• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Fransız İslam'ı" safsatasının vardığı rezalet boyut: Kadın erkek karma cami bugün açılıyor!

Fransa'da bugün, kadın ve erkeğin İslam'a mugayir bir şekilde karma olarak namaz kılmasına olanak sağlayan cami açılacak. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Fransız İslam'ı" dedikleri bir İslam modeli üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

Yeniakit Publisher
2019-09-07 16:16:00 - 2019-09-07 16:20:54
"Fransız İslam'ı" safsatasının vardığı rezalet boyut: Kadın erkek karma cami bugün açılıyor!

Fransa'nın başkenti Paris'te, dünyada ilk kez İslam'a uygun olmayan bir cami bugün açılacak. Camide kadın ve erkekler birlikte namaz kılabilecek.

"Camilerdeki atmosferden hoşnut olmadığını" dile getiren Kahina Bahloul isimli kadının eliyle başlatılan projeye şu ana kadar bin 700'ü aşkın kişi mali destekte bulundu. Caminin 7 Eylül Cumartesi günü açılması bekleniyor.

"Kadınlar camiden dışlanıyor" diye erkeklerin arasında namaz kılmak istedi!

Euronews'in haberine göre, Fransa'da bir ilke imza atacak olan proje, kadınlar ve erkeklerin aynı camide namaz kılma, vaaz etme ve imam olma saçmalığına ev sahipliği yapacak. Kahina Bahloul Müslümanlar için kutsal ibadet mekanları olan camilerde dini ritüellerden kadınların dışlandığı gerekçesiyle böyle bir rezilliğe imza attı. Sosyal medyada Bahloul'a, "Dışlanmamanın yolu camiye gelmektir, erkeklerin arasında namaz kılmak değil!" yorumları yapıldı.

"Estetik olmuyor"

Fransız medyasına konuşan Müslüman Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Zekri, "Din yüzyıllar önceki geleneklere dayanıyor ve bu gelenekleri bir gecede değiştiremeyiz. Önünüzde secdeye giden bir kadın olduğunu ve arkada da erkek olduğunu düşündüğünüzde bu estetik olmuyor" dedi.

Öte yandan cami projesine öncülük eden Kahina Bahloul'un ölüm tehditleri aldığı iddia edildi.

Fransa, Avrupa'da Müslüman nüfusu en fazla olan ülkelerin başında geliyor.

Öte yandan İngiliz BBC de, Türkiye'de kadınların erkekler aynı safta namaz kılması için propaganda çalışması yürütüyor. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Murat

Küfrün hakimiyetinde yaşamak küfre sebep haramdır ve böyle çok büyük zulme sebep oluyor Anadili arapça olan Allahın hükümleriyle yönetilen Allahtan sakınan kişlere tabi olunan bie islam ülkesine hicret etmeleri gerekir Allahın böyle bir yaşama cevaz verdiğini kim iddia ediyor. Kuranda kafilerin ne olduğu bildirilmekte Açıp kapaması ve yönetimi müşrik elinde olan dinini bozar ilah yerine kendine boyun eğdirir ve Orada asla namaz kılmayın Mescidi dırar münafıklar açmıştı oradada namaz kılınması yasaklanmıştır. Çünkü Allah'ın mescitlerini; ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekât veren ve Allah'tan başka kimseden korkmayanlar tamir ederler. Tevbe18
 • Yanıtla

Emine Altin

Su Islam bu Islam diye birsey yoktur Allah'in peygamberi aracigiliyla indirdigi hukumlerini ve emirlerini acik ve net bildirdigi tek Islam vardir bugune kadar bu Islami bozmak degistirmek icin kac tanesi ugrasmistir ama hepsi helak olmustur gunumuzdekilerinde sonu farkli olmayacaktir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23