Erdoğan 14 adayı daha açıkladı! Listede sürpriz isimler var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda, AK Parti'nin 14 il belediye ve Büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.

06 Aralık 2018 Perşembe 11:20
Erdoğan 14 adayı daha açıkladı! Listede sürpriz isimler var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda AK Parti’nin Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adaylarını açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Oldukça kapsamlı bir gündemle toplanan G20 Zirvesi'nde pek çok konuyu ele alma fırsatı bulduk. Devlet ve hükümet başkanları ile ikili görüşmeler, heyetler arası görüşmeler yaptık. Zirve sonuçlarıyla ilgili görüşlerimizi uluslararası medya ile paylaştık. Ardından Paraguay'a geçtik.

Karanlık sicile sahip milletvekili ile ne konuştu?

Ana muhalefetin başı da boş durmuyor. Ne zaman bir seçim olsa soluğu Almanya'da alıyor. Bu zat genellikle hep aynı ülkeye Almanya ve Avrupa'daki birkaç ülkeye gidiyor. Son seyahatinde de bir takım toplantılara katılmış, bir takım kişilerle görüşmüş. Programlarının neredeyse tamamının basına kapalı olması bu geziyi daha ilginç hale getirdi. Ellerinde terör örgütlerinin paçavralarıyla kürsüye çıkanlarla beraber fotoğraf karesinde olduğunu görüyoruz. Buluştuğu, birlikte poz verdiği milletvekillerinden biri de, ismini ağzıma almak istemiyorum, güya ülkemiz kökenli bir Alman milletvekili, bayan. Bu kişi PKK'yı Almanya'da terör örgütü listesinden çıkarmak için mücadele vermesiyle tanınıyor. Kendisi PKK uzantısı tüm kuruluşların başmisafiridir. Kılıçdaroğlu'nun karanlık sicile sahip Alman milletvekiliyle ne konuştuğunu merak ediyoruz. CHP Genel Başkanı'nın buluştuğu diğer siyasetçilerin de sicilleri aynı. Her ikisi de kamuoyunda PKK'nın en önde gelen destekçileri olarak biliniyor.

Milletimiz bu zata cevabını sandıkta verecektir

Kılıçdaroğlu'nun panelde bir süre önce şahsımızın Almanya'ya yaptığı resmi davete olan tepkisini dile getirdiği anlaşılıyor. Açıkla Kılıçdaroğlu niye çekiniyorsun? Bu zat yurt dışında da siyasetini ülkemize husumet üzerine kurmuştur. Yıllardır bu kişinin yalanlarını, iftiralarını, çarpıtmalarını ifşa etmekten biz yorulduk. Bu kişi aynı çarpık siyaseti tekrarlamaktan geri durmuyor. CHP'nin seçim için bölücü örgütü güdümünde kurmaya çalıştığı ittifak gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymaktadır. Seçimlerde milletimiz bu zata cevabını sandıkta bir kez daha verecektir, buna inanıyorum.

Eski tarz propaganda yöntemlerini terk ediyoruz

Her seçim döneminde parti bayraklarıyla afişlerle donatılır. Sonra biz bununla ilgili düzenleme yaptık. Buna rağmen kimse buna riayet etmiyor. Bu kampanya tarzı siyasette güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz mazur görülebilirdi ancak günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten bir hale geldi. AK Parti olarak 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afiş bayraklar asılabilir. Hiçbir yerde görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi maliyet getiren, şehirleri plastiğe ve kağıda boğan israf kaleminden kurtulmuş olacağız.

İşte Erdoğan'ın açıkladığı AK Parti adayları

Ağrı - Savcı Sayan

Aksaray - Evren Dinçer

Bilecik -Nihat Can

Erzincan -Cemalettin Başsoy

Edirne – Koray Uymaz

Iğdır – Adil Aşırım

Isparta – Şükrü Başdeğirmen

Kars – Ensar Erdoğdu

Kırşehir – Yaşar Bahçeci

Kütahya – Ahmet Sami Kutlu

Siirt – Ali İlbaş

Tunceli – Gökhan Arslan

Van – Necdet Takva

Zonguldak - Ömer Selim Alan

Ayrıntılar gelecek...

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 11:20

YORUM YAZ

 • Hüsamettin Hüsamettin 3 ay önce
  Savcı Sayan, şu eski CHP'li Sayan mı, hani Baykal istifa edince arkasından hüngür hüngür ağlayan.
 • gariyban-kulgariyban-kul3 ay önce
  seçimde seçime gerek miilet vekili seçimleri olsun gerekse yerel seçimler olsun adım adım AKP den DYP ye doğru yaşanan bir değişim süreci vardı ve önümüzdeki seçimler için belirlenne adaylara bakıldığın bu iş tamamlandı...hatta CHP ye bile benzeme hevesi bile çıktı ortaya..muhafazakar anne babadan olma..muhafazakar bir nesil yetiştrime çabasında biri olarak benim nazarımda gördüklerim ;KOLTUK DAVASININ ÜZERİNE GİYDİRİLMİŞ KUTSAL DAVA ÖRTÜSÜNÜN TAMAMEN SIYRILDIĞINA ŞAHİT OLMAKTIR. ..Göremeyenlere demiyorum artık..görmemek için inat edenlere ve görmezlikten gelenlerede acil şifalar diliyorum.
 • AliAli3 ay önce
  ... tayyib... acikladi...
 • erden canerden can3 ay önce
  Selamunaleykum sayin cumhurbaskanim yuce allahim yar ve yardimciniz olsun size ve ailenize dunyada ahirette af ve afiyet versin universitelerde liselerde basortusu yasagini kaldirdiniz kurani kerim ve siyer nebi dersi baslattiniz allah razi olsun sizleri dunyada ahirette iku cihanda aziz eylesin amin amin amin
 • A. gürkan DenizA. gürkan Deniz3 ay önce
  savcı sayanı bilmem ama.. ahmet türk de akp den bir şehirden aday gösterlese süper olur... ülkede eksik olan kardeşlik kol kola iyi olur... dün dündür bugün bugündür.. zaten kayyım atanmıyor mu.. ? çalışmaza kayyım atanır o kadar:........
 • MELİK SERÇEÖNÜMELİK SERÇEÖNÜ3 ay önce
  ula sakallı hüsnü sana diyom sana... savcı sayan seçilce ne yapacak ? hani chp düşmandı...kimler kimlerle beraber kadere bak kadere.. ey sakallı HÜSNÜ yazık sana.. müstahap ama...erbakan rahmetli derdi ya dövecek dizin dahi olmayacak.. bu AK İT de akp yapınca dut yutmuş bülbül gibi. saadet yapınca ecderha...yalakalar
 • memo memo 3 ay önce
  birileri hep soğanı doğuda yiyip ağzını batıda kokuttuadamların batıdaki belediyeleri istihdam ve ihale rant kapısı yaptı ..bu illerdeki azda olsa ekonomik sıkıntı . ve batının sıkıntıya gelmeyen vatandaş tavrını chp gayet iyi kullandı bu güne kadar......bir akp li olarak reise ricamızmhp olmadan olmayacakbirlik şart aydın-muğla-çanakkale -edirne- trakya vb illerdemhp adayını destekleyelim ki hizmetler geldikten sonra önümüzdeki dönem akp olur inanın ....parçalanma hep chp ye yarıyor..
 • Remzi-1461Remzi-14613 ay önce
  Ağrı'da Savcı Sayan konusu hakikatten muhteşem bir tercih olmuş.Şu ana kadar Ak partinin en olumlu icraatlarından biri olmuş oldu.Ağrı halkı Savcı Sayan'ın kıymetini bilir ve seçerse Ağrı halkı kazançlı çıkar.Savcı Sayan tam bir halk adamı...
 • necati sürelnecati sürel3 ay önce
  ... Seçim olsa ne olmasa ne yazar. ...
 • AKINCIAKINCI3 ay önce
  Belediye başkanları meclisvebaşkan tarafındanseçilsin işinin ehli profosyenelinsanlar olsunaynıholdinglerdekicio vemüdürlergibi başarı gösteremeyen zaman kaybetmedengörevdenalınsın.yoksabeklebeş yıl geçsin hepzarar. bakınholdinglere zararedensayısı yok denecek kadarazdırnedeni iyi yönetimbukadar basit. veseçimeayrılan 650triliyonda kasada kalır yeniacılacak katmadeğeriyüksek ürünlerin üretileceğifabrikalarda kullanılırçifte kazançolurülkemiz vemilletimizhalkımız için saygılar...
 • ercanercan3 ay önce
  SAVCI SAYAN SAADET'İN ADAYI OLMUŞ OLSAYDI NE DERDENİZ ACABA?yani akp gösterince oluyor saadet altan tan'ı aday yapınca pkk lı oluyor....!!!!!!!!!!!!!vay be bu nasıl bir günahtan kaçma anlayışı...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019