• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gurbetçi kadın gündem oldu! "İt gibi çalışıyoruz, Türkiye'dekiler gibi kuaförde sıra beklemiyoruz"

Yeniakit Publisher
2023-12-03 14:18:00 -

Almanya'da yaşayan gurbetçi bir kadının sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Türkiye'dekilerin gurbetçilerin yaşam standartları hakkında söylediği olumsuz sözleri kabul etmeyen kadın, işe gittiği anları kayda aldı.

Sıcaklığın -8 derece olduğunu ve buna rağmen işe gittiğini vurgulayan sosyal medya kullanıcısı, paylaşımının sonunda da Türk kadınlarına değindi. Gurbetçileri savunarak "çok çalışıyoruz, tatile gidiyoruz" diyen kadın, bir ailenin her ferdinin çalışmak zorunda olmasına da değindi.

İşte o ifadeler:

Gurbetçilerden nefret eden, onlara laf sokan sanki parayı ağaçlardan topluyormuşuz gibi davranan Türkiye’deki vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bakın şu an eksi 8 derece kar yağıyor ve ben işe gidiyorum.

Benim gibi bütün gurbetçiler karda kışta işe gitmek için sürünüyoruz. Yürümek bile çok zor. Yerler buz tutmuş.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bir de şu var; Burada 5 kişilik bir aile iseniz hepiniz çalışmak zorundasınız, eve ekmek getirmek zorundasınız. Öyle öyle güzel yaşıyoruz tatillere gidiyoruz evet çünkü bütün yıl boyunca it gibi çalışıyoruz.

Türkiye’deki kadınlar gibi evde oturup evde oturup kuaför sırası beklemiyoruz, eşimizin bize para getirmesini beklemiyoruz. O yüzden bizi linçlerken bir daha düşünün.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hayal

çok doğru bur saat 4 5 kalk işe gitmek ne demek biliyorlardı acaba nerden bilsin türkiyedekiler onlar rahatlıklarını düşünüyorlar gurbete eşek gibi çalışan bizleriz hayat oradakilere güzel

emeklilik kadin erkek 68 'de

....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23