Guaido bu sefer yandı! Meclis başkanlığı elinden alınabilir

Venezuela'da kendisini 'geçici devlet başkanı' ilan eden ABD kuklası Guaido hakkında, bazı ulusal ve uluslararası kurumlardan gerekçesiz para aldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

12 Şubat 2019 Salı 00:56
Guaido bu sefer yandı! Meclis başkanlığı elinden alınabilir

Latin Amerika ülkesi Venezuela’da muhalif lider Juan Guaido'nun bazı ulusal ve uluslararası kurumlardan gerekçesiz para aldığı iddiasıyla gelirleri halkında soruşturma başlatıldı.

Venezuela Devlet Denetçiliğinden yapılan açıklamada, Guaido'nun geliri hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Guaido'ya para akmış

Açıklamada ayrıca, çoğu batı ülkesince geçici başkan olarak tanınan Ulusal Meclis Başkanı Guaido’nun "uluslararası ve ulusal kurumlardan herhangi bir gerekçe göstermeden para aldığı" iddia edildi.

"Anayasaya göre milletvekilleri başka ülkelerden para alamaz"

Kurumun Başkanı Elvis Amoroso, milletvekillerinin anayasaya göre görevleri sırasında özel ya da başka bir kamu görevi nedeniyle para alamayacağına dikkati çekerek, Guaido’nun mal varlığı bildirgesinde bazı sahte veriler olduğunu söyledi.

Suçlu bulunursa kamu görevinden men cezası alabilir

Guaido, suçlu bulunması durumunda para ya da kamu görevinden men cezası alabilir. Böyle bir durumda milletvekilliği ve meclis başkanlığı görevi düşebilir.

Ayrıca Guadio hakkında ceza davası açılabileceği de değerlendiriliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 00:57

YORUM YAZ

 • ihsanihsan8 ay önce
  haini atın içeri
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  nostalji sen neyin kafasını yaşıyorsun. Haşhaşı fazlamı kaçırdın .?abd  insanların iliğine kadar işlemiş. Kılavuzu abd olanın burnu fetö'den kurtulmazmış
 • TanerTaner8 ay önce
  Nostalji isimli Fettuşi yakını arkadaşa şunu söylemek isterim:Amerikanın her planının ve her hırsızlığının ardında durma mecburiyetinde değilsiniz. ABD kimi istersem onu tanırım diyor ve dünyanın petrolüne ve altın rezervlerine göz dikmiş. Siz her halükarda abd dostu ve TR düşmanlarının yanında olmayı bırakında biraz akıllanın artık.Unutmayınki Vatan sevgiside imandandır!
 • Ben vahit Ben vahit 8 ay önce
  Yüz bin lira paramı lan 
 • tuzcutuzcu8 ay önce
  Atın içeri komik olmayın geri zekalılar....Adam darbe yaptım diyor siz ne diyorsunuz
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  başa geçmek için rüşvet almıştır.
 • nostaljinostalji8 ay önce
  Soruşturmayı başlatan kim MADURONUN adamları... Komedi. ! Maduro kim milyonları cukka eden altınları evinde istifleyen diktatör.Bırakın bu dış güçler masalını Venezuelalılarartık millet yemiyor. Yakında MADURO koltuğunun derdine düşüpkaybedeceğini umduğu seçimleri iptalfalan ederseşaşmayın veya Venezuela devletin bekasından bahsederse valla ölürüz gülmekten.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019