• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan o kanala tepki

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak isim vermeden “bir medya grubunun ekonomi kanalı” dediği Bloomberg HT’nin yayın politikasını eleştirdi.

2019-10-03 20:16:00 -
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan o kanala tepki

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, A Haber televizyonunda Yeni Ekonomi Paketi’ne (YEP) ilişkin soruları yanıtladı. Albayrak, dolarizasyonun nasıl engelleneceğine ilişkin soruyu yanıtlarken sözü Ciner Grubu bünyesindeki, ekonomi haberleri veren Bloomberg HT’ye getirdi.

Tarafsız Haber Ajansı'nın haberine göre, Albayrak, Bloomberg HT için “Üzücü ama ekonomiden sorumlu bir medya grubu, ekonomiden sorumlu bir medya kanalı son bir yıldır bir söylem üzerine, bir dil üzerine siyaset gütmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Albayrak şunları söyledi:

Bu o grubun finansal pozisyonunu korumak için yönlendiriyor olabilir. Farklı bir likidite pozisyonu kurumun sahipliği farklı şekilde yönetiyor, kendi menfaati için farklı bir pozisyon alaraktan, kendine farklı bir kazanç elde etmek için de yapıyor olabilir. Biz orasını bilemeyiz orası ayrı bir konu ama burada ekonomi politikaları, Türkiye’deki değişim dönüşüm içerisinde şunu görmemiz lazım. Biz objektif şekilde değerlendirip doğru yorum yapmamız lazım. Ortada bir bardak var. Dün bu bardakta şu kadar su vardı, bugün şu kadar su var ve bardaktaki su artıyor. Ha 'Bu bardak hep boş, daha da azalıyor' Bu başka bir şey, farklı bir yöne çekmek başka bir şey. Dolarizasyon özelinde olsun, makro-mikro iyileştirmeler anlamında olsun, Türkiye son bir yılda çok önemli bir noktaya geldi."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Recep Güler

halk tv.denen kanal sankide,resmi chp-kk kanalı-türkiye düşmanı ve atatürk sömürgecisi!bu kanalın haberlerini izle-resmen türkiye düşmanlığı üzerine;çıkıyor iki aynı kafa,o diyor kara-ötekisi kapkara;bunlar bu ülkede atatürkün kitaplarından-nutuktan-rozetten besleniyorlar(((
 • Yanıtla

hersey yolunda ..

bunu inkar eden varsa .. haindir .. ekonomi ucmaya basladi ... ummet cok memnun .. Vesselam .. Yildirim Haset
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23