• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ersan Şen 4'lü zirvenin ardından pes etti: Başarılı anlaşma!

Türkiye'nin NATO zirvesi öncesinde düzenlenen 4'lü zirvede İsveç ve Finlandiya'ya istediğini kabul ettirmesinden sonra pes etti. Şen, sağlanan mutabakat için "Başarılı anlaşma." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-06-29 01:59:00 - 2022-06-29 02:07:03

Habertürk canlı yayınında dakikalarca AK Parti iktidarını eleştiren Ersan Şen, 4'lü zirvede sağlanan mutabakat sonrasında pes ederek, "Başarılı anlaşma" yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg arasındaki dört'lü zirvede mutabakat sağlandı.

NATO'da Türkiye kazandı

Türkiye, her iki ülkeden terör örgütü ve uzantılarını barındırmamalarını isterken, Türkiye'ye uygulanan silah ambargosunun da kaldırılmasını talep etti. Türkiye'nin şartlarının kabul edildiği 4'lü zirveye göre; bildiride, İsveç ve Finlandiya, PKK'ya destek sağlamama ve PKK'ya karşı mücadelede tam iş birliği taahhütü verdi.

Ersan Şen: Başarılı anlaşma

Habertük TV canlı yayınında 4'lü zirvede sağlanan mutabakat değerlendirildi. Faruk Aksoy, Şen'e, "Çok acayip gelişmeler oluyor. Bu gelişmeler seni sürekli taca çıkarıyor." dedi. Dakikalarca Faruk Ersoy ile tartışan Ersan Şen, sonunda pes ederek, "Şöyle söyleyeyim size, anlaşma başarılı böylece." dedi.

Şen, şöyle devam etti:

Eğer bu masaya yatırılan başlıklarda taraflar taahhütlerinde duracaklarsa başarılı. Ben bunu şöyle anlarım, Suriye'nin kuzeyine yeşil ışık yakılmış görünüyor. F-16 verilecek. Silahlardaki ambargo kalkacak. Öyle görünüyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Misafir

Bu kisi o kad bos kisi ki, inanin ekranlarda sacmaladiklarina, kendisinin de inandigina asla inaniyormu

devsirme zihinli

Ersan Sen bir Sasani Bizans devsirmesi. zihninin devsirildigini dahi bilmeyen bir zavalli
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23