Erdoğan'dan 2024 yorumu! "Masraftan kurtulduk"

Euro 2024'ün Almanya'ya verilmesi hakkında görüşlerini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Masraftan kurtulmuş olduk" dedi.

01 Ekim 2018 Pazartesi 08:41
Erdoğan'dan 2024 yorumu! "Masraftan kurtulduk"

3 günlük Almanya ziyaretinin bitiminde kendisine eşlik eden gazetecilerle Köln'de biraraya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede gerçekleştirdiği temasları değerlendirdi. Erdoğan, Euro 2024'ün Almanya'ya verilmesini de "Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk" dedi.

"Daha iyi tesislerimiz var ancak masraftan kurtulduk"

İşte Erdoğan'ın Euro 2024 sorusuna verdiği cevap;

Euro 2024 Almanya'ya kaldı; ne dersiniz? 'Lobiler etkili oldu' iddiaları var.

"Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Bu hep böyle dönüyor. İki dünya kupasını veriyorsun, bir Avrupa kupasını veriyorsun. Aynı ülkede bunu yapıyorsun. Türkiye'ye gelince şöyle böyle diyorsun. Tesis ise bizim şu anda Almanlardan geri kalan bir halimiz yok. Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 01 Ekim 2018 Pazartesi 08:41

YORUM YAZ

 • BurdurluBurdurlu5 ay önce
  valla çok doğru söylemiş, keşke oylamadan önce de söyleseydi. bir ton para harcanacak stadlara, turnuva bitti ya sonra? abuk sabuk holiganların, fanatiklerin eline kalacaktı o kadar yatırım.
 • ATAKANATAKAN5 ay önce
  Ciddiyetten uzakbir açıklama
 • Neden?Neden?5 ay önce
  Diğer lüzumsuz masraflardan ve israflardan ne zaman kurtulacağız? Devlette israf hâlâ devam ediyor. İsteyen bürokrat istediği lüks aracı alıyor ve birçok kalemde hoyratça israf yapılıyor.. Milletin parasıyla millete caka satılıyor.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ5 ay önce
  ALMAK İCİN YIRTINDIK.ALAMAYINCADA MASRAFTAN MI KURTULDUK OLUYOR ŞİMDİ.O KADAR LAF ETTİK .BİZE VERMELERİ İCİN UGRAŞTIK.MADEM MASRAFTIDA.NİYE TALİP OLDUK 2024 OYUNLARINA.MASRAFSA HİC TALİP OLMASAYDIK.HEY ALLAHIM YAA.NERDEN BAKSAN ANLAMSIZ Bİ AÇIKLAMA OLMUŞ DER COGU İNSAN
 • sarpersarper5 ay önce
  Euro 2024 e gelinceye kadar daha ne masraflar gördü bu ülke, kimse kimseyi kandırmasın..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019