• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan 'Seçim kaybetsem de bu işte yokum' demişti! Vekiller birbirine girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum" diyerek emeklilikte yaşa takılanlar tartışmalarına son noktayı koymasının ardından Milletvekilleri 2020 görüşmeleri esnasında birbirine girdi.

2019-11-19 17:23:00 -
Erdoğan 'Seçim kaybetsem de bu işte yokum' demişti! Vekiller birbirine girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yapmayacağım, seçim kaybetsem bile bu işte yokum" diyerek emeklilikte yaşa takılanların (EYT) beklentilerine son noktayı koymasının ardından Meclis'te yaşanan 2020 bütçe görüşmelerinde milletvekilleri sert tartışmalar yaşadı.

EYT dövizleriyle geldiler

CHP'li ve HDP'li vekiller, bütçe görüşmelerine ellerinde EYT dövizleriyle geldi. Hükümete yönelik eleştirilerin yer aldığı pankartlar için AK Parti tarafından cevaplar verilince karşılıklı atışmalar yaşandı.

AK Parti milletvekilleri muhalefeti şov yapmakla suçlarken, muhalefet de iktidarı verilen sözleri tutmamakla ve halkın sorunlarını anlamamakla suçladı.

"Şov yapıyorsunuz"

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, pankart ve afiş taşıyan milletvekillerini şov yapmakla suçlayarak "Şov yapıyorsunuz başka bir şey değil. Burası tribünlere oynanacak yer değil. Basını boş yere meşgul ediyorsunuz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ebu abdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin

EYT konusunda CB ile ayni düsünüyorum..
 • Yanıtla

MAZLUM

ben size çözüm nedir söyleyeyim mi eyt lilere 3 er yıl erken emekli olma şansı verin hem devletin hem eyt lilerin gönlü kırılıp üzülmesin bu iş te suhuletle çözülsün
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23