Fehmi Koru bunu dedi: Tuzak var

Fehmi Koru, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin kaleme aldığı yazısında, yaşananların Erdoğan’ın ‘musafaha’ ve ‘Türkiye ittifakı’ söylemini bozma amaçlı olabileceği konusunda uyarılarda buldu.

22 Nisan 2019 Pazartesi 12:59
Fehmi Koru bunu dedi: Tuzak var

Fehmi Koru, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Koru yazısında, Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti ile ittifak yapan MHP'yi isim vermeden eleştirerek, "AK Parti bu tuzağa düşmemeli, kendi içinde veya yakınında bulunup telkinleriyle yönetilemez bir ülke tablosuna harç taşıyanların neye hizmet ettiklerini doğru değerlendirmelidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğraması gündemin ilk sırasına oturdu. İstenmeyen olayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim sonrası ortamı yumuşatan açıklamalarından hemen sonra gelmesi kafaları karıştırdı.

Erdoğan ne demişti?

Türkiye ittifakı çağrısı yapan Erdoğan, "Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir." diye konuşmuştu.

Türkiye'nin konuştuğu saldırıyla ilgili Fehmi Koru'dan dikkat çeken bir yazı geldi. Nefret dilinin toplumları zehirlediğini belirten Koru, akıl tutulması olarak gördüğü olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

AK Parti bu tuzağa düşmemeli

Çubuk’taki olayın, AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın ‘Türkiye ittifakı’ söylemini gündeme taşıyıp farklı düşünenlerle musafahayı (el sıkışmayı) tavsiye etmesinden saatler sonra meydana gelmesi herhalde dikkat çekmiştir.

Eylem CHP liderine karşı yapılmış olsa da, aslında olayla sınanan iktidar partisidir. İstenen, bir süredir politika haline dönüşmüş dışlayıcı ve toplumu kutuplaştırıcı söylemden vazgeçilmemesi, o söylemin ayniyle sürdürülmesidir.

AK Parti bu tuzağa düşmemeli, kendi içinde veya yakınında bulunup telkinleriyle yönetilemez bir ülke tablosuna harç taşıyanların neye hizmet ettiklerini doğru değerlendirmelidir.

Gerilimi azaltmanın yolları aranmalı, bunu sağlayacak bir siyasi dil benimsenmeli, önümüzdeki dönemin yakın geçmişten farklı olacağına dair güçlü işaretler verilmelidir.

Yeni Zelanda’yı, Pittsburgh’u, Sri Lanka’yı cehenneme çeviren din kılıfına büründürülmüş aşırılık ile siyasete bulaştırılmış hoşgörüsüzlüğün ülkeler sınırları içerisine ithal girişimlerini başarısızlığa uğratmak herkesten önce iktidarların görevidir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 12:59

YORUM YAZ

 • halilhalil1 ay önce
  asıl hinliği yapan sensin
 • TijenTijen1 ay önce
  Bu adam fetönün kurmay takımından
 • vagifvagif1 ay önce
  Gerilimidozunu yukseyekaldiran kim??Secilmesekoleceyiksuarile AKP liler RARAFSIZOLMASI GEREKENCumhurbaskani IS ISLER BAKANISoylu GERKILIYIartirsonradademirisoyut...Yaziklarolsun dovletiyonetmeyi siyaseti usakoyuncagimisanirsiniz ??
 • S.özS.öz1 ay önce
  Memleketi geren milletin değerleriyle kavgalı olanlara laf söyleme,her türlü karanlık odakla işbirliği yapanlara laf söyleme fetö ağzıyla akıl vermeye çalış geç bunları seni tanıdık.
 • UÇKUN KASAPOĞLUUÇKUN KASAPOĞLU1 ay önce
  Bazı yorumcular bu adam fetöcü neden tutuklanmıyor diye görüş bildirmiş.Bu adamın neler bildiği için olabilir mi?
 • DenizDeniz1 ay önce
  Vay fetöcü Koru hala ön planda.
 • Abdullah a.Abdullah a.1 ay önce
  Çok doğru anarşi zemini hazırlanıyorbinlerce tir silah suriyeye bosuna sokulmadi uyanik olmak lazim musbrt hareket etmek elzem.
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  Doğru söylemiş. Bölgemiz işgalcilerinin en iyi yaptığı işBİZİ Etnik-Mezhep-Aşiret-Parti bölüp birbirimize kırdırmak.ONLAR Akdeniz, Petrol-Gaz-Su-Tohum-Boru hatları, Ticaret yollarını kolayca kapma, Tarihimizi silme,Dinimizi sulandırmapeşinde....biz birbirimiz yerken...
 • SelimSelim1 ay önce
  Yaw ortada bir kurgu yok. Adam haber vermeden cenazeye gidiyor, halkı provoke ediyor. Kendi lafına(Milli birlik) kurşun sıkacak kadar da geri zekalı değildir heralde bu KK. Önceden yaptıklarının ve yanlış kişiler ile işbirliğinin halktan bulduğu yumruklu karşılık.
 • vvetvvet1 ay önce
  Fetödenolduğu anlaşılmış durumda.bu 180 derece kıvırma peşinde. bu adamçok tehlikelidir.
 • enverenver1 ay önce
  Allahtan rahmet diliyorum şehidimiz için. Yakınları acılarını paylaşmak isterken, sen başka hesap yaparak ve istenmeyerek, haber vermeden gelerek orada bulunuyorsan; o acı içinde bulunan yakınları için nasıl bir tuzaktan bahsedebilirsiniz. 31 mart seçimleri için tuzak kurabilirsin ama şehit yakınlarını bu tuzak kelimesinden uzak tutmanız gerekir .
 • KamilKamil1 ay önce
  15 temmuzdan sonra da gördük biz o ve onun gibi olanların ittifakını.İttifak dediğin hainle değil dostla yapılandır.
 • gerçek milli görüşcü ve ülkücügerçek milli görüşcü ve ülkücü1 ay önce
  yaşasın ERDOĞAN yaşasın BAHÇELİ . çatlasın çekemiyen ve münafık vatan hainleri,ve islam düşmanları (AMİN)
 • GÖKTAŞGÖKTAŞ1 ay önce
  ne yapması lazım,kılıçtarağlu gibi sezai temelliyi,demirtaşı kucaklaması mı lazım.hadi oradan ne olduğu belli olmayan gevşek.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Mhp ye yıllarca oy verdim ama milleti bolen mhp lideri yeni gördüm.Kurumlar dökülüyor,ekonomi bitmiş, millet aç,zam odalı geçmiş devlet 50 yıl geri gitmiş bahçeli beka diyor
 • Gerilim değil terör ve destekçilerine lanet !Gerilim değil terör ve destekçilerine lanet !1 ay önce
  Gerilim yok olan Chp nin ülke düşmanı olduğunu gizlemeyen "...sırtını Kandile Ypg ye dayayan..." Hdpkk ile üç kuruşluk koltuğunu korumak için yaptığı sapık ittifaktır....empati yapalım kendimizi o acılı şehid ailesinin yerine koyalım....Hdpkk lıların kalleşce şehid ettiği yavrunzu son yolculuğuna uğurlarken (ki 1993 yılında Hdpkk lılar Çukurca da aynı aileden bir mehmetçiğimizi dahaşehid etmiş) birden o kalleşlerle seçim ittifakı yapan bay Kemal ve çığırtganlarını karşınızda görüyorsunuz !!!? Ne yapardınız ?
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Aynen.Bahceli ne ülkücü ne de devletin,milletin iyiliğini istiyor.Boyle giderse herkes iyi partili olacak.En iyisi yeni parti
 • AnigzelAnigzel1 ay önce
  Koru birilerini koruyor
 • AHMETAHMET1 ay önce
  şu fehmi koru yu neden tutuklamıyorlar, anlamıyorum. feto cu olduğu belli, aktif olduğu belli, ne bekleniyor?
 • Teyyo Teyyo 1 ay önce
  Erdoğan ın. Soylunun işine son vermeden huzur olmaz, Berat ın işine son vermeden de ekonomi düzelmez.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Fetöcülerin yeni oyunu AKP' ile MHP'nin arasını açıp AKP'yi daha da aşağıya çekmektir. Ben Fetö artıklarına güvenmiyorum. Düşün o kadar eğitimden geçmiş bir General bile kafayı yemiş olması lazım ki mehdi görüyor Fetullah şerefsizini. Şimdi yapı böyle iken Fetö artıkları ne oldu temiz mi oldu? Hala aynı kafa yıkanmışlığı devam ediyordur. Ha bu Fetö artığının dediği gibi olsun AKP - MHP ittifakı olmasın. AKP MHP'den uzaklaşır ise sonuç ne olur? Aslanım o operasyonları asker ve özel harekattaki bozkurt timleri yapıyor. Ellerinden gelse o birimleri de yok edecekler. Esas tuzağı kuran sizsiniz Fehmi Koru.
 • vatandasvatandas1 ay önce
  SEN BİR KERE SUS İNGİLİZ AJANI SENİN HADDİNEMİ.
 • Uyan ülkeUyan ülke1 ay önce
  Sen kes fetö artğı. Fetöcüler ve dhkpcliler chpyi pay etme kavgasına girdi. Ülkeye çok büyük zarar veriyorlar. Bakın domuzcu kaftancıoğlu hırsız fetöcü papazoğluna sülük gibi yapıştı.
 • Ali kavurmaviAli kavurmavi1 ay önce
  0 aklini kendine saklasa iyi eder . F.koru benim için yok hukmunde.
 • SONBAHAR SONBAHAR 1 ay önce
  KILICDAROGLU DENILEN TERÖRISTI TÜRKIYENIN BÖLÜNMESINI ISTEYEN CHP VE HDP TERÖRISTLERLE ISBIRLIGI YAPAN OYLARI CALAN BU PARTI ATATÜRKÜN PARTISI OLAMAZ ARTIK ATATÜRKÜN PARTISINI BU ALCAKLAR TERÖRIST PARTISI YAPTILAR BUNLARA ARTIK SON NOKTAYI KOYMA ZAMANI GELDI.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Bu Fetö artıkları neden MHP düşmanıdır?
 • ZeynebZeyneb1 ay önce
  Tuzağı yapan CHP HDP ittifakıdır mağdur edebiyatı yapmak için
 • TURANTURAN1 ay önce
  Bu vatandaş zaman gazetesi yazarı değilmiydi?
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Bir çoğunuz 1970li yılları yaşamadı ve bazılarınızsa kısa pantolonla gezen çocuklardınız. Her gün onlarca yüzlerce yurttaşımız birbirini öldürdü. Ailelere korlar düştü. Şiddeti körüklemeyin. Rüzgar eken fırtına biçer atasözünü unutmayın. Ekonomi rayından sapmış; Amerika sınırda fişi Türkiyeye nasil takarım diye uğraşırken, dangalaklığın bi alemi yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019