Fransız bakan açıkladı: Devam edebilir

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner yaptığı açıklamada, gerekli görüldüğü takdirde Fransa genelinde geniş güvenlik önlemlerinin yarın da devam edeceğini duyurdu.

09 Aralık 2018 Pazar 00:39
Fransız bakan açıkladı: Devam edebilir

France24'ün haberine göre Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, bugün ülke genelindeki gösterilere katılan 125 bin kişiden 1385'inin gözaltına alındığını ve 118 protestocu ile 17 resmi görevlinin yaralandığını açıkladı.

Ülkede 'Sarı Yelekler' adı altında örgütlenen eylemciler, son 1 yılda motorin fiyatlarının yüzde 20'den fazla artması üzerine yaklaşık 10 gündür ülke genelinde gösteriler düzenliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Aralık 2018 Pazar 00:39

YORUM YAZ

 • Cayci AliCayci Ali3 ay önce
  Biz de pahaliligi ve baskiyi istanbulda protesto edebiliriz. Yelekler yesil olsun.
 • Börekci Hüsnü KlinkermannBörekci Hüsnü Klinkermann3 ay önce
  Toparlaniyor ve geliyoruz, sari yelekler ile Konstantinopel`de biz de variz.
 • hasanhasan3 ay önce
  Neden bu kadar Fransa haberi yapiyorsunuz anlamis degilim. Baska ulkeler bizim Gezi'yi haber yaparken cok rahatsizdiniz, simdi siz niye ayni seyi yapiyorsunuz?
 • saddisaddi3 ay önce
  len yakıt fiyatları ayda % 20 artıyor yılda değil. Bizim AKP den başka seçenegimiz yok. Karşımızda CHP gavuru var. CHP gavuru var oldukça AKP ler var olacaktır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019