Geleneksel el sanatlar eserleri bu sergide

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri tarafından organize edilen Geleneksel El Sanatları Sergisi açıldı.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 10:43
Geleneksel el sanatlar eserleri bu sergide

Engelli bireylerin el emeği göz nuru ile yaptıkları birbirinden güzel eserlerinin sergilendiği Geleneksel El Sanatları Sergisi, Valilik karşısındaki Kent Meydanında açıldı. Açılışa Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, engelli eğitim ve iyileştirme merkezi öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

ONLARCA ESER BİR ARADA

Resimden kil işlemeciliğine, dikiş nakıştan süsleme sanatlarına kadar birçok eserin beğeniye sunulduğu sergide katılımcılara Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Mutfak kursu öğrencilerinin yaptıkları kurabiyelerden ikram edildi. Açılışta konuşan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, değerli eserlerin, emekle oluşturulan ürünlerin olduğu bir sergiyi gezmekten çok mutlu olduğunu ifade etti. Vali Çiftçi, “En kısa zamanda merkeze de gelerek sizleri ziyaret edeceğim ve çalışmalarınızı orada göreceğim” dedi ve serginin hayırlı olmasını diledi.

İMKÂNLARI ARTIRMA SÖZÜ

Belediye hizmetleri arasında en güzel hizmetlerden birinin Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde verilen hizmet olduğunu belirten Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimize daha fazla önem vereceğiz ve imkânlarını artırmak için çalışacağız. Burada bulunan bahçemizi genişleteceğiz ve orada yetiştirilen organik sebzelerden birlikte yiyeceğiz” dedi. Aşgın, sergilenen ürünlerin her birin çok büyük emekler harcanarak ortaya çıktığını, bu sebeple de hepsinin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Mayıs 2019 Pazartesi 10:43

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019