"Gülen o isimle anlaşamayınca intihar etmeye çalıştı, kurtardılar!" Fotoğraflara dikkat!

Gazeteci Fuat Uğur, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in Mustafa Özcan ile anlaşamadığını, akabinde intihar girişiminde bulunduğunu ama kurtarıldığını iddia etti ve Gülen'in olduğunu iddia ettiği şişmiş bir elin fotoğrafını paylaştı.

11 Haziran 2019 Salı 09:54
"Gülen o isimle anlaşamayınca intihar etmeye çalıştı, kurtardılar!" Fotoğraflara dikkat!

FETÖ içinde Gülen'den sonra en güçlü adam olarak gösterilen Mustafa Özcan'ın Gülen'in talimatlarını dinlemediği, ikilinin Ramazan ayı öncesinde restleştiği iddia ediliyor.

Fuat Uğur, Türkiye gazetesinde "Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu?" başlığıyla yayımlanan yazısında, Gülen'in tartışma sırasında Özcan'ı kendi ölümüyle tehdit ettiğini yazdı.

Uğur'un yazısı şu şekilde: 

Olay büyük.

Çatışmanın su yüzüne çıktığının emarelerini üç aydan beri açıkça görmeye başlamıştık ama böyle bir noktaya geleceğini doğrusu kimse tahmin etmiyordu.

Amerikan istihbaratının ve Küresel Batı’nın FETÖ içindeki en derin mutemedi olan Mustafa Özcan ile Fetullah Gülen arasındaki çatışmadan söz ediyorum. Daha önce de bunu yazmıştım hatırlarsanız.(*)

Türkiye üzerine birtakım hazırlıklar var. Aşağıda daha detaylı anlatacağım. Amerikan derin devleti FETÖ öncülüğünde yürütülecek yeni operasyonu Mustafa Özcan eliyle yapmak istiyor.

Sebebi de "mehdiliği" bir takıntı hâline getiren Fetullah Gülen’in “Olacak hadiseleri” daha önceden haber verme saplantısı yüzünden sürekli şifreli konuşması, bu “gizem dolu” konuşmaların da Türkiye’de deşifre edilmesi.

15 Temmuz öncesinde hâkî renkli(askerî) cübbelerle çıkıp konuşmalar yapması, sözlerinin arasına sürekli olarak hazırlıkları yapılan darbe girişiminin ipuçlarını serpiştirmesi bu odaklar tarafından not edilmişti.(**)

Şimdi işi sıkı tutmak istiyorlar.

GÜLEN-ÖZCAN KAPIŞMASI/YÜZLEŞME

Mustafa Özcan işareti alır almaz Fetullah Gülen’in yazılı olarak dikte ettirdiği talimatları değiştirmeye ve üzerinde oynamaya başladı. Ancak Fetullah Gülen’in Bamteli adıyla yayınlanan video konuşmalarının içeriği ile bu mesajlar birbiriyle çelişmeye başladı. Pensilvanya’daki "tapınağa" giden elemanları bu durumu Fetullah Gülen’e ilettiler doğal olarak.

Kıyamet orada koptu.

Fetullah, Mustafa Özcan’ı yanına çağırarak hesap sordu. İlginçtir Mustafa Özcan bu kez kıvırmadı, yalan söylemedi, yan yollara sapmadan doğrudan doğruya “Bundan sonra süreci biz yöneteceğiz” deyiverdi.

NASIL İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU?

Bu restleşme ramazandan bir ay önceydi. Fetullah Gülen ipin ucunu kaçıracağını anlayınca son kozunu oynamaya karar verdi. Kendi ölümünün örgütün dağılması anlamına geleceğini çok iyi bildiğinden Mustafa Özcan’ı kendi ölümüyle tehdit etti. Bunu daha önce de yapmıştı. Alenen intihar edeceğini iletmişti CIA’e. Ancak Mustafa Özcan bu sözleri şantaj olarak algıladı ve ciddiye almadı. Bu arada Bamteli adlı Fetullah konuşmalarının yayını da kesildi. Örgütü hem içerideki kaynakları hem de açık alan üzerinden takip eden Ümit Akdemir Bamteli’nin yayınlanmamasından kuşkuya kapılıp iz sürmeye başladı. Sonunda kaynakları yukarıda anlattıklarımızla ilgili bilgileri aktardı Ümit’e.

Ancak son gelen bilgi inanılmazdı. Fetullah Gülen dediğini yapmış ve intihar girişiminde bulunmuştu. Ancak kurtarılmıştı. Ümit’e ulaştırılan aşağıdaki fotoğraf intihardan kurtarılan Fetullah’ın eli. Serum takılmış ve uzun süre kaldığından dolayı da morarmış bir el.

Peki Fetullah Gülen nasıl intihar girişiminde bulunmuştu? Bu, inancına aykırı değil miydi? Sonuçta ayaküstü bin tane takiyye yapıp buna da bir kılıf bulabilirdi ama yine de intihar Müslüman olan için kesinlikle yasaklanan bir eylem. Başkasını öldürmekten daha ağır bir günah.

Ümit Akdemir FETÖ elebaşının günde sayısı belirsiz derecede çok kullandığı ilaçlarından bol miktarda alarak intihara teşebbüs ettiğini tahmin ediyor. Çünkü Fetullah cehennemde intihar eylemini gerçekleştirdiği yöntemle ceza göreceği bilgisiyle kendini bu konuda da garantiye aldı. Lâkin Fetullah’ın intiharı fark edildi ve müdahale edildi. Ramazan ayı da bu nedenle nekahetle geçti.

YİNE KIYAFET MESAJI: BU KEZ KEFENLE

Aradan epey zaman geçtikten sonra Fetullah Gülen’in ilk Bamteli konuşması Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınlandı. Normalde 35-40 dakika olan Bamteli konuşması ilginçtir sadece 5-6 dakikaydı.

Fetullah bembeyaz bir kıyafetle çıkmıştı bu kez.

Onun subliminal mesajlar vermeye meraklı olduğunu bildiğimiz için hemen KEFEN olduğunu anladık doğal olarak. Yine mesaj veriyordu örgüt elemanlarına ve aynı zamanda Mustafa Özcan’a, onun arkasındaki güçlere:

“Her an kendimi öldürebilirim, örgüt dağılır ve hiçbir halt edemezsiniz!..”

“İÇİMİZİ YAKAN BİR MEVZU”

Konuşmasını dinlediğinizde de zaten olan biteni, olacakları bu kez gayet şifresiz, apaçık ve net biçimde neler yapabileceğini anlatmaktaydı:

“Bu ramazan bayılıp bayılıp sana kulluğumu gösteremedim. Gafilane geçti. Bir daha böyle ramazan olur olmaz mı, bir daha olursa da namaz kılacak kadar sağlıklı olur muyuz bilemiyorum.

Toprağın altında mı oluruz üstünde mi oluruz, o verilecek karara zerre kadar itiraz edecek hâlimiz yok. Baş göz üstüne deriz. Acaba biz gidince iyi mi olur, kötü mü olur onu bilemediğimden dolayı, bazı büyüklerimiz de öyle diyor:

‘Eğer hayatım hayırlıysa, bir işe yarıyorsa sen yaşat. Vefatım hayırlıysa sen emanetini al.’

Dünyada kalmak, ahirete gitmek mevzuunda kararı yine de karar sahibine bırakmak lazım.(Bu cümlede intihar ettiğini itiraf ediyor ama bundan şimdilik vazgeçtiği imasında bulunuyor)

(Örgüte seslenerek)

Bugüne kadar gerekenleri yaptınız. Bundan sonra farklı bir fasla geçmek gerekiyormuş. Şimdi sıra geldi Fatiha'ya. Bu ramazanı bayılasıya yaşadığımı söyleyemem. Bu, mübalâğa olur.

Fakat ara sıra İÇİMİZİ YAKAN BİR MEVZU OLDUĞUNDAN DOLAYI inşallah Cenab-ı Hak o gayeyi hayali realize etmeyi muvaffak eylesin inşallah...”

Evet, konuşma bu.

Kavga aleniyete döküldü. Kartlar yeniden karıldı ve son kozlar oynanıyor.

23 HAZİRAN HAZIRLIKLARI

15 Temmuz’u ABD’nin baskısıyla yapmak zorunda kaldıklarını itiraf eden FETÖ yeniden harekete geçmek için gün sayıyor. Ümit Akdemir yine bir hareketliliğe işaret ediyor.

23 Haziran’daki seçim sonucuna göre A ve B planları hazırlanmış durumda.

Ama bu kez farklı. Sebebini de ben söyleyeyim.

15 Temmuz öncesi yazdığım “Cemaatçi askerlere son uyarı: Tavuk tarda sayılır” başlıklı yazım(***) darbe girişiminde yamultulan FETÖ’yü ve onların siyasetteki uzantılarını çıldırtmıştı.

Şimdi yine o yazıdaki gibi söylüyorum. Devlet bu kez de izliyor ve yakın takipte. Ama MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dediği gibi kararlı oldukları bir nokta var:

“Artık mahkeme süreçleri yok.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 09:54

YORUM YAZ

 • Makaryos MollaoğluMakaryos Mollaoğlu12 gün önce
  Garip, zavalli ve aciz görünüyor. Üzmeyin yasli adami.
 • HaleHale12 gün önce
  Bu haberi yapanin yatacak yeri yok..yav ölūmden demi korkmuyorsun.bu kadar iftirayi atarken obur alemdesorgudan hicmi korkmuyorsun.allah icinizden imani almamis sadece.butun insani duygularida almis.insan olmaniz mumkun degil.sizler icin yasasin cehennem
 • Nadil NöksüzNadil Nöksüz12 gün önce
  Bize F-35 icin ara bulucu olabilr, arayi iyi tutalim. Sonra döviz üzerinden oyunlarin oynanmamasi icin Trump Bey ile konusabilir.
 • MehmetMehmet12 gün önce
  Kalan çamaşırlarını içerdeki 1 dolarlık köpeklere verelim yesinler suyunu içsinler..
 • AkıncıAkıncı12 gün önce
  آوه ، ملعون! Lanetullah-ı aleyh!
 • OguzOguz13 gün önce
  Vay be buna müslüman gözüyle bakan aptallar bilmezlermiki intihar Rab tarafından kesinlikle yasak bir fiildir?Ulan bu millete çektiren sadece fetö değil ona uyanlarda aynı zamanda umarım sırtınızı döndüğünüz abd sıçar ağzınıza ilk başta!
 • AliAli13 gün önce
  Bi geberseydi feto
 • alonecanaryalonecanary13 gün önce
  bu hırs ve intikam güdüsü varken kendini öldürmez. kimbilir kime ne mesaj vermeye çalışıyor. insaallah fetö ve tüm ekibi deriiiiiin bir uykuya dalar da bir daha uyanmaz. milletimiz de rahat bi nefes alır.
 • KocasolakKocasolak13 gün önce
  Bence intihar etti, geberip gitti, PİS kanına kimse bulaşmadan.
 • Nakan NükürNakan Nükür13 gün önce
  Pensilvanya`dan yalanlama geldi. Hoca simdi namazdan eve dönmüs, koyunlara yem ve ögüt vermis. Biraz ördeklerle oyalanip cay odasina gecmis. Sagligi oldukca yerinde ve selami var.
 • VatandaşVatandaş13 gün önce
  Feto haini gebereli iki sene oldu.hala yaşıyor havası veriyorlar birileri.yahudi mezarlığına gömüldü.vesselam
 • acemi denemesi!acemi denemesi!13 gün önce
  Hocam genelde bu hap işi sonuç vermiyor, farkeder etmez hastaneye götürüp mide yıkıyorlar. Şöyle ifade edeyim; 9 mm. Fransız 10' lusunu alacan eline, annının tam çatına dayayacan, 1 el 'bammmm' tertemiz iş, kesin gidenğ!
 • güncegünce13 gün önce
  AK Partili üzülür fravun uşağı fetonun gebermedine diğerleri kendilerini gösteriyor zaten Bu ülkeye AK Partili sahip demekki
 • mert memet mert memet 13 gün önce
  o gavura ALLAH bu dünyada cehennemi yaşatmadan canını almasın İNŞAALLAH
 • hercaihercai13 gün önce
  Bu ya..ak daha 250 yil yasar geberse bile, farketmeyecek! Bunun salak muritleri bu isi yurutecek!
 • Sıradan bir vatandaş Sıradan bir vatandaş 13 gün önce
  Blöf yapmıştır o aşşağılık canına kıyabilir mi
 • YunusYunus14 gün önce
  Eli Papa'nın eline benziyor
 • sukrusukru14 gün önce
  Çok doğru,Artık mahkeme yok.Hele darbe gibi bir alçaklığa birdaha tevessül etsinler bakalım o yapılmadığı halde yapıldığı söylenen herşey bu defa gerçekten olacak.Hadi bakalım buyursunlar darbe yapsınlar.Yapsınlarda görelim fetömü Yaman halkmı yaman.
 • Rielayz!Rielayz!14 gün önce
  "Cenab-ı Hak o gayeyi hayali realize etmeyi muvaffak eylesin." Wouwww, arapça duada ingilizce kelime de isti' mal used eylemiş; way arkadaş be, ingilizce de bliyy bu adam la!
 • iddiası hep aynıiddiası hep aynı14 gün önce
  "verilecek karara zerre kadar itirazımız yok" derken? Yani, Azrail as gelip canını alacak bu da "tamam olur" diyecek; haa? Herifin beyinsel ibneliği hâlâ sürüp gidiyor..
 • İt sevmezİt sevmez14 gün önce
  Hay seni kurtaran o şerefsiz doktorunyedi sülalesini...
 • kmlkml14 gün önce
  ben de bu herifin intihar edeceğini tahmin ediyorum.ancak, giderken ahmak müritlerine en büyük kazığı da atacak diye düşünüyorum..mesela, hristiyanlığın hak din olduğunu, Allah'tan böyle haber aldığını,ehli necat olduklarını ...falan söylerse içimizde bir sürü yeni hristiyancıklar boy gösterebilir.eliyazübillah ..inanacak çok ahmak var ibadet kısmının içinde
 • MilletMillet14 gün önce
  Geber iblisin köpeği geber. Rabbim bu iblis ahlaklı piçe dünyada da ahirette deöyle bir azap ver ki bu güne kadar ve bundan sonra hiç bir yaratılmışın yaşamadığı kadar ağır olsun Amin
 • turkturk14 gün önce
  Dilaver SEN HARBIDEN ... LA..
 • turkturk14 gün önce
  ACIK VE NET BIR DARBE DAHA OLURSA BIR ASKERIN BIR POLISIN SILAHINI ALIRIM VE O DARBECI ASKERLERI TEK TEK AVLARIM...NISANCILIGIMA DEYECEK YOK.. BOZUNA DOGUDA YAPMADIK ASKERLI... AKILLLI OLUNBIR KES DAHA DEVLETIN BEKASINA GOZDIKEN KIM OLURSA ANINDA PAKETLENIR DARBE GIRISIMI YAPTIGINIZ ANDA.. ONCEDEN YAPTIGINI YOK ASKERI KEMERLE DOVMUSLER YOK YAZIK YOK SOLE .. SEREFSIZLIK KIMSE YAPMASIN.. DEVLET SECIMLE GELIR SECIMLE GIDER. BU SEFER MAHKEMEDE OLMAZ AKILLI OLUN... MILYONLAR BEKLIYOR SONRA CESETLERINIZE I......RIZ..
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı14 gün önce
  Firavun...Bu ne dünya sevgisidir yarabbi!..İntihar etmek imansızlık alametidir!..Anlayana..
 • CemCem14 gün önce
  Millet aptal yerine konulmaktan kandırılmaktan hoşlanıyorsa söz bitmiştir artık. Yıkıldığın yere kadar devam et dersin
 • SelmanSelman14 gün önce
  Tez vakitte geberir in sha Allah murted kopek...
 • Dilaver Dilaver 14 gün önce
  AKP'liler çok üzülmüşlerdir.
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu14 gün önce
  feto bu milletin evlatlarını mallarını ve 15 temmuz da avaneleri vasitasiyla canlarina kast ettikendi tabiri ile bu olaylara arş titremistir.Allah zalimleri hidayet nuruyla nurlandirmaz.ölümü de intihar ile olurda cehennemi boylar insaallah.cia ajanı
 • HACI HACI 14 gün önce
  Gebersin topu şerefsizlerin
 • hercaihercai14 gün önce
  Bu kefere kolay kolay gebermez merak etmeyin!
 • mehmet soylumehmet soylu14 gün önce
  amerikanın fetolağım gibi bisürü biti var, kimi kral, kimi darbeci general. bataklık siyonizm, bura kurursa bitler ölür. peki nasıl kurur? gandi'yi hatırlayın. tüketmemek güzel bir silahtır, ne zaman nasıl, ne kadar. bunların cevapları bulunduğunda çözümde bulunmuş olur
 • akifakif14 gün önce
  Bu ne zaman geberecek? Böyle çok yaşamak iyi değil. Hayra alamet değil. Kötü bir insan olduğunun işareti. Çünkü salihane bir yaşantısı yok. Fitne başı. Takva yok. Evhamlı, maskara. Ahirete bir şey kalmaması için uzun ömür veriliyor gibi. Kötü bir durum. Bir kaç iyiliği uzun ömürle örtüyorlar gibi.
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI14 gün önce
  İslam düşmanları eskiden mevzi arkasından iş görürlerdi, kuzu postunda kurt olduklarını saftirik akıllar göremezdi ama devran değişti artık kuzu postuna da sığmıyorlar ve kudurmuşlar fazlaca mevzi önündeki chp,pkk,hdp, saadet,ip, koç,sabancı, çapulcu boyner, rakıcı tüsiad üyeleri , portakal ve daha nice dönmeler sürüsü... AND olsun ...hesabınız çok kabarık ve bu hesabı şah damarınız ile ödeyeceksiniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019