• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

FETÖ'den gözaltına alınıp serbest bırakılan Ali Tezel'den ilk açıklama

Dün FETÖ'den gözaltına alınıp serbest bırakılan Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, ilk açıklamasında kendisine "Gazete yazını talimatla mı yazdın?" sorusunun yöneltildiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-01-14 08:21:00 - 2020-01-14 10:25:32
FETÖ'den gözaltına alınıp serbest bırakılan Ali Tezel'den ilk açıklama

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabahın erken saatlerinde Ali Tezel'i gözaltına aldı. Ali Tezel, gözaltına alındığın Twitter üzerinden duyurdu. Tezel'in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında attığı tweetler nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Tezel, emniyet müdürlüğündeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Serbest kalmasının ardından Sputnik'e konuşan Ali Tezel, şu açıklamayı yaptı:

"Sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındım. FETÖ'cü olduğum iddiasıyla soruşturma başlatıldığını söylediler ve ifademi aldılar. Demir parmaklıklar arkasında bir saat kadar bekledim. Özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu anladım. Yazmış olduğum köşe yazılarını, sosyal medyada yazmış olduklarımı ya da şu tarihte neden onunla görüştün gibi soruları sordular. Sosyal güvenlik açığını eleştiren yazılarım da vardı bunların içerisinde. Bunlar benim görüşlerim. Yıllardır eleştirilerimi köşe yazısı olarak yazıyorum her tür medya mecrasında da dolaşıyor bunlar. Şu tarihte neden şununla görüştün diye soruyorlar. Ben yıllardır emeklilik konularında binlerce insanın eşine dostuna akrabasına yardım ettim. Bunu anlattım. İşim bu benim dedim. Öğlen saatlerinde gözaltı süremin dolduğunu ve serbest bırakılacağımı söylediler. FETÖ'cülüğü bana yakıştıranlara "ayıp ettiniz" diyorum. FETÖ'nün bana yakışma şansı yok. Gerçek FETÖ'cüler dışarıda dolaşıyor, ilgisi olmayanlara ise böyle haberler, yargılamalar yapılmasından dolayı FETÖ'cülüğün iyice sulandırıldığını düşünüyorum."

Bank Asya'ya para yatırması

Tezel, Güner'in, "2015'te Bank Asya'ya para yatırırken bir paylaşımınız var. Bu da size soruldu mu?" şeklindeki sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Evet soruldu. O fotoğrafı çekip ben yayınladım. Bankalar Kanunu 'herhangi bir bankayı isim vererek kötüleyemezsin. Herhangi bir bankanın batmasına sebep olacak haberler yapamazsın' der. O zamanlarda yasal olarak açılmış bankaya devletin en üst makamı hakkında hiçbir karar yokken 'oraya para yatırmayın' diyordu. Her zaman haklıdan, hukuksuzluğa uğramıştan ve mağdurdan yana birisi oldum. O tarihte Bank Asya, BDDK kararı olmaksızın, hukuksuz bir şekilde linç edilmişti. Açılışında kurdeleyi kimler kesti ilk önce ona bakmak lazım".

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ata

ulan utanmadan hala bank mank deyip duruyor. tipik fetöcü...
 • Yanıtla

avukat

Hem, bankanın yargısız infaza tabi tutulduğunu söylüyorsun; hem de kendin isim vermeden ve kimler olduğunu söylemeden "Gerçek Fetöcüler dışarıda" diyerek yargısız infaz yapıyorsun. Bu tam da Fetö taktiği. Onlar da hem sınav sorularını çalıp hak etmedikleri işlere giriyorlardı; hem de haram lokma yemedik diye algı oluşturmaya çalışıyorlardı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23