Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak: Geziciler ve 28 Şubatçılar neden suskun?

Fırat’ın doğusunda kurulmak istenen terör koridoru ve devletçiği girişimini bitirecek olan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin gezicilerin ve 28 Şubatçıların “suskun” kalıp bir bakıma teröre destek vermeleri tepkilere neden oluyor. Yeniakit.com.tr’ye konuşan Abdurrahman Dilipak, “28 Şubat’ın 5’li Çetesi ve Gezi’ye destek veren sanatçılar Barış Pınarı’na neden suskun?” diye sordu.

11 Ekim 2019 Cuma 19:30
Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak: Geziciler ve 28 Şubatçılar neden suskun?

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, toplumsal olaylara ilişkin duyarlı olduklarını iddia ederek Gezi’ye destek veren sözde sanatçılar ile 28 Şubatçıların Barış Pınarı’na suskunluğunu yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. 

“Yarın kimlerle yola devam edeceğimizi ona göre belirleyelim”

“PKK ve FETÖ ortak prodüksiyonu” olarak kamuoyuna yansıyan “Susamam” adlı şarkıyı hazırlayan 19 rapçinin Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’na destek vermekten kaçındıklarını ve gerçek yüzlerinin bir kez daha ortaya çıktığına dikkat çeken Abdurrahman Dilipak, “Türkiye’nin içinde bulunduğu zor zamanlarda, suskun kalan insanların gerçek yüzlerini görmek, onları anlamak ve öğrenmek bakımından bugünler bir fırsattır. Bugün kim nerede duruyor onu bilelim, yarın kimlerle yola devam edeceğimizi ona göre belirleyelim.” şeklinde konuştu. 

“Geziciler için masum çocukların katledilmesinin bir manası yok”

“Ağaç katliamı” nidalarıyla Türkiye’yi ateş yerine çevirmek isteyenlerin ve onlara destek veren ‘sözde sanatçıların’ Barış Pınarı Harekatı’na bugüne kadar destek vermediklerini, milletin bu insanlara artık prim vermemeleri gerektiğini ifade eden Abdurrahman Dilipak, şöyle konuştu:

“Ağaçları bahane ederek Türkiye’yi yangın yerine çevirenler, Türkiye’nin terörle mücadele kapsamında başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na karşı sustuklarını görüyoruz. Onlar için masum insanların, masum çocukların teröristler tarafından katledilmesinin bir manası yok anlaşılan.” 

“28 Şubat’ın 5’li çetesi nerede?”

Yaşadığımız süreci “Turnosol kağıdı”na benzeten Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kim kimdir bugün daha net olarak belli oluyor. Bu noktada Gezi’yi ve 28 Şubat’taki ‘5’li Çete’yi örnek olarak gösterebiliriz. Gezi bileşenlerini hatırlayın. Onlara kimler destek verdi. İçeriden-dışarıdan, bakmak gerek. Mediası, sermayesi, siyasetçisi ile, her şey ortadaydı. Yangına körükle gidenler, bulanık suda balık avlamak, puslu havada iş bitirmek isteyenler vardı. Mesela bugün onlar neredeler? O liberal, sözde anti kapitalist, çevreci, insan hakları savunucuları, liberal geçinenler neredeler. 5’li Çete’de, DİSK’i, TİSK’i, TÜRK-İŞ’i kim biraraya getirdi. Ve onlardan bazıları bugün nerede duruyorlar? ‘Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür’ derler. Bu gerçekler karşısında geçmişi hatırlayarak bir hafızamızı yenilemenin şimdi tam zamanıdır. Bugün kim nerede duruyor onu bilelim, yarın kimlerle yola devam edeceğimizi ona göre belirleyelim.28 Şubat’ın 5’li çetesi nerede? Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’na karşı neden suskun kalıyorlar?”  

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 19:30

YORUM YAZ

 • Zeki KayaçağlayanZeki Kayaçağlayan2 gün önce
  Filistin için gösteri yapanlar Barış Harekatında nerdeler.
 • can can 2 gün önce
  gezi bileşenleri osman kavalanın yanında nerde olacak ibb deosman kavala sahnede bütün chp ona duada itlerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı ama nafile chp bu milletin zor günlerinde hep abd nin yanında çünkü onlar abd nin içimizdeki askerleri
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Terör koridoru değil vaad edilmiş toprakları boşaltmak. Yahudiler bin yıllık plan yapar 600 yılda istekleri doğrultusuna doğru olayları sürüklenir ve gercekleşmeyecek başlar. Hedefleri kendileri görmesede nesilleri görsün. Tevrata göre değil onlarda da var olan uydurulmuş peyganber ve haham sözlerine göre hareket ederler. Tevrat taki on emire uysalar kan dökemezler.ON EMİR 1. Tanrı’dan başka herhangi bir tanrıya tapmayacaksın2. Putlar yapıp onlara tapmayacaksın3. Tanrı’nın adını boş yere ağzına almayacaksın4. Şabat Günü`nü kutsal sayacaksın ve o gün hiçbir iş yapmayacaksın5. Annene ve babana saygı göstereceksin6. Adam öldürmeyeceksin7. Zina etmeyeceksin8. Çalmayacaksın9. Komşuna karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin10. Komşunun evine, karısına, erkek ve kadın kölesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin
 • egeliegeli3 gün önce
  Barış pinarı harekatı içimizdeki hainlerin ortaya çıkması açısından turnusol kağıdı!!! Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyen ABD ve CİA zangoçları Türk milletinin bir ferdi olamazlar! Atatürk Türk milletinin ta kendisi idi.28 şubatla ülkeyi iç savaşa sürüklemek isteyen ağaç bahanesiyle ülkeyi ateşe veren emperyalist batı yardakçıları'nı bu millet not ediyor. Bu ülkenin kaymağını yiyenler nerde?!! Bu millet sizi not ediyor!! Türk milleti zamanı gelince ihanetin bedelini çok kötü ödetmiştir.Ey kendilerini Atatürkün gölgesinde saklayan sözüm ona ihanet çeteleri !!!PKK destekçileri hainler! Türk düşmanları reziller! PKK'yı bu milletin devletin başına bela yapan Esed'in destekçileri!! Gün gelecek hesap vereceksiniz!!!
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 3 gün önce
  Soysuz insanlar islamın son ordusunun son savaşını boğazda whiskey çektirerek izlermiş. Amcası....o soysuzlara ağaç gerekmiş....hem sonra bu iş ağaç mağaç meselesi değilmiş...Türk ulusunu içerden hançerlemek mişşşş. Amcası...Şimdi dekaçmak için jetlerini hazırlamışlar amcası....
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 gün önce
  Alper rumuzlu şahsa cevabımızdır: Sizler, darbeci ordudan yanasınız. Sizler, çakma Atatürkçülerden siniz. Sizler, bir taraftan Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye böğürürken, pkk'nın sivil teröristlerini MECLİSE sokan tiplersiniz. Sizler, BAŞKAN ERDOĞAN'a her türlü hakareti yaparken, hdp'li teröristlere iki kelime söyleyemeyen zavallılarsınız. Bir daha size bu devleti yönetme fırsatı vermeyeceğiz. Takii, ayık hale gelene kadar. Bildiğim bir şey var; o da rejim tarafından 96 yıldır uyutulduğunuz. Uyanacağız da yok.
 • Eren Eren 3 gün önce
  Ağababaları emir vermedi.Bence bu harekete karşı çıkan her kurum sorgulanmalı gerekirsekapatılmalıdır.
 • Emre Emre 3 gün önce
  yazar iş başında. Kendi gibi olmayanları alttan vurup hedef gösteriyor. Artık bunları yemezler. Nifak sokma
 • dumanlıdumanlı3 gün önce
  Yavuz 1517 askerlik yapmamışa benziyorsun yapsaydın öyle yazmazdın.
 • KadirKadir3 gün önce
  Osmanlıyı laiklerin dedeleri Abdülhamit'in indiren İttihat terakkiciozaman ki Avrupa zevzekleri hani aşkı memnununİslam'dan uzakAvrupaperest zuppesivar ya işte o tiplemeler güya aydın İslam ahlak terbiye gibi değerleri küçümseyen daha doğrusu haram helal demeden yiyip içmek ve yapmak isteyenler hayvan gibi yaşamak isteyenler kendilerine karışılmasin isteyenlerOsmanlıyı bu hale düşürdüşimdi de aynı hayvan gibi gavur gibi yaşamak isteyenler aynı yolun yolcusu bu milletin değerlerine karşılar bu uğurdamillete savaş açmışlardır milletle beraber degillerdir
 • abdullahabdullah3 gün önce
  güzel soru.."ihanet pınarının suladığı" bu hainleri DAİME GÜNDEMDE TUTUN...TUTUN Kİ BUNLAR KİMLERİN HESABINA İŞ TAPIYOR MİLLET DAHA İYİ ANLASIN...DAİMA HATIRLATIN
 • hercaihercai3 gün önce
  Alper, senin ulkeni vilayeti gibi kullanan olursa Suriye, irak ve ya Libya olmazsin!Ama simdi isler degisti, sende sacmala!
 • Demiray SARGIN Demiray SARGIN 3 gün önce
  O insanlar en doğrusunu yapıyorlar. Destek verdiğini söyleyince, reklam amaçlı kullanıyorsunuz. Destek vermediğini söyleyince, hain olmakla itham ediyorsunuz. Her halükarda itibarsızlaştırmaya maruz kalıyorlar.Bazen de sükut altındır.
 • AlperAlper3 gün önce
  Yavuz 1517 denen biz laikler her daim ordumuzun yanındayız ama siz bşr belediye kaybettiniz diye hamidiye suyu batırmaya kalktınız. İktidarı kaybettiğinizde ülkeyimi batıracaksınız. Siz laiklere kurban olun. Bugüne kadar bu ülke bir suriye bir ırak bir mısır bir yemen bir filistin olmadıysa laiklik cumhuriyetçilik milliyetçilik halkçılık devletçilik inkılapçılık sayesinde olmuştur. Şeriatçılık sayesinde değil. Osmanlıyı da sizin o bozuk zihniyetiniz batırdı geldi bir türk paşa devamını binbir cefayla getirdi.
 • HüseyinHüseyin3 gün önce
  Onlar biz şehit verince operasyonu karalamak için bekliyorlar. Münafıklar yapacaklar münafıklıklarını
 • ??????3 gün önce
  Sahıpleri zaten okyanus ötesinde nasıl derler , ota, b.. yorum yapan agaçımm diye olmayan bir şeye öten sanatçı sesı nerde, tabib odaları, TÜSİAD, ödtülü gençler, ne hikmetse vatan millet olunca sus pus oluyorlar. Bunların derdi vatan degıl, bunların derdı emparyalıstlere hizmet
 • hercaihercai3 gün önce
  Vatan hainleri herzaman suskun dururlar sayin Dilipak. Bu insanlar! kan emicidir, Turk devletini zora sokmak icin ugrasirlar. Truva atidir bunlar desek, yerinde olur.
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 gün önce
  Bu cehape yandaşı yobaz, lâik'çi azgın azınlığın bizim için zerre değeri yok. Onlar, kendi pisliklerinde boğulmaya mahkûmlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019