• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Görüntüler sınırdan: Mülteciler gözünü iyice kararttı

İdlib'de düzenlenen 33 askerimizin şehit olduğu alçak saldırı sonrası Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilere kapıları açtı. Alınan karar sonrası sınıra akın eden mültecilerden oluşan bir grup, Türkiye-Yunanistan sınırında bulunan Meriç Nehri'ni yüzerek geçti.

2020-02-28 17:13:00 -
Görüntüler sınırdan: Mülteciler gözünü iyice kararttı

Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejiminin düzenlediği saldırılar sonucunda 33 askerimizin şehit düşmesi üzerine Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenleri engellememe kararı aldı. Haberi duyan göçmenler, Yunanistan'a ve Bulgaristan'a gidebilmek için Türkiye sınırına akın etti.

Mülteciler sınıra akın etti

Sınırın farklı noktalarından gelen görüntülerde Suriyeli mülteciler, Avrupa'ya ulaşabilmek için sınırın farklı noktalarından kaçak yollarla Yunanistan'a giriş yaptı.

Bunun son örneklerin biri de Meriç Nehri üzerinde yaşandı. Bulgaristan'da doğarak Türkiye'ye giren ve Edirne üzerinden Ege Denizi'ne dökülen Meriç Nehri, Yunanistan ile Türkiye sınırının bir kısmını oluşturuyor.

Nehri yüzerek geçtiler

Sınırın öte tarafına geçmek isteyen mülteciler, nehri yüzerek geçti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

DURALİ BOZ

ha maşallah allah sizden razı olsun tekrar gelin ama bugun gidin bak kimse umursamıyor idlibi olan garıban bize oluyor dıkkat edin allah yardımcınız olsun
 • Yanıtla

Mrt

İnsan Türkiye'de bulamadığı, neyi bulabileceği ümidiyle bunu yapar ki? Sizi sabah akşam döverler, olmadı öldürürler, olmadı aç bırakırlar, olmadı ... Herşeyi yapar kâfir ve kimse de niye yapıyon demez.. Kâfir topluluğu birbirine elinden geldiğince ses etmez.. Siz vatansızsınız ki size neler eder neler.. Bence de gidin tabi o ayrı..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı