• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, HDP’li belediyelere kayyım atamasını değerlendirdi: Dünyanın hiçbir ülkesi terör finansmanına göz yummaz

HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyım atanmasını yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Güvenlik Stratejileri Uzmanı Abdullah Ağar, “Suriye odaklı yaşanan gelişmeler ortadayken, içeride belediyeler üzerinden yeni bir terör oluşumuna göz yumulması söz konusu olamaz. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesi bir terör örgütünün siyaset yapmasına ve yerel yönetimlerde idarede bulunmasına izin vermez. Devlet göz göre göre bu terör yapılanmasının örgütlenmesine izin verirse toplum tarafından acziyet içinde görülür.” diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-08-19 13:02:00 - 2019-08-19 13:05:06
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, HDP’li belediyelere kayyım atamasını değerlendirdi: Dünyanın hiçbir ülkesi terör finansmanına göz yummaz

 Uğur Kağan Hanoğlu  yeniakit.com.tr 

HDP’li 3 il belediyesine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanmasını değerlendiren Güvenlik Stratejileri Uzmanı Abdullah Ağar, terör örgütünün siyaset adı altında yürüttüğü faaliyetlerle gelecekte büyük provokasyonların kaynağı haline geleceğine dikkat çekerek, devletin bu noktada müdahale etmesinin zaten zorunlu bir girişim halini aldığını vurguladı.

Devlet buna izin verirse acziyet içinde görülür

2015 yılında terör örgütü PKK’nın belediyeler üzerinden temin ettiği finans ve saldırı araçlarıyla bölgede sözde özyönetim adı altında saldırılara başladığını hatırlatan Ağar, şöyle devam etti:

Devlet Suriye ile ilgili kritik bir süreci yürütürken içeride terör bileşenlerinin yeniden bir tehdit unsuru haline gelmesine göz yumamaz. Bu duruma göz yumulursa devlet acziyet içinde görülür. Kayyım atamalarıyla devlet terör örgütü bileşenlerine karşı gereken müdahaleyi yapmıştır ve içinden geçtiğimiz bu süreçte bu müdahale hayati derecede önemlidir.

HDP’li belediyelerin terörü beslediğini herkes biliyor

HDP’li belediyelerin terör örgütüne finans ve insan kaynağı aktardığının herkes tarafından bilinen ve görülen bir konu olduğunu vurgulayan Ağar, şöyle devam etti:

Devlet buna müdahale etmezse terör örgütü bunun propagandasını yaparak güç devşirmeye girişir ve nitekim geçmişte de öyle olmuştur. Devletin müdahale etmesi durumunda ise özgürlük ve insan hakları diyerek mağdur ayaklarına yatarlar. Nitekim seçimlerin sonrasında baktığımızda, önceki kayyum döneminde terör örgütü ile irtibatı olduğu gerekçesiyle iş akdi feshedilen 248 işçi ve memur bu dönem yeniden işe alındı. Bu terör iltisaklı 248 kişinin adeta ödüllendirilerek terfi ettirildi. Bunların bir kısmı daire başkanı, şube müdürü ve üst yönetimlerde görevlendirildi.

Kayyım atamaları sınır dışında yapılacak operasyonlarla doğrudan ilişkili

Türkiye sınırları içinde gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonlarında son derece iyi bir noktada bulunulduğuna işaret eden Ağar, “Sınırlarımız içinde iyi olmak yetmiyor. Türkiye olarak sınırların dışından yönelen terör tehditlerine karşı da adım atılması gerekiyor. Gerek Suriye gerekse de Irak’ta terörle mücadele edebilecek bir potansiyel yok. Bu durumda Türkiye bu sınırlardan kendisine yönelecek terör tehditlerini bertaraf edecek adımları atması ve operasyonları gerçekleştirmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dumanlı

Sayın Ağar içişleri Bakanlığının gerekçelerini okumamış. 2015 yılında teröre kaynak aktaran kişinin suçunu devlet mahkemelerde kanıtlayarak bir şey yapamamışsa vay o devletin haline. Ki birde bu kişinin seçilme hakkını kabul ediyorsun. AKP zihniyeti bu sandıktan kendi çıkarsa ileri demokrasi olur. Başkası çıkarsa görevden al. Daha önce görevden alınanların mahkemelerce terör suçu işlediği için mahkum edildiklerini duymadık. Yapılan millet iradesinin gasp edilmesinden başka birşey değildir.
 • Yanıtla

keto

ahmet türk saglıgı elvermedigi için salı bırakıldı zaten hakkında dava vardı saglıgı elverişlidir yatmaya musaittir sıradan suçlular yatıtorsa terör destekçiside yatsın ne eksigi var zaten bir ayagı çukurda ahmet türk aga sayısız köy ve arazi sahibi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23