ eleştirisi yapan askerlere “FETÖ’yü neden TSK’dan ihraç etmediniz” diye sormuştu. Konu hakkında konuşan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, kaçamak bir cevap verdi.

2020-02-15 09:12:00 - 2020-02-15 10:22:09
Hilmi Özkök’ten Erdoğan’a kaçamak ‘FETÖ’ cevabı

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, AK Parti’yi FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla itham etmiş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta Başbuğ olmak üzere, askerlere, “FETÖ’yü neden TSK’dan ihraç etmediniz” diye sormuştu. Konuya dair Başbuğ henüz açıklama yapamazken, emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ten güldüren bir açıklama geldi.

Kaçamak cevap

Hilmi Özkök Sözcü’ye konuştu.

Yıllar önce TSK’daki FETÖ yapılanması için, “Hükümeti uyarmıştık” diyen Özkök, şimdi de cemaatlere müdahale de bulunulamayacağını söyledi. Özkök, “Evet, bana diğer bir yanlış yüklenme de görevim sırasında Fetullahçıları ordudan atıp atmadığımdır. Aslında diğer bazı komutanlara da aynı konuda sorular yöneltiliyor. 2002-2006 yıllarında o zamanki adıyla 'Cemaat' olan Fetullahçılık, kanunen bir suç değildi. Kanunun suç saymadığı bir konumda olan kişiye 'Ordudan atmak' gibi ağır bir ceza verilebilir mi?” dedi.

Özkök’ün söz konusu örgüte dair hükümeti uyardıklarını iddia edip harekete geçmelerini istediğini söylemesi, ardından kendini savunmak için, “Suç değildi, ordudan atamazdık” edebiyatı yapması tepki çekti!..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cihan

Suya sabuna dokunan mütedeyyin abdestli namazlı olanları irtica kılıfıyla atıyordunuz ama milleti salak yerine koymayın...
 • Yanıtla

emekl

askere başı secdeye gelen askerleri ordudan atıyorsunuz diyenlere ne demeli o zamanlar fetöyle kolkola icraatlar yapılıyordu asker defe tutulurdu doğru yasa neden çıkarılmadı yasa olsaydı asker suçlanamaz bu şerefsizlerin tasviyesinin önü açılırdı neden devamlı ordu deniliyor emniyette yokmuydu onlar neden tasfiye edemedi yargı neden tasfiye edemedi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı