• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih Erbakan'dan 15 Temmuz mesajı! 'Her türlü darbe girişiminin karşısındayız'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2021-07-15 19:30:00 -
Fatih Erbakan'dan 15 Temmuz mesajı! 'Her türlü darbe girişiminin karşısındayız'

"Bugüne kadar çok acı tecrübelerle yoğrulan ve Milli şuur sahibi olan Milletimizin, bundan böyle darbe heveslilerine kolay kolay teslim olmayacağı 15 Temmuz kalkışması sırasında açıkça ortaya çıkmıştır." diyen Erbakan, "24 Temmuz 1908’de İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin başlattığı darbe girişimi ve 23 Ocak 1913’te yine bu cemiyetin üyelerinin Bab-ı Ali Baskını sonucu meydana gelen darbe girişimi, muhtıralar ve askeri vesayetler günümüze kadar süregelmiş, siyasi tarihimizin birer kara lekesi olarak çok ciddi izler bırakmış ve Türkiye’nin ağır siyasi ve ekonomik bedellerle karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Kanlı 27 Mayıs 1960 darbesi sonucu Başbakan Adnan Menderes ve kabine üyesi üç bakanın Yassıada’da idam edilmesi halen acı bir hatıra olarak zihinlerimizdeki yerini korumaktadır. 12 Eylül 1980 askeri darbesi sonucunda MSP’nin kapatılması ve Erbakan Hocamızın siyasi yasaklı olması, 28 Şubat kararları sonrasında ise 54. Hükümet’in düşürülmesi, Refah Partisi’nin kapatılması ve Erbakan Hocamız’ın yeniden siyasi yasaklı olması ülkemizin ve Milletimizin çok ağır faturalar ödemesine neden olmuştur." ifadelerini kullandı.

'Türkiye'yi iç savaşa sürüklemek istediler'

15 Temmuz kalkışmasının amacının ülkeyi iç savaşa sürüklemek olduğunu belirten Başkan Erbakan, "Son olarak 15 Temmuz darbe kalkışmasını planlayanlar da, Ortadoğu’da ‘Arap Baharı’ süreci ve sonrasında meydana gelen gelişmelere rağmen bütünlüğünü koruyarak ayakta kalmayı başaran Türkiye’yi, kargaşaya ve hatta iç savaşa sürüklemek istemişlerdir." şeklinde konuştu. "Yeniden Refah Partisi olarak kim tarafından yapılırsa yapılsın, kime karşı yapılmış olursa olsun, ülkemizi kaos ortamına sürükleyecek her türlü darbe girişiminin ve oyunun karşısında olduğumuzu bir kez daha en güçlü şekilde ifade etmek isteriz." vurgusu yapan Erbakan, "Bugüne kadar çok acı tecrübelerle yoğrulan ve Milli şuur sahibi olan Milletimizin de bundan böyle darbe heveslilerine kolay kolay teslim olmayacağı 15 Temmuz kalkışması sırasında açıkça ortaya çıkmıştır. Bu vesileyle bir kez daha ülkemizin düşmanı iç ve dış mihrakların her türlü art niyetli planının bertaraf olmasını, ülke olarak bölünmez bütünlüğümüzün, Millet olarak birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dallı

DÜNYA SAADETLİLERİ İLE ARADAKİ FARK SENARYO DEMİYOR GERÇEĞİ SÖYLÜYOR.
 • Yanıtla

hacegan

yeyip içeçek arKADAŞ başka eğlencek arKADAŞ başka yola çıkacak arKADAŞ başka yine kandırıldık trenden inenler binenler tabiiki menfaat BEŞinde at izi it izi bir birine karışmaz karıştırılır işin içnden ancak böyle sıyrılırsın sen onlardan olma
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23