• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Güçlü Türkiye istemiyorlar

Başbakan Erdoğan Çayeli, Çamlıhemşin, Pazar ve Ayder’de vatandaşlarla sohbet etti onlara seslendi: “Birileri güçlü Türkiye istemiyor. Çünkü biliyorlar ki, güçlü bir Türkiye olursa tarih yeniden ayağa kalkacak bunu görüyorlar. Öyleyse kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Çok çalışıyoruz, çok da çalışacağız.”

Yeniakit Publisher
2013-08-26 22:23:23 - 2013-08-26 22:23:57
Güçlü Türkiye istemiyorlar
RİZE
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’daki gelişmelerle ilgili olarak, “Suriye’de 100 bini aşkın insan öldürüldü. Dünya nerede? BM Güvenlik Konseyi nerede? Sesi çıkmıyor. Biz konuştuğumuz zaman diyorlar ki, sana mı kaldı? Sen niye konuşuyorsun? Ben milletim adına konuşuyorum” dedi.
Başbakan Erdoğan, Rize’deki programı kapsamında, Güneysu’daki evinden halkı selamlayarak ve çocuklara oyuncak dağıtarak Ayder’e doğru yola çıktı. Yol üzerindeki ilçelerden Çayeli’nde vatandaşlara seslenen Erdoğan, cumartesi günü Rize’de 19 ayrı tesisin açılışını yaptıklarını belirterek, bir dahaki gelişlerinde Onkoloji Hastanesi’nin açılışını yapacaklarını bildirdi. Erdoğan, artık kanser hastalarının, Türkiye’nin değişik yerlerine gitmesini istemediklerini, onlara da gerekli müdahalelerin Rize’de yapılmasını istediklerini ifade etti.
SURİYE’DEKİ OLAYLAR
“Olağanüstü bir durumdan geçiyoruz” diyen Erdoğan, bir tarafta Suriye bir tarafta da Mısır’da olanların görüldüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:
“Suriye’de 100 bini aşkın insan öldürüldü. Dünya nerede? BM Güvenlik Konseyi nerede? Sesi çıkmıyor. Biz konuştuğumuz zaman diyorlar ki, sana mı kaldı? Sen niye konuşuyorsun? Ben milletim adına konuşuyorum. Çünkü bunlar benim milletimin Çayeli’ndeki hemşehrilerimin ne düşündüğünden bunların haberi yok. Biz ise halkımızın nabzını tutarak geleceğe yürüyoruz. Bizim rotamızı siz çizdiniz. Siz böyle söylediğiniz için biz böyle söylüyoruz. Siz, Suriye’deki öldürülen kardeşlerimizin derdine derman olmak için bize yürü dediniz, biz yürüyoruz. Yani biz katil Esed’in yanında mı olacaktı? biz onun yandaşlarının yanında mı olacaktık? Çünkü biz şuna inanıyorduk; dünyada bir kişinin ölümüne rıza göstermek tüm insanlığın ölümüne rıza göstermek gibidir. Dolayısıyla buna müsaade edemezdik. Onun için çok koşacağız, çok çalışacağız. İşte o sabileri gördük, o yavruları gördük, kimyasal silahlarla öldürdüler, bunların vücutlarında bir tane mermi yoktu, mermi izi yoktu, kan yoktu ama bunlar kimyasal silahla şehit edilmişlerdi. 2 bine yakın yavru, sabi şehit edilmişti. Buna rıza göstermek mümkün mü?”
DARBECİLER MÜBAREK’LE MUTLULAR
Cezaevinden çıkarılan Hüsnü Mübarek’in son derece mutlu olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Zevkten dört köşe. Niye çünkü şu anda Sisi midir nedir malum, siz biliyorsunuz zaten, şimdi bunlar bir araya geldiler. Dayanışma halindeler” dedi.
“Ama şunu bilin; alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Mazlumların ahının yerde kalmaz” ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:
“Zalimler, hiçbir zaman payidar olmaz. Firavunlar payidar oldu mu? Bir sinek bile Nemrud’un işini bitirdi. Firavun, Musa’yı büyüttü, sarayında. Ondan sonra Musa, onun işini bitirdi. Bilesiniz ki her Firavun’un bir Musa’sı vardır. Bunu böyle bilin. İnşallah bunların da Musa’ları yakındır, gelecektir. Ve ben diyorum ki; hak ve halk ergeç hakim olacaktır.”
“BU SEÇİMLER BİZİM İÇİN
ÇOK ÇOK ÖNEMLİ”
Seçimlere 7 aylık bir süre kaldığını hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“Bu seçimler bizim için çok çok önemli. Hem içerde hem dışarda. Rahat olacağım da, ben diyorum ‘yüz de elli değil. Çıkalım daha yukarı da çıkalım’. Şimdi Çayeli’nde yüzde 75’i bulduk. Ama ben diyorum ki ‘niye yüzde 75 olsun’ değil mi? Nereye gidelim, bunları yakalayalım ama sadece Çayeli’nde de kalmayalım. Çayeli’nin İstanbul’u var, var değil mi? Ankara’sı var, İzmir’i var. Nerede Çayelili varsa onlara ulaşmamız lazım. Nerede Rizeli varsa onlara ulaşmamız lazım. Dayanışma yapacağız geometrik karşılığı olacak bunun. İnşallah ele ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, Türkiyemizi çok daha güçlü bir noktaya inşallah ulaştıracağız. Çünkü birileri güçlü Türkiye istemiyor. Çünkü biliyorlar ki, güçlü bir Türkiye olursa tarih yeniden ayağa kalkacak bunu görüyorlar. Öyleyse kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Çok çalışıyoruz daha da çalışacağız. Nasıl ki Ovit Dağını deliyorsak, nasıl ki oradan İspir’e, Erzurum’a ulaşıyorsak, inşallah önümüzdeki engelleri de böyle aşacağız.”
Vatandaşlara Rabia selamı yaptıran Başbakan Erdoğan, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını vatandaşlarla birlikte söyledi.
Erdoğan’a, vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunurken, Çayeli girişindeki “Hoşgeldin Rize’nin sözde değil özde evladı” pankartı dikkati çekti. Erdoğan, konuşmasının ardından, alanda bulunan ve 100 yaşında olduğu ifade edilen Hasibe Ayan isimli kadının da yanına, eşi Emine Erdoğan ile birlikte giderek, elini öptü. Hasibe Ayan da Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın yüzünü okşayarak sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, bu sırada annesiyle birlikte yanına gelen Betül Fırın isimli engelli vatandaşı da kucağına alarak sevdi.
Alanda gösteri yapan horon ekibini bir süre izleyen Erdoğan, yanına gelen vatandaşlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi.
ÖZGÜRLÜKLERİN ÖNÜNÜ AÇTIK
Erdoğan, Pazar’da da vatandaşlara seslendi. Erdoğan burada özetle şunları söyledi:
l “Bu diktatörler, bu zalimler bu Firavunlar zannediyorlar ki ‘tutuklaya, tutuklaya Mısır’ı bitireceğiz’. Bitiremeyeceksiniz. Çünkü sizin cezaevleriniz, bunları toparlayıp oraya tıkmaya yetmez.”
l “Özgürlüklerin önünü kapatmışlardı, biz açtık. Şu anda yazar çizerlerden kaç tane var, cezaevinde? Parmak sayılarını geçmez. Fakat terör örgütüyle iç içe olanlar, cezaevine giriyor, kendilerine gazeteci yaftası vuruyor.”
l “Türkiye’de Tayyip Erdoğan’a, ‘diktatör’ deme densizliğine düşenler, diktatör görmemişler. Diktatöre, ‘diktatör’ diyemezsin. Sallandırırlar, sallandırırlar.”
Erdoğan, Çamlıhemşin’de şunları söyledi:
l “Bizim sırtımızda sorumluluk küfesi var. Biz hizmet ediyoruz, halkımızla kucaklaşıyoruz çünkü sizi Allah için seviyoruz. Biz bu ülkede barış için varız. Biz bu ülkede barışın sigortasıyız.”
l “Çapulcular Rize’yi karıştırmak istediler, Rize’ye girmek istediler, ne oldu? İadeli taahhütlü olarak geri gittiler.”
l “Bu ülkede, kimsenin yaşam şartına, koşuluna kimsenin karışmaya hakkı yok. Bunların teminatı biziz. Herkes istediği gibi giyinir, yer, içer.”
Erdoğan, dereye yavru balık bıraktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası’nda bir otelin açılışına katıldı. Ardından otel yakınındaki Hala Deresi’ne 10 bin kadar yavru alabalık bırakan Başbakan Erdoğan, “Ayder Yaylası’nda dünyanın her tarafından misafirlerimiz var. İnşallah Ayder Yaylası’nı atacağımız adımlar, yapacağımız yatırımlarla, Davos’un alternatifi haline getireceğiz. Hayat merkezleriyle, toplantı merkezleriyle Davos gibi bir merkez haline getireceğiz” dedi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23