Filistinlilerin protestosuna Katil İsrail engeli!

Terör Devleti İsrail askerleri, Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto eden Filistinlilere müdahale etti.

26 Nisan 2019 Cuma 17:37
Filistinlilerin protestosuna Katil İsrail engeli!

Katil İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto eden Filistinlilere müdahale etti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Filistinliler, Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesinde cuma namazının ardından İsrail'in yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek için toplandı.

İsrail askerleri göstericilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Çok sayıda kişi atılan gazdan etkilenirken, Filistinlilerin de İsrail askerlerine taşla karşılık verdiği belirtildi.

Filistin'de 2000 yılında patlak veren Aksa İntifadası'nın (2. İntifada) ardından İsrail yönetimi, 2002 yılında "güvenlik" gerekçesiyle Batı Şeria ile İsrail arasına Ayrım Duvarı inşasına başlamıştı. Ayrım Duvarı nedeniyle Batı Şeria'daki 3 milyona yakın Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs ve İsrail'e geçemiyor.

Ayrım Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı her hafta cuma günü düzenlenen gösterilere İsrail askerleri gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz ve bazen tazyikli atık suyla müdahale ediyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 17:37

YORUM YAZ

  • ahnetahnet28 gün önce
    alcak siyonist ve evanjelik kaatillere BARIS, INSANLIK, DEMOKRASI, HUKUK gibi kelimelerin kullanmasi YASAKLANMALI... bu kavramlari kirletmelerineizin verilmemeli

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019