Erdoğan çözümü açıkladı! Doların yükselişi sona erecek

Başkan Erdoğan, Brüksel’de düzenlenen NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesinden dönerken yaptığı açıklamada kur baskısından kurtulmanın yolunun milli para ile ticaret yapmak olduğunu söyledi.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 00:51
Erdoğan çözümü açıkladı! Doların yükselişi sona erecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de düzenlenen NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesi dönüşü uçakta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

ÇÖZÜM MİLLİ PARA İLE TİCARET

Erdoğan, "Kur baskısı sadece Türkiye için değil, her yer için geçerli. Kur baskısı denen olayı frenleyebilecek olan en iyi araçlardan biri, uluslararası platformda milli paralarla ticaret yapmaktır. Bunu Rusya ile konuştuk, kısmen başladık. İran ile kısmen başladık. Çin ile de konuşuyoruz. Ticaret Bakanlığımızın, Hazine ve Maliye Bakanlığımızın bu konudaki görüşmeleri çok önem arz ediyor. Alış verişi milli paralarla yaptığımız oranda kur baskısı da azalacaktır. Ama bunu tümüyle sıfırlamak tabii ki mümkün değildir.

O tabii ki tartışmasız. Makro ve mikro ekonomik dengeler anlamında hassasiyetimizi korumaya devam edeceğiz. Bu hususta kararlılık önemli. Ekonomide söylem birliği de çok önemli. Her ağızdan ayrı bir ses çıkmamalı. Olumsuzluklara fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Haber Tarihi: 14 Temmuz 2018 Cumartesi 00:51

YORUM YAZ

 • nerminnermin2 gün önce
  DOLAR CIKTI DİYE VERVEREYE VERENLER DOLAR ALARAK İÇİNDEKİ REİS KİNLİĞİNİ ACIĞA CIKARIYOR. DOMUZ HERYERDE DOMUZ İŞTE.
 • yine cözüm yokyine cözüm yok3 gün önce
  cözüm buysa vay halimize
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu3 gün önce
  Evet bu doğru, hatta abd doların egemenliğine darbe vuracak bu çözümü imha için savaş bile çıkarır. 200 yıllık plan programı yerelleşme biririr
 • Alp aslanAlp aslan3 gün önce
  Sayin cumhurbaskanimiza sesleniyom. Bir khk ilen dolari yasaklayin ...
 • vahitvahit3 gün önce
  göz ardı edilen şey şu: ruble ve tl nin bribirine değeri dolara karşı değerleriyle hyesaplanacak. o zaman da zaten yine "aynı şey" olmuş olacak. yani çözüm yetersiz kafa yorun az.
 • maraşlımaraşlı3 gün önce
  Müslümanım elhamdülillah deyip cebinde gavur parası ile gezen ve iş yapan bankaya faize yatıran paragöz tiplere duyrulur. Reisin elinde sihirli değnek yok iş sende bitiyor ey Türk millleti ,
 • SinanSinan3 gün önce
  Devlet kurumları bakanlar m vekilleri çocuk karı vs Mercedes bmv Audi halk da ve almazsa döviz artmaz cari açık ilmaz
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu3 gün önce
  Türk halkının dolar kullanmaktan vazgeçmesi lazım. Özellikle Tayyib başkankandan ricamız kömür satışlarının milli paramız lira yapılmasını sağlamak.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü