Fransa'da zırhlı araçlar sokağa indi!

Fransa’da devam eden Sarı Yelekliler eyleminde zırhlı araçlar ilk kez sokağa indi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 19:26
Fransa'da zırhlı araçlar sokağa indi!

Fransa'da kaos ortamı devam ediyor. Üç haftadır eylemlerin şiddetlenerek arttığı Fransa'da hükümetin geri adımı eylemcileri durdurmadı. Dördüncü büyük eylem gününün yaşandığı Fransa'da güvenlik önemleri en üst düzeyde tutuluyor. Ülke genelinde 90 bine yakın, Paris'te ise 8 bin polis ve jandarma eylemcilere müdahale etmeye hazırken Paris sokaklarına ilk defa zırhlı araçlar indi.

Hükümetin geri adımına rağmen eylemlerin devam ettiği Fransa'da güvenlik önemleri üst düzeyde. Paris sokaklarında ilk defa 8 bin polis ve jandarmanın yanı sıra 12 zırhlı araç müdahaleye hazır bekliyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce vatandaşın gözaltına alındığı Paris'te polisler köşe başlarını kapatmış durumda.

Polislerin kimlik kontrolü ve aramasına maruz kalan vatandaşların kimlik bilgilerini vermeden geçemediği öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalara nazaran daha az eylemcinin girebildiği Champs-Elysee Caddesinde eylemler devam ederken Paris'in birçok farklı bölgesinde de yer yer şiddeti eylemler yapıldığı bildirildi.

Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 19:26

YORUM YAZ

 • Naci HeinzmannoğluNaci Heinzmannoğlu7 gün önce
  Bekle bizi Istanbulgeliyoruz !
 • mustafamustafa7 gün önce
  zulüm 1789’da başladı. diren SARI YELEK türkiye arkanızda.
 • AydınAydın7 gün önce
  Bak gönül koyarım ban daha çok endişeliyim. Ama kamyonetin arkasında mehter çalanlara bayıldım. Neydi o Avrupadan biri gelmiş Taksimde piyano çalıyor. Hele deyyusa bak!
 • SelimSelim7 gün önce
  Şimdi bir tarafta ABD nin kuyruğuna takılıp Suriyede PKK ya destek veren bir Fransa diğer tarafta Avrupaya kendince ceza kesip sonrasında belkide Türkiye için yaptıkları bir eylem provası. Bir yandan oh olsun beterolsunlar diyorsunuz ama aslında işin aslı bambaşka..
 • İskenderİskender7 gün önce
  B.kunda boğul fransa
 • YusufYusuf7 gün önce
  Akıncı bencede acıma bizfransada haklarımızı arıyoruz sen 1600tl askeri üçretle yaşa ,biz sokaklara inerek haklarımızı alırız...
 • akıncıakıncı7 gün önce
  beter olsun pislikler80 yıldırbiziengelledilerbize acımadılar onlara hiç acımıyorumdöktüklerimüslümankanında boğulsunlar.
 • Levent Levent 7 gün önce
  Helal olsun fransızlara .

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018