Fransız bakan endişeli: Olaylar kontrolden çıkan bir canavara dönüştü

Fransa İçişleri Bakanı, Sarı Yelekliler gösterileriyle ilgili olarak, "Olaylar kontrolden çıkan bir canavara dönüştü." ifadelerini kullandı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 20:52
Fransız bakan endişeli: Olaylar kontrolden çıkan bir canavara dönüştü

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Sarı Yelekliler gösterileriyle ilgili olarak, "Olaylar kontrolden çıkan bir canavara dönüştü." ifadelerini kullandı. Castaner, radikal unsurların eylemler sırasında şiddete başvurma ihtimalinin endişeye neden olduğunu söyledi.

Olaylar için Fransa genelinde güvenlik önlemlerinin artırıldığını belirten Fransız bakan, "Bu son haftalar, yuvasından kaçan bir canavar doğurdu." dedi.

Diğer yandan Bakan Castaner, geçen hafta Pazar günü yaşanan eylemlerde göstericilerin Zafer Takı'na saldırmasıyla ilgili, "Bu saldırganlar Castaner'in haydutları" diyen Fransız vekil Nicolas Dupont-Aigna hakkında dava açtığını duyurdu.

Castaner, 8 Aralık pazar günü Paris'te alınan güvenlik önlemlerine ilişkin detayları, şiddete başvurma eğilimi olan unsurların bunu kullanabileceği ihtimali nedeniyle açıklamama kararı aldı.

Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 20:52

YORUM YAZ

 • Rabia Zafer Rabia Zafer 6 gün önce
  Beter Olsunlar. Türkiye de, Ektiklerini Kendi Ülkelerinde, Biçiyorlar. Etme Bulma Dünyası. Darısı Diğerlerinin Başına.
 • AydınAydın6 gün önce
  Çok endişeliyiz. Paris turları iptal edilsin. Gezmek isteyenler Karadenize, Ürgüpe, Egeye, Nemruta, Amasraya, Süleymaniyeye, Van Gölüne, Toroslara, Erciyese, Mudanyaya, Edirneye... demem o ki daha ülkesini tanımıyor .k mu var Fransada.
 • AlperAlper6 gün önce
  İktidarlar varsılı koruyor,işte bizde de vergi borcu silinen zenginleri,internetden taratın da görün.Fakir fukaranın ödediği fahiş vergiler,iktidardakiler o kadar maaş,artı giderler halkın vergileriyle karşılıyorlar.İslamda bu varmı?Başörtüsü,Türkce ezan,iyi oy getiriyor ama ya faiiiiiz?
 • SelimSelim6 gün önce
  Vandallar her yerde var demekki. 3-5 ağaç ya da 3-5 zamı bahane edeip ülkeyi kirli amaçları için alt üst ederler utanmadan buna da eylem bilmem ne derler şerefsizler. Ben Fransız polisinin yerinde olsam gördğüme sıkarım.
 • TURGUTTURGUT6 gün önce
  BUGUN AVRUPAYA, YARIN BİZE... BU BİR KÜRESEL AMERİKAN OYUNUDUR. AMERİKA EKONOMİK BAKIMDAN ZOR DURUMDA. AVRUPAYI YILLARCA SÖMÜRDÜ. ŞİMDİ AVRUPAYA GÖZDAĞI VERİYOR. ASLINDA AVRUPADAN ATEŞİ BAŞLATIP, AMERİKANIN HEDEFİ OLAN TÜRKİYEYE DE ATEŞİ SIÇRATMAK... SEVİNMEMEK LAZIM. AKILLI OLMAK LAZIM. BİZ HEM AVRUPANIN HEM ARAP YARIMADASININ HEM DE ASYANIN BİR PARÇASIYIZ. ORALARDAKİ DEPREM GİBİ HAREKETLER, BİZİDE ETKİLER VURUR.
 • ataata6 gün önce
  ayyyy yazııık... neyse çok geçmiş olsun. olayları önlemek çok kolay. yapılacak iş türklere (fetöcülere değil) işi havale etmek... iki günde bitirmezlerse para yok.... beğenmedikleri faslılardan bütün müslümanlardan yardım alabilirler. tabii ki şartları orlara uymayacaktır. yönetimde söz sahibi olmaları... eee fasın cezayirin acısı ufak ufak çıkar böyle...
 • antepliantepli6 gün önce
  'türkiyede mitden özel bir ekip kurulmali, bunlar icin fransizca özel bir twitter veya baska bir sosyal platform sayfasinda,silah olarak hangi kimyasallar ve nasil silah olarak kullanilabilinir, bunlara ögretmesi lazim...örnegin bilemedin, al bir bidon klorin, bir bidonda asit ,,, ikisininde kapagini acip bidonlarin ayni noktaya firlatsinlar,göz ve cigerlere cok sagliklidir, onlar bizdeki itlere fikir ve destek veriyorlardi zamaninda, simdide bizim teskilat fikir vermesi lazim.

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018