Fransa'da zırhlı araçlar sokağa indi!

Fransa’da devam eden Sarı Yelekliler eyleminde zırhlı araçlar ilk kez sokağa indi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 19:26
Fransa'da zırhlı araçlar sokağa indi!

Fransa'da kaos ortamı devam ediyor. Üç haftadır eylemlerin şiddetlenerek arttığı Fransa'da hükümetin geri adımı eylemcileri durdurmadı. Dördüncü büyük eylem gününün yaşandığı Fransa'da güvenlik önemleri en üst düzeyde tutuluyor. Ülke genelinde 90 bine yakın, Paris'te ise 8 bin polis ve jandarma eylemcilere müdahale etmeye hazırken Paris sokaklarına ilk defa zırhlı araçlar indi.

Hükümetin geri adımına rağmen eylemlerin devam ettiği Fransa'da güvenlik önemleri üst düzeyde. Paris sokaklarında ilk defa 8 bin polis ve jandarmanın yanı sıra 12 zırhlı araç müdahaleye hazır bekliyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce vatandaşın gözaltına alındığı Paris'te polisler köşe başlarını kapatmış durumda.

Polislerin kimlik kontrolü ve aramasına maruz kalan vatandaşların kimlik bilgilerini vermeden geçemediği öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalara nazaran daha az eylemcinin girebildiği Champs-Elysee Caddesinde eylemler devam ederken Paris'in birçok farklı bölgesinde de yer yer şiddeti eylemler yapıldığı bildirildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 19:26

YORUM YAZ

 • Naci HeinzmannoğluNaci Heinzmannoğlu3 ay önce
  Bekle bizi Istanbulgeliyoruz !
 • mustafamustafa3 ay önce
  zulüm 1789’da başladı. diren SARI YELEK türkiye arkanızda.
 • AydınAydın3 ay önce
  Bak gönül koyarım ban daha çok endişeliyim. Ama kamyonetin arkasında mehter çalanlara bayıldım. Neydi o Avrupadan biri gelmiş Taksimde piyano çalıyor. Hele deyyusa bak!
 • SelimSelim3 ay önce
  Şimdi bir tarafta ABD nin kuyruğuna takılıp Suriyede PKK ya destek veren bir Fransa diğer tarafta Avrupaya kendince ceza kesip sonrasında belkide Türkiye için yaptıkları bir eylem provası. Bir yandan oh olsun beterolsunlar diyorsunuz ama aslında işin aslı bambaşka..
 • İskenderİskender3 ay önce
  B.kunda boğul fransa
 • YusufYusuf3 ay önce
  Akıncı bencede acıma bizfransada haklarımızı arıyoruz sen 1600tl askeri üçretle yaşa ,biz sokaklara inerek haklarımızı alırız...
 • akıncıakıncı3 ay önce
  beter olsun pislikler80 yıldırbiziengelledilerbize acımadılar onlara hiç acımıyorumdöktüklerimüslümankanında boğulsunlar.
 • Levent Levent 3 ay önce
  Helal olsun fransızlara .

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019