• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP ve CHP arasında kılıçlar çekildi! Sezai Temelli’den sert sözler!

Terör sevici HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin grup toplantısında CHP'ye 'Urla'ya kayyım yakışmıyor' sözleri üzerinden yüklendi.

Yeniakit Publisher
2020-01-14 15:20:00 -
HDP ve CHP arasında kılıçlar çekildi! Sezai Temelli’den sert sözler!

PKK sevici HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM'de partisin grup toplantısında gündem ilişkin konuştu. Temelli'nin hedefinde CHP vardı. Temelli, kayyım atamaları ile ilgili CHP'yi bencil olmakla eleştirdi.

Temelli 'Urla'ya kayyım yakışmıyor' sözleri için 'öyle muhalefet olmaz, Kayyım hiçbir yere yakışmaz. Kayyıma karşı çıkıyorsak Van'da da karşı çıkacaksın, Amed'de de karşı çıkacaksın Mardin'de de karşı çıkacaksın' dedi.

Zillet İttifakında CHP’ye sitem eden Temelli'nin açıklamaları şöyle;

‘Belediye eş başkanlarını yasalara aykırı bir şekilde görevden alıyorlar ama belediye meclislerini de feshediyorlar. Belediye meclislerini de işlevsiz hâle getiriyorlar. Bunu değiştirecek olan bu ülkenin muhalefeti, demokratları olmalı. Bu ülkenin aslında toplumsal muhalefeti olmalı. İlk günden söyledik; Bu kayyım rejimi dedik, olağanüstü hal aklı dedik darbe mekaniğinin yansımasından başka bir şey değildir. Buna karşı çıkmazsanız her yere sirayet eder. o yüzden siyaseti özgürce kayyım rejiminin karşısına dikilmeli dedik. Bu iktidarın karşısına dikilmeli dedik. Kayyım her yere yayılıyor. Biraz önce kurumları saydım.’

‘Urla'ya da kayyım atandı. Siyaset bugün içine sürüklendiği yerden dedi ki; 'Urla'ya kayyım yakışmıyor' dedi. Öyle muhalefet olmaz, Kayyım hiçbir yere yakışmaz. Kayyıma karşı çıkıyorsak Van'da da karşı çıkacaksın, Amed'de de karşı çıkacaksın Mardin'de de karşı çıkacaksın. Eğer karşı çıkmıyorsan siyaseten o cüzde senin adın artık yoktur.’

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ovalı

Ulan Temelli ne zaman adam öldürmek eroin , esrar satmak demokrasi oldu ? Senin demokrasi dediğin nedir ? 
 • Yanıtla

EKOLL

Vatan ve millet yerine teröre hizmet edenlerin yönettiği sözde belediye başkanlıklarına vatan ve millet için en iyi kayyum yakışır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23