• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Filistin'e destek veren Emma Watson'a Hollywood yıldızlarından destek

İngiliz asıllı oyuncu Emma Watson, sosyal medyasını aktif olarak kullanıyor. Özellikle toplumsal ve kadın olaylarında paylaşımlar yapan Watson, İsrail'in hain saldırılarına maruz kalan Filistin halkını savunan bir paylaşımda da bulundu. Bu paylaşım sonrası Watson, İsrail tarafından hedef olarak gösterilmişti. Hollywood'un en önemli oyuncuları, Watson'un bu hareketine destek verdi.

Yeniakit Publisher
2022-01-17 10:00:00 - 2022-01-17 10:01:24
Filistin'e destek veren Emma Watson'a Hollywood yıldızlarından destek

İsrailli yetkililerin hedefi haline gelen Emma Watson'a Artists for Palestine UK platformunda paylaşılan ortak bildirimle destek yağdı.

Aralarında Mark Ruffalo, Susan Sarandon, Peter Capaldi ve Charles Dance'in de bulunduğu ünlüler hem Filistin halkının yanında olduklarını hem de Watson'un paylaşımını yerinde bulduklarını şu sözlerle anlattı:

"Uluslararası hukuk çerçevesinde insan hakları için mücadele eden Filistinlilerle anlamlı dayanışmaya ve "Dayanışma bir eylemdir" ifadesine katılarak Emma Watson'ın yanındayız"

Emma Watson'dan Filistin'e destek!

Ramazan ayında İsrail'in Filistin'e yaptığı hain saldırılarını sert bir dille kınayan Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa gibi dünyaca ünlü yıldızların arasına Emma Watson'da katıldı.

Watson, paylaşımına "Dayanışma; çektiğimiz zorluklar aynı olduğu, acımız aynı olduğu ya da geleceğimiz aynı olduğu için değildir. Dayanışma; bağlılık ve çalışma gerektirir. Dayanışma; aynı duygulara sahip olmadığımızı, aynı hayatlar yaşamadığımızı ya da aynı bedenlerde olmadığımızı bilsek bile aynı ortak paydada olmaktır" sözlerini yazdı.

Efsane film serisi Harry Potter'da Hermione Granger karakterini oynayan Watson, bu sayede hafızalara kazındı. Watson'un karakteri filmde yer alan Gryffindor takımında yer alıyordu.

Filistin'i destekleyen paylaşımından rahatsız olan İsrail Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Danny Danon, Gryffindor'a atıfta bulunarak Watson'ı hedef gösteren bir paylaşımda bulundu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23