Gündemi sarsacak açıklama! 'Türkiye'ye yönelik bir işgal hedefleniyor'

ANKASAM Stratejik Araştırmalar Merkezi Başdanışmanı Prof. Dr. Sencer İmer, Türkiye'ye yönelik bir işgalin hedeflendiğini açıkladı.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:59
Gündemi sarsacak açıklama! 'Türkiye'ye yönelik bir işgal hedefleniyor'

Türkiye ve ABD arasında S-400 tartışması yaşanırken Prof. Dr. Sencer İmer'den gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar geldi. İmer Türkiye'nin bir işgalle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Sencer İmer bir Youtube kanalına verdiği röportajda, "Çevremizde yaşanan tüm gelişmeler Türkiye'ye yönelik bir askeri operasyonu işaret ediyor" ifadelerini kullandı. Sosyal medyada verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sencer İmer, Türkiye'nin bir güvenlik tehdidi altında olduğunu belirterek, "Çevremizde yaşanan tüm gelişmeler Türkiye'ye yönelik bir askeri operasyonu işaret ediyor." dedi.

Türkiye'de bir 28 Şubat darbesi olduktan sonra ABD'de bir tatbikat düzenlediğini söyleyen İmer, Nevada çölünde yapılan tatbikatta Türkiye'nin tasvir edildiğini ve 24 Temmuz'da yani Lozan Anlaşması'nın yıldönümü olduğuna dikkat çekti.

İmer, "Öte yandan Stavridis'in başkanı olduğu bir enstitü bir deniz tatbikatı senaryosu yazıyor. Türk donanması ani bir baskınla Yunan ve Amerikan (müttefik) donanması tarafından imha ediliyor. Bu tabi Türkiye'nin denizde korumasız kalması anlamına geliyor. Kıbrıs adasının da böylece ablukaya alınarak kolayca oradaki edinilmiş olan Türk soydaşlarımızın haklarının ellerinden alınması anlamına geliyor" dedi ve şöyle devam etti:

PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin artan faaliyetleri

Şimdi bütün bunları bir araya koyduğumuz zaman gayri ihtiyari Türkiye'nin çok ciddi bir tehdit altında olduğunu düşünüyorum. Tabi bunlara ekonomik şartları da ekliyoruz. Dövizin hızla değer kazanması Türk Lirası'nın değer kaybetmesi enflasyonun artması, hayatın pahalılanması ve ithalatın yapılamaz hale gelmesi gibi problemler halkı rahatsız edecektir. Ve böylece bir ortam yaratılmış oluyor. Yani Venezuela'da yapılan olaya çok benziyor. İran'daki yapılan sıkıştırma olayına çok benziyor. Aynı esnada PKK terör örgütünün Türkiye'de çok hızlı artan bir aktivitesi var. Şehitler veriyoruz. DEAŞ'ın başkanı olan Bağdadi'de Türkiye'yi tehdit ediyor. Burada da operasyon yapılacağını söylüyor.

 

"S-400'ler Kıbrıs'ta da Türkiye'de de işgali önler"

Demek ki böyle tehdit varsa bunu engellemek için yapılacak şey havadan gelecek olan ani bir baskın taaruzun gerek denizde gerek karada ortadan kaldırılması lazım. Bu da S-400'ün önemini ortaya koyuyor. S-400'den muhakkak vazgeçmelisiniz diye bu kadar ısrarla söylemelerini açıklamak mümkün hale geliyor. Yani S-400 olması halinde anlattıkları ne deniz baskını ne de ülkenin altyapısını tahrip edecek baskın yapılamaz hale gelmiş oluyor.

"ABD Türkiye'ye askeri olarak müdahale etmek için zemin hazırlıyor"

Amerikan hükümetinin özellikle seçimlerin ertelenmesiyle ilgili karardan sonra yaptığı açıklamada "bunu not ediyoruz" diyorlar. Bu not etmeyi ben şöyle değerlendiriyorum. Dünyadaki devletlere birtakım sıfatlar veriliyor. Normal demokratik devletler veyahut başarısız devletler. Başarısız devlet şu demek, ingilizcesi (unsuccess failed state). Vatandaşlarının haklarını yerine getirmeyen, onlara sıkıntı yaşatan, onların düşünce hürriyetlerini sınırlandıran devletler başarısız devletler.

"Dışardan NATO'nun müdahalesine kadar gidebilir"

Başarısız devletlerin daha sonra alacakaları isimse haydut devlet yani (rogue state). Haydut devlet kavramını Amerikalılar mesela şuanda, Venezuela için Kuzey Kore için ve İran için kullanıyorlar. Türkiye bu noktada sanki önce bir başarısız devlet ilan edilmeye çalışılıyor. Ve Türkiye içerisindeki muhalefet cephesinin, mevcut durumla memnun olmayabilirsiniz, kararı sevmeyebilirsiniz ama dışarıya Türkiye'nin bir başarısız devlet olduğu intibaını verecek olursanız, Türkiye'nin iç savunmasını iç birliğini zayıflatırsanız o zaman bu kolaylıkla önce başarısız devlet sonra da haydut devlet kavramlarına doğru gider. Ve dışardan NATO'nun müdahalesine kadar gidebilir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:59

YORUM YAZ

 • haçlı parası ve AKP müslümanıhaçlı parası ve AKP müslümanı1 ay önce
  İşgali nasıl tanımlıyorsunuz? AB, ABD, hani o haçlılar hala İncirlikte. Neden Eyyyy Erdoğan? Paramız Avro ve Dolar. Arabamız Fiat, Renault, Mercedes, Audi, BMW, VW.. . Uçağımız Boeing, Airbus. Bizimki halen maket. Takvimimiz Romadan. Alfabemiz Rumdan. İkinci dilimiz İngilizce. Sanayimiz Alman, Hollanda, Fransa, ABD, Avusturya ortaklığı. İslam ülkesinin ekonomisi neden haçlı parasına bağlı? Tankımız Kore kopyası. Uçak gemimiz İspanyol. İşgali nasıl tanımlıyorsunuz akit ve yandaşlar?
 • KöksalKöksal1 ay önce
  Bir sehit torunu olarak sahadet te hazırız reisin emri yeter
 • AliAli1 ay önce
  Bu sefer eli boş gitmeyiz. On coninin girtlagini delmezsem donmem geri.
 • ilkgun salihilkgun salih1 ay önce
  biz hicbir millete benzemeyiz.Hz.muhammet(s.a.s) minduasini almis ve onun soyundan geliyoruz.abd nin kicina dusmemis bu milletle ugrasmak.gelecegi varsa gorecegide var. bogazlardan nasil gecemediler ise burayada giremezler
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Erzincan
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Budist hasan denen müşrik,sen nasıl bi şerefsizsin,öyle bir işgalde işgalcilerle beraber münafık ve hainlerinde kellesi alınır anadolu tertemiz olur.
 • BsybarsBsybars1 ay önce
  Cok dogru bir tesbit 90lardan buyani yani abdnin iraki isgalinden buyana hep derlerdi abd iraktan sonra suriyeye sonra irana sonra turkiyeyi isgal edecek diye bugune geldigimizde iranla türkiye kaldi onun icin ne olursa olsun irana sahip cikmaliyiz bizim gelecegimiz icin cok onemli iran kirmizi cizgimiz olmali yoksa sira bize gelir
 • Budist HasanBudist Hasan1 ay önce
  Iyi olur, hic olmazsa sogan patates kuyrugu olmaz, dilimiz ingilizce olur ve futbolda haksizlik olmaz. (Bkz Hindistan)
 • KamilKamil1 ay önce
  Kardeşim bu çok yaklaşan tehdidi görmemek için kör olmak lazım ve maalesef herşeyi gördüğünü zanneden kör çok.
 • GaziGazi1 ay önce
  Vadesi gelen it cami duvarına işermiş. Demek oluyor ki; bu ABD keferesinin defterini dürmeyi bize nasip edecek yaradan. İnşallah.
 • AddemAddem1 ay önce
  Gelin yavrum kavga edeceksek adam gibi edelim.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BÜYÜK ŞEYTAN AMERİKA İLE SAVAŞA HAZIRIZ. BAŞKAN CİHAD İLAN ETTİMİ MİLYONLAR ŞEHADETE KOŞMAYA HAZIRIZ. Amerika, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ NİN NE YAPABİLECEĞİNİ 15 TEMMUZ DA GÖRDÜ
 • AY.. n er8i8 ewetAY.. n er8i8 ewet1 ay önce
  Turmp kişilik vasıflarıyla agresif yoğun psiko analizi dipte kişilik olarak kendinden ve ideallerinden başka dünya kabul etmeyen zorba,ABD nin yahudi demokrasisinin faşist zavallı diktatorudur insanlik erdeminde kafa tasicilik zihniyeti olan zorba,kimliksiz bir kimlik olarak amerikan değerlerini ve mantalitesini koşulsuz egolarıyla şekillendiren, sorgulayarak biçimlendirerek ayaklar altına alan psikolojide psiko analize yeni terimlerle kanalize olacak biri olarak dünya tarihinde bu terimle anılacak ve yargılanacak biri.sorgusuz mo...on mentalitesi ve deger yargisi gercek dunyadan ve insanlik degerlerinden izafi bir soyutlukla uzakta,amerikanin muhafazekaliginin ve katoliginin yeni değer yargısı olarak nihayet baltayi tasa vurdu aksiylede kendine geldi
 • MehmetMehmet1 ay önce
  onu bunu boşver de ; sen ülkeni korumak için bütün bu yamyamlara karşı hangi TEDBİR'i aldın hey devlet hey hükümet hey genelkurmay.
 • N.ayderN.ayder1 ay önce
  İlk hedefimiz Akdeniz ileri,ilk hedefimiz İran ileri olabilir kuvvetli ihtimaldir tedbirli ve teyakkuz hâlinde olmakta yarar var.
 • MuratMurat1 ay önce
  Yapsın bakalım buyursunlar gelsinler denemesi bedava 15 temmuzda akıllarınca yaptılar gördüler ama görmedikleri şuydu biz gözü kapalı vatan için Allah için resulullah için islam için kuran için koşa koşa gittik gene gideriz ama bu defa karşımızda hedef belli atm kuyruğuna giren marketlere saldıran evlerinden korkudan çıkmayan belli muhitlerde oturan belli mekanlarda takılan medyada hep con con takılan yalılarda oturan viskisini yudumlayan tankın arasından kaçıp evde darbeyi izleyen türkiye iran olmayacak diye yırtınan 28 şubatt ve sonrasında türkiye laiktir laik kalacak diyen haramilerin saltanatını yıkacğız diye bağıran vb daha nice vatan haini kancıklara bu topraklar mezar edilecektir kaşınan kaşınacaktır
 • yorgunyorgun1 ay önce
  Biz Evren  yaptığını 20 sene çektik bu saatten sonra sağduyulu insanlar buna izin vermezler eline tüfeğini alan çıkar vesselam
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 1 ay önce
  Bilmediğimiz şeyler söyle.
 • izmirliizmirli1 ay önce
  olurda bu kadar sallama olmaz geçin bu ayakları
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  zaten iran bahanesiyle askeri uçak gemisi vede askerleri akdenize yığıyor. englanddavede fransa güney kıbrısa yığınak yapıyor. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.
 • hamido hamido 1 ay önce
  Abd li obezlerlemi işgal edecekler, bekliyoruz kıyma yapıp köpeklere yedirmek için.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  hiç birinin yemez. rusya ve çin bu ortamda türkiyeyyi yalnız bırakmaz. yani tavuk kadar şansları yok. amerikada ab de çöker. zaten 100 yılda bir sıfırlanma huyları var. ama amerika öyle bir çöker ki o filmlerdekinden beter olur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019