Esed rejimi, gençleri kelepçeleyerek askere aldı!

Suriyeli mazlumların hayatını karartan, yüz binleri katleden Esed rejimi, ülkenin başkenti olan Şam'ın Mezze bölgesinde bulunan ve rejimle uzlaşamayan gençleri elleri kelepçeli ve zincirle bağlanmış bir şekilde kamyona bindirerek zorla askere aldı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 12:41
Esed rejimi, gençleri kelepçeleyerek askere aldı!

Suriye'nin başkenti Şam'ın Mezze bölgesinde katil Esed rejimiyle uzlaşamayan gençler, ellerine kelepçe takılarak ve zincirlenerek zorla askere alındı.

Şehirde konuşlanan rejim güçleri tarafından ellerine kelepçe takılarak gençlerin zorla askere alınmalarına ilişkin ortaya çıkan fotoğrafla birlikte bu barbarlığa tepkiler de hızla artıyor.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) Başkanı Abdurrahman Mustafa, geçen hafta sosyal medyada yer alan ve rejimin, gençleri zincire vurarak silah altına almasına ilişkin fotoğrafa tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcıları tarafından da büyük tepki gören fotoğrafa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa, şunları dile getirdi: “Bu fotoğraf Suriye’de köleliğin sürdüğünü gösteriyor. Esed rejimi, Suriyelilere 50 yıldır köle gibi davranıyor. Rejimin gençleri zincire vurup zorla askere götürmesi, Suriye’de rejimin uyguladığı zulmü, baskıyı, insan onuru ve haklarının ihlalini gösteren küçük bir örnektir.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 12:41

YORUM YAZ

  • cancan3 ay önce
    iyi yapmis vatan savastan kaciyorlar yav.aklar....
  • ibrahim yalçınibrahim yalçın3 ay önce
    Bizim ülkede yeterli suriyeli yok. Sizlerde Türkiyeye gelin enayilik yapmayın
  • Syria Esed-i MahoSyria Esed-i Maho3 ay önce
    Esed iyi adamdir, ülke onin soyesinde ileri bir yere gitti. Biz oni cok severiz...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019