• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Geleneksel el sanatlar eserleri bu sergide

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri tarafından organize edilen Geleneksel El Sanatları Sergisi açıldı.

Yeniakit Publisher
2019-05-06 10:43:00 -
Geleneksel el sanatlar eserleri bu sergide

Engelli bireylerin el emeği göz nuru ile yaptıkları birbirinden güzel eserlerinin sergilendiği Geleneksel El Sanatları Sergisi, Valilik karşısındaki Kent Meydanında açıldı. Açılışa Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, engelli eğitim ve iyileştirme merkezi öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

ONLARCA ESER BİR ARADA

Resimden kil işlemeciliğine, dikiş nakıştan süsleme sanatlarına kadar birçok eserin beğeniye sunulduğu sergide katılımcılara Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Mutfak kursu öğrencilerinin yaptıkları kurabiyelerden ikram edildi. Açılışta konuşan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, değerli eserlerin, emekle oluşturulan ürünlerin olduğu bir sergiyi gezmekten çok mutlu olduğunu ifade etti. Vali Çiftçi, “En kısa zamanda merkeze de gelerek sizleri ziyaret edeceğim ve çalışmalarınızı orada göreceğim” dedi ve serginin hayırlı olmasını diledi.

İMKÂNLARI ARTIRMA SÖZÜ

Belediye hizmetleri arasında en güzel hizmetlerden birinin Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde verilen hizmet olduğunu belirten Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimize daha fazla önem vereceğiz ve imkânlarını artırmak için çalışacağız. Burada bulunan bahçemizi genişleteceğiz ve orada yetiştirilen organik sebzelerden birlikte yiyeceğiz” dedi. Aşgın, sergilenen ürünlerin her birin çok büyük emekler harcanarak ortaya çıktığını, bu sebeple de hepsinin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23