• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ'ye "terör örgütü değil" diyen Kılıçdaroğlu! Şimdi 'siyasi suikastlerden' bahsediyor

15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'yü, STV'de katıldığı bir programda, "Örgütün silahı olması, grubu olması lazım. Buna nasıl örgüt diyeceksiniz?" sözleri ile savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi ortada ne grup, ne silah yok iken, "Silahlı saldırılar olacak" kehanetinde bulundu. "Siyasi cinayetler" tartışmasını başlatan kılıçdaroğlu'nun STV'deki o sözleri yeniden gündem oldu.

Yeniakit Publisher
2021-10-13 23:30:00 - 2021-10-14 00:00:09

 Yeniakit.com.tr 

Yaptığı "siyasi suikast" açıklaması ile halkın seçtiği AK Parti iktidarını "teröristlikle" itham eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün yayın organı STV'de katıldığı bir programda, FETÖ'nün silahsız olduğunu öne sürerek, "Siz buna nasıl terörist diyeceksiniz? Suçluyorsunuz." ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'yü savunduğu o yayın yeniden gündemde!

FETÖ'nün yayın organı STV'nin Moderatörü Abdullah Abdulkadiroğlu, Kılıçdaroğlu'na, "Medya üzerinde de yoğun bir baskı var. Biliyorsunuz Hidayet Karaca, bizim yayın grubumuzun başkanı. Terör örgütü iddiasıyla ve yöneticiliği suçlamasıyla 6 aydır cezaevinde. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Terör örgütü demek bu kadar kolay mı?" sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'yü verdiği şu cevapla savunmuştu:

"Bu kadar kolay değildir. Silahınız olacak. Ayrıca bir grubunuz olacak. Onların elinde silah olacak. Bir hedefiniz olacak. 'Ben şunları öldürüp, yok edeceğim' diyeceksiniz. Böyle bir şeyin olmadığı yerde siz nasıl 'terör örgütü' diyeceksiniz? Suçluyorsunuz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidardan gitmemek için her yolu deneyeceği iftirasını atarak, "Siyasi cinayetler kaygım var." demişti. CHP'li Kılıçdaroğlu'nun sözlerine destek veren ittifak ortağı İP'in Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da yandaş Sözcü'ye konuşarak, "Siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim de aldığımız duyumlar var." demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tayfur Özel,

Insanlar bazen kendi çukurlarını kendileri kazıyor. Bu yalanların 100 de 5 i Almanya da yapılsa, ein olun bu insan işinden ya istifa Eder veya ettirilir. Kariyeri sonlandırılır, Göz lerde irtibarsız halte gelir. Türkiye de ise Meydan boş, Atı nı Hermes istediği gibi koştura biliyor. Çünkü insanlarımız Önyargılı, vurdum duymaz ve BILGI toplamadan karar veriyorlar. Bu alışkanlığın değişmesi şart. Bir Ülke in Vatandaşlarım eğer kendilerini geliştirmezlerse, yerinde saymaya devam. Insanlar önce kendilerini sorgulamayı öğrenmeleri şart. Kendi egolarını yenmeleri mecburiyet. Narsizlikten kurtulmanın yolu budur. Vatanımızda maalesef Egomanlar ve Narzislerle dolu. Adil karar alabilmek ve Demokraside ilerlemenin yolu bu. Insanlar başka ları üzerinde fikirlere, kararlara vermeden önce, mantık akıl ve vicdanlarını sorgulayıp ve sonra fikir ve karar vermeliler. Adil olmak bu şekilde gerçekleşe bilinir. Eğer bunların doğru tespitler olmadığını düşünüyorsanız, lütfen dönün arkanıza ve Ülkemizin haline bir bakın. Ülkemiz insanları Psychologie ve Sosyalaji açısından çok geride. Bu açığın biran önce kapanması lazım. Sözlerimde yeni jenarosyanlarımızı hariç tutuyorum. Kasdim Ortayaşlılarımız, yaşlılarımız ve bilhassa en önemlisı Kadınlarımız. Çünkü onlar bizim Analarımız. Köylerimize, Kasabalarımıza Eğitim götürmemiz şart. Ülkemizin gelişmesi birlikte olur. O zaman Kutuplaştırıcılara, ONE MOMMENT deriz!
 • Yanıtla

sahici

siyasi cinayetler hep kendileri tarafından yapıldı, şuan dhkpc pkk deaş mkml esad, pyd, vs silahlı terör örgütlerinin destekçileri gibiler. bu arada fetö örgüyünde silahlandırabilirler. bu bunların siyasi cinayet planlayıp iktidarın üzerine atması olanı olmasın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23