• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gözenekler nasıl küçülür? Gözenek sıkılaştırıcı maskeler

Gün boyunca yağ, kir ve toz tabakası gözeneklerinizde birikiyor.

2019-05-14 21:51:00 -
Gözenekler nasıl küçülür? Gözenek sıkılaştırıcı maskeler

Cildinizi siyah noktalardan uzak tutmak için devamlı yıkayarak temiz tutmalısınız. Oluştuktan sonra arındırmak ve genişleyen gözenekleri küçültmek içinse derinizi bazı işlemlerden geçirmelisiniz. 

Kil içerikli doğal maskeler gözeneklerinizin içerisini derinlemesine temizler. Hatta saç köklerinizde bile etkisini görebilirsiniz. 

Peelinglerinde gözenek temizleme konusunda oldukça başarılıdır. Fakat yüz deriniz ince olduğu için daha hassas ovarak temizlemelisiniz.

Cildinize en uygun olan ürünüürünü içerik kısmından okuyup daha sonra da deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. En doğal ve işe yarayanı kildir. Beyaz, pembe, kırmızı, yeşil gibi çeşitleri bulunan lil hem doğal hem de uygun fiyatlı bir ürün. Bulunması da bir o kadar kolay. 

Temizleme işlemi gerçekleştirdikten sonra cildinizin nemlenmesi gerekir. Karıştırılmaması gereken bir durumda şudur ki, cilt temizlenince krem, cilt yağı ya da kremi sürmek yağlanma yapar düşüncesinin nemle karıştırılmasıdır. Nem ve yağ ayrı şeylerdir. Cildiniz temizlendikten sonra neme ihtiyaç duyar. Eğer sizden önce cildiniz bunu farkederse, yağ üretmeye başlayacaktır.  Temizleme ürününüzün işe yarayıp yaramadığını bu yöntemle kontrol etmelisiniz.

Cildinizi temizlediniz, nemlendirdiniz son olarak da şok etkisiyle gözeneklerinizi sıkılaştırmanız gerekir. Sodayla ya da buzla gözeneklerinizi sıkılaştırmanız mümkün. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23