• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Facebook’ta tüm paylaşımları nasıl gizlerim?

Facebook paylaşımları gizleme nasıl yapılır? Facebook'ta tüm gönderileri gizleme yapacak kullanıcılar, ‘Facebook’ta tüm paylaşımları nasıl gizlerim?’ Sorusunu sormakta. Facebook kullanmaya başladığınızda yapacağınız paylaşımların arkadaşınız olmayanların da göreceğini bilememiş olabilirsiniz. Aradan zaman geçti ve Facebook’ta yapmış olduğunuz paylaşımlarınızın arkadaşlarınız haricinde kimselerin görmesini istemiyor olabilirsiniz. O vakit soru şu Facebook’ta tüm paylaşımlarımı nasıl gizlerim? İşte detaylar.

2020-02-13 09:30:00 - 2020-02-13 09:30:46
Facebook’ta tüm paylaşımları nasıl gizlerim?

Facebook'ta tüm gönderileri gizleme yapacak kullanıcılar, ‘Facebook’ta tüm paylaşımları nasıl gizlerim?’ Sorusunu sormakta. Facebook kullanmaya başladığınızda yapacağınız paylaşımların arkadaşınız olmayanların da göreceğini bilememiş olabilirsiniz. Aradan zaman geçti ve Facebook’ta yapmış olduğunuz paylaşımlarınızın arkadaşlarınız haricinde kimselerin görmesini istemiyor olabilirsiniz. O vakit soru şu Facebook’ta tüm paylaşımlarımı nasıl gizlerim? İşte detaylar.

Zaman Tünelimdeki önceki gönderileri kimlerin görebileceğini nasıl seçerim?

Zaman Tünelinizde bir şey paylaştığınızda, bunu kimlerin görebileceğini seçmek için gönderinin yanındaki hedef kitle seçiciyi kullanın. Bir gönderiyi kimlerin görebileceğini gönderiyi paylaştıktan sonra değiştirmek isterseniz, gönderinin yanındaki hedef kitle seçici aracına tıklayıp yeni bir hedef kitle seçebilirsiniz.

Aynı anda birçok gönderinin hedef kitlesini de değiştirebilirsiniz. Hesap ayarlarınızda, paylaştığınız gönderilerin hedef kitlesini Herkese Açık, Arkadaşlarının Arkadaşları veya Sadece Arkadaşlar olarak değiştirmenizi sağlayan bir araç bulunur. Bu aracı kullanmak için:

Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan  simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin

Soldaki menüde Gizlilik'i seçin

Paylaştıklarımı kimler görebilir? kısmında, Arkadaşlarının arkadaşlarıyla veya Herkese Açık paylaşmış olduğun gönderilerin hedef kitlesini sınırla? seçeneğine tıklayın

Geçmiş Gönderileri Sınırla'ya tıklayın

Bu araç hakkında bazı önemli notlar:

Gelecekte bu işlemi geri almak isterseniz, her gönderinin hedef kitlesini tek tek değiştirmeniz gerekir. Önceki gönderilerinizin hedef kitlesinin sınırlanması tek bir tıklamayla geri almak mümkün değildir.

Önceki bir gönderinizi Tanıdıklar Hariç Arkadaşlar veya Yakın Arkadaşlar gibi Özel bir hedef kitleyle paylaştıysanız, bu araç o gönderilerin hedef kitlesini değiştiremeyecektir.

Gönderide birini etiketlediyseniz, etiketlediğiniz kişi ile o kişinin etiketlendiği gönderileri paylaştığı kişiler gönderinin hedef kitlesinde kalmaya devam eder.

Bu araç sadece sizin paylaştığınız gönderilerin hedef kitlelerini yönetir. Başka birinin gönderisinde etiketlendiyseniz, o gönderinin hedef kitlesini gönderiyi paylaşan kişi kontrol eder.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı