• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evin bahçesinde görüldü! Kahramanmaraş’ta nesli tükenmekte olan Türk semenderi bulundu

Kahramanmaraş’ta bir vatandaş, evinin bahçesinde nesli tükenmekte olan sarı benekli Türk semenderi buldu.

Yeniakit Publisher
2020-05-31 15:30:00 -

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde nesli tükenmekte olan sarı benekli Türk semenderi bulundu.

Yeni Mahalle'de yaşayan Hasan Yaycıoğlu, evinin bahçesinde kertenkele benzeri bir hayvan buldu. Yaycıoğlu, üzerindeki sarı benekleri fark edince hayvanla ilgili internetten araştırma yaptı. Araştırma sonunda gördüğü canlının nesli tükenmekte olan sarı benekli Türk semenderi olduğunu anlayan Hasan Yaycıoğlu, o anları cep telefonuyla da görüntüledi.

“İnternette araştırma yaptım”

Semenderin bir süre sonra bahçedeki otların arasına girerek gözden kaybolduğunu belirten Hasan Yaycıoğlu, "Eve girerken bahçede ağır bir şekilde hareket eden bir şey gördüm. Yakından bakıp üzerindeki benekleri görünce internette yaptığım araştırmada bunun nesli tükenmekte olan sarı benekli Türk semenderi olduğunu anladım. Hemen cep telefonu ile fotoğraf ve görüntüsünü çektim. Ender rastlanan bu hayvan çok ilgimi çekti,  daha sonra ağır hareketlerle ilerleyerek bahçemdeki otların arasına girerek gözden kayboldu" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Neslinin tükendiği bence doğru değil. Bahçeyi her kazdığımızda sulak olan, kaya altlarında, çürümüş ağaç içlerinde ve köklerde var. Ben görüyorum. Buna benzer haberleri okuyunca da şaşırıyorum. Sadece bu canlının türk semenderi olduğunu bilinmiyor. Ben bile bayağı araştırmak zorunda kaldım. Zehirli olup olmadığını araştırırken soyu tükenmiş haberleri beni şaşırttı. İnsanın ayak basmadığı yerleri seviyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı