• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hakemliğe veda eden Bülent Yıldırım’dan çok tartışılacak sözler! 'Hakemken çocuğum olmadığı için Allah'a şükrettim'

Bu sezon başında hakemlik görevine veda eden Bülent Yıldırım, hakemken çocuğu olmadığı için Allah'a şükrettiğini belirterek, "Türkiye'de linç kültürü var. Bu kültürden hakemler ve aileleri de etkileniyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 15:03:00 -
Hakemliğe veda eden Bülent Yıldırım’dan çok tartışılacak sözler! 'Hakemken çocuğum olmadığı için Allah'a şükrettim'

Bu sezon başında MHK kararı ile hakemliğe veda eden Bülent Yıldırım ilk kez Radyospor'a konuştu. Gündeme dair birçok soruyu cevaplayan Yıldırım, MHK tarafından haksızlığa uğradığını söyledi.

"Hakem arkadaşlara sosyal medyayı önermiyorum"

Bülent Yıldırım, "Ülke futbolunda kaotik ve maalesef ürkütücü bir ortam var. Hakemlik dönemimde sosyal medyada kullanmadım, hakem arkadaşlarımın da kullanmasını önermiyorum. Sosyal medyada ciddi algı bozukluğu ve linç kültürü var. Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında Ali Palabıyık'ın penaltı kararı doğruydu. Karim Hafez'in pozisyonunda Ali Palabıyık iyi niyetli bir şekilde oradan ayrıldı fakat Karim Hafez atılmak için her şeyi yaptı. Aytaç Kara da sürekli hakemle oynuyor yakışmadı!" ifadelerini kullandı ve ekledi:

"Ligimiz iyi ama çok yavaş"

"Avrupa'da futbol iklimi çok farklı, medya farklı, futbolun kalitesi ve hızı ülkemize göre daha iyi. Avrupa'daki futbolcular Türkiye'den giden hakemlerle çok sık karşılaşmadığı için maç yönetmek çok keyifli ve güzel oluyor. Bizim ligimiz mücadele anlamında çok iyi bir lig fakat oyun hızı çok yavaş. Özellikle de itirazlardan dolayı çok durağan bir futbol oynanıyor. Taç ve köşe atışlarındaki itirazlara bir şeyler yapmak lazım."VAR ile hakem arasındaki diyalogların iddia edildiği gibi yaşanması mümkün değil. VAR hakemi, orta hakemi asla yönlendiremez. VAR hakemi ile orta hakemin kavga etmesi, tartışması, bağrışması söz konusu olamaz."

"Başımı hiç dışarı çıkarmazdım"

"Şu anda yorumculuk yapıyorum. Ben bunu bu alanda tecrübe sayıyorum. Hakemlik dönemimde hep dışarı kapalı bir insandım, başımı hiç dışarı çıkarmazdım. Masanın diğer tarafı hakkında da bilgi sahibi oldum. Sahadaki maç yöneten hakem eleştirilmekten asla çekinmez. Sağlıklı eleştiriden de her insan öğrenir. Fakat kişilik haklarına saldırı, hakaret ve argo kelimeler asla kabul edilemez. Eyyamcı ve kurgucu söylemi de asla kabul edilemez. Ben kariyerim boyunca asla eyyamcı ve kurgucu olmadım."

"Çocuğum olmadığı için Allah'a şükrettim"

"Henüz kariyer planlamamı yapmadım. Süper Lig ve 1. Lig'de oynanan maçları takip ediyorum ve analizlerini yapıyorum. İşyerlerinde ayrılık usulleri çok değerlidir. Bu noktada MHK'nin bana karşı tavrını doğru bulmuyorum. MHK'nin bu ayrılık şekli beni çok üzdü. MHK bana haksızlık yaptı. Hakemken çocuğum olmadığı için Allah'a şükrettim. Türkiye'de linç kültürü var. Bu kültürden hakemler ve aileleri de etkileniyor. Çok trajik bir ortam var."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

luimar

hayat hızlı , parası çok olana , güzeldir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23