Erdoğan'dan Avrupa'ya çağrı! Çıkmak istiyorsanız biz hazırız

AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Başkan Erdoğan Avrupa'ya seslenerek, ''Avrupalı ülkeler de bu dolar tehdidinden çıkmak istiyorsa onlarla da bunu yapmaya hazırız'' diye konuştu.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 18:18
Erdoğan'dan Avrupa'ya çağrı! Çıkmak istiyorsanız biz hazırız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı konuşmada Avrupa'ya seslenerek ''Avrupalı ülkeler de bu dolar tehdidinden çıkmak istiyorsa onlarla da bunu yapmaya hazırız'' dedi.

Erdoğan, ''Devlet olarak alacağımız tedbirler üzerinde bakanlarımız çalışıyor. Ticaretimizi yerli para üzerinden yapmaya hazırlanıyoruz. Avrupalı ülkeler de bu dolar tehdidinden çıkmak istiyorsa onlarla da bunu yapmaya hazırız. Tüm dünyaya ekonomik savaş ilan eden, yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz. Cezaymıs, kurmuş, dövizmiş, yaptırımmış hiçbiri umrumuzda değil. Biz bugünlere milletimizle geldik. Bizim krizden çıkış formülümüz budur. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Savunma sanayisinde bunu yaptık. Şimdi de bunu yapacağız. İhracatta bunu yaptık. Turizmde 40 milyona gidiyoruz. Haberler güzel. Diğer alanlarda da bunu yapacağız. Bize parmak sallayanları pişman edeceğiz'' dedi.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 18:18

YORUM YAZ

 • KemalKemal4 ay önce
  Milletin anlamadığı bir nokta var. Tedbir alınamayacak yönü var alınabilecek yönü var. Kurun aşırı günlük oynaklığı trump ibnesi yüzünden. Ama kurun istikrarlı yükselişi yani 1. 2 lerden 4 lere hareketinde kusurumuz var. Bu yukselişte hata yaptık. FED 2014 öncesi ilan etti dedi ki ucuz dolar dönemi bitecek. Faiz arttırımına gideceğiz dedi. Yani dolar 2014 sonrası tüm dünya piyasasına göre yükselecek demek. Biz ne yaptık dolar ile borçlanma alışkanlığımzda kesintiye gitmeliydik ama hiç tarzı değiştirmedik. Söylüyorum 7.4 beklenilen ve doların normal olarak gelmesi gereken yerdir şu anki kur geçişkenliği hesabı üzerinden. Hükümeti üzen şey bu 7.4 seviyesinin sene sonunda değilde birden olması. Bilmem anlatabildim mi.
 • EmreEmre4 ay önce
  Nasıl tedbir alınabilirdi ki? Rusya bişey yapamıyor. Finans operasyonu bu
 • adem adem 4 ay önce
  thynin bilet fiyatlarini yariya indirin...gerekirse kár etmesin bir sene,,, bakin görün ne kadar turist gelecek Türkiyeye...
 • hasanhasan4 ay önce
  Niye daha once tedbir almadınız? Tedbir onceden alınır. İş işten gectikten sonra degil..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Aralık 2019