• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Her yerde aranan Hindu dini lider devlet kurdu!

Hindistan'da insan kaçırma ve tecavüz suçlarından aranan, kendisini "kutsal" ilan eden Hindu dini lider Nithyananda, Ekvador açıklarındaki bir adada kendi devletini kurduğunu duyurdu.

Yeniakit Publisher
2019-12-07 18:08:00 - 2019-12-07 18:10:14
Her yerde aranan Hindu dini lider devlet kurdu!

Ülkesinde büyük bir takipçi kitlesi olan Nithyananda, kendi dini grubuna bağış toplamak için çocuk kaçırma ve grup üyelerinden birine tecavüz suçlamasıyla Gujarat eyalet polisi tarafından aranıyordu.

Ada satın aldı ve yeni devlet kurdu

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, nerede olduğu bilinmeyen Nithyananda, Çarşamba günü bir açıklama yaparak "Kailaasa Cumhuriyeti"ni ilan etti ve devlette yaşayanların "dünyanın en büyük ve en saf Hindu ulusu" olacağını duyurdu.

Bu "kozmik ülke", zengin grup üyelerinden birinin Ekvador açıklarında satın aldığı özel bir adada kuruldu, Hindu ibadetini yapanların vatandaşlık ve pasaport başvurusu yapabilecekleri duyuruldu.

Kailaasa Cumhuriyeti'ne bir miktar bağış yapılmasını da şart koşan başvurular Nithyananda tarafından onaylanacak. Kailaasa Cumhuriyeti, "kendi ülkelerinde dinlerini uygulama hakkını yitirmiş Hinduların kurduğu ve sınırları olmayan bir ülke" olarak tanımlanıyor.

Hindistan medyası, Nithyananda'nın dini gruplarının merkezinin bulunduğu Ahmedabad'tan "en az üç ünlü kişinin" adaya taşınacağını duyurdu.

Kailaasa Cumhuriyeti adına internette açılan bir sitede, bu ülkede bedava sağlık, gıda, eğitim hizmetleri verileceği ve "tapınağı temel alan bir yaşam tarzının canlandırılacağı" ifade ediliyor.

Ülkenin kendi hükümeti, bakanlıkları, bayrağı, anayasası ve kripto para birimi ve Hindu yatırım ve rezerv bankasına sahip olduğu belirtiliyor.

"Doğaüstü güçleri var"mış

Hindistan'da 10'u aşkın tapınak ve inziva merkezi kuran Nithyananda'ya doğaüstü güçler atfedilerek, güneşin doğuşunu 40 dakika geciktirdiği, duvarın arkasını gördüğü, 82 kör çocuk için "üçüncü göz yarattığı", inekleri Sanskritçe ve Tamilce konuşturduğu saçmalıkları öne sürülüyor.

Bir yılı aşkın bir zamandır Hindistan'da polis tarafından aranan Nithyananda, YouTube üzerinden takipçilerine seslenmeye devam etmiş ve geçen hafta yayınlanan bir videoda "Beni arıyorlar, ama ben Himalayalar'dayım, Kailaasa'dayım" demişti.

Sicili kabarık

Geçen ay Gujarat eyalet polisi, Nithyananda'nın Ahmedabad'daki grubun merkezini basarak iki yöneticiyi tutuklamış, merkezde kilit altında tutulduğu ve kaçırıldığı iddia edilen birçok çocuk serbest bırakılmıştı.

Nithyananda, merkezdeki kadın takipçilerinden birine 5 yıl boyunca tecavüz etmekle suçlanıyor. 2014'te ise kadın takipçilerinden birinin merkezde kalp krizi sonucu öldüğü açıklanmış ancak kadının ailesi ölüm nedeninin şüpheli olduğunu ifade etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vahap kalyoncu

Bu adamda fetonun yolunda.
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

"Kailaasa Cumhuriyeti"ni kuran bu vatandaş tüm sahtekarlara, kara para aklıyanlara, uygunsuzlara vize vererek devletini imar eder,bu işlerin tutkunlarından turizm gelirini katlar. Salkımlar cenneti.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı