'Hasta kadın' Merkel son noktayı koydu! "Şansölyelik görevimi..."

Geçirdiği titreme nöbetleri ile son zamanlarda sağlık durumu tartışma konusu olan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir açıklama daha yaparak, "Şansölyelik görevimi yerine getirebilecek durumdayım." dedi.

19 Temmuz 2019 Cuma 21:24
'Hasta kadın' Merkel son noktayı koydu! "Şansölyelik görevimi..."

Almanya Başbakanı Angela Merkel, son zamanlarda özellikle karşılama törenlerinde titrerken kameralara yansımış ve Merkel'in sağlık durumunun iyi olmadığına ilişkin iddialar ortaya atılmıştı.

Söz konusu iddialar hakkında bugün açıklama yapan Merkel, "Sağlığım hakkındaki endişeleri anlıyorum ancak bunları zaten yanıtladım. Sağlığım konusunda ilgiliyim. Şansölyelik görevimi de yerine getirebilecek durumdayım. 2021 benim için siyasi hayatımın sonu olacak ancak bundan sonra da hayatıma devam etmeyi umuyorum." ifadelerine yer verdi.

"Körfez'deki durumdan dolayı endişeliyiz"

Körfez'de ABD ve İran arasındaki gerilim hakkında da konuşan Merkel, "Tabii ki endişeliyim. Şu an endişe duymadan bu bölgeye bakamazsınız. Gerilimin tırmandırılmasından uzak durulmalıdır." dedi.

ABD, dün akşam saatlerinde İran'a ait bir insansız hava aracını düşürdüğünü iddia etmiş, ancak bu iddia İranlı yetkililerce yalanlanmıştı.

"İngiltere üye olmasa bile ortak kalacak"

31 Ekim'de AB'den ayrılması beklenen İngiltere hakkında konuşan Merkel, "İngiltere gelec ekte Avrupa Birliği üyesi olmasa bile ortak olarak kalacak." ifadelerine yer verdi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 21:24

YORUM YAZ

 • BoşlafistanBoşlafistan1 ay önce
  Bence çok dırlanmasınlar; onu hasta sanan nice sağlamlar tırlayabilirler..
 • 149214921 ay önce
  merkepl görevini yerine getirecek durumda,karnı çok şişti doğurması akşamlık sabahlık.almanların gözü aydın.
 • mustafa mustafa 1 ay önce
  huseyin efendi kendi özel uçagi arizalandi neden söylemiyorsun..böyleliklede istanbulumuzu çaldiniz yalan dolansöyleyerek malesef algi yaparak inandirdiniz milleti.. unutmayin yalancinin mumu?....
 • Halim SelimHalim Selim1 ay önce
  Hasta kadin diyerek, insanlarin hastaligıyla alay etmek ancak sizin gibi karaktersizlere yakışir.
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Hasta kadin dediğiniz apartman dairesinde oturuyor. Veevinden çalişma ofisine Sadece 1 araçla gidiyor. YouTube den bakabilirsiniz.Sanayi devi Almanya nin Başkanı Merkelaktarmali uçakla g 20 zirvesine gidiyor. Ya bizimkisi lüks şatafat ve israfyalan ve talan. Bir de rant. Yüce rabbim bize yardım etsinneslimiz ekonomimizzayıfliyor günden güne
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Böyle bir durumu bide yaşansa muhalefetine vatandaşına herkez hadsiz hadsiz konuşurdu. Okuyan bir topluluk gercekten farklı örnek Almanya. Biz okumayanlar bilmediğimiz konuda uzman bir topluluk olduk. Şu söz bize cuk diye oturuyor. (Türk milleti bilmediği konuda uzmandır.) arğo deyin patavatsız söz deyin bize cuk oturuyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019