• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Elon Musk uyardı: Onlara oy vermeyin

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Kanada'nın yeni tip koronavirüs tedbirlerine eleştirilerde bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-01-31 07:40:00 -
Elon Musk uyardı: Onlara oy vermeyin

Kanada’da aşı karşıtı kamyon sürücülerini destekleyen Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden koronavirüs kısıtlamaları hakkında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Musk, "Halkı yeterince korkutursanız, özgürlüğün kaldırılmasını talep ederler. Bu tiranlığa giden yol" dedi.

Teknoloji girişimcisi, Amerikalıları "onlara oy vermemeye" çağırdı ama yine "onların" kim olduğunu netleştirmedi. Musk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Halkı yeterince korkutursanız, özgürlüğün kaldırılmasını talep ederler. Bu tiranlığa giden yol" dedi.

Musk, yarın Ottawa'da tüm resmi halk sağlığı önlemlerinin kaldırılması lehine bir protesto düzenlemeyi planlayan ve Kanadalı kamyon şoförlerinden oluşan marjinal grubu desteklerken BM'nin neden "2020 dünya ölüm oranlarını yayımlamadığını" da sorguladı.

 Musk tecritler ve sosyal mesafenin muhtemel sonuçlarına ilişkin görüşlerini sık sık paylaşıyor ve Tesla'nın CEO'su, virüsün kendisinin ciddiyetini de sorguladı.

Mayıs 2020'de podcast sunucusu Joe Rogan'a "ölüm oranının DSÖ'nün söylediğinden çok daha düşük olduğunu", "gerçekten panik oluşmasının istendiğini" ve tecritlerin "temelde anayasanın ihlali" ve "medeni özgürlüklerimizin çiğnenmesi" olduğunu söylemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer FD

Meseleyi çözmüş. İnsanlar denek gibi kullanıldı. Mrna aşıları özellikle denendi! Basın görevini yapmadı ve sansür uyguladı. Bilim tartışmaya açık iken aşıya karşı olanlar susturulmaya çalışıldı!

Umut

Haber degeri olmaysn bir haber bizi bunlar degil ekmek ilgilendiriyor faturalar artık kabus oldu kıt kanaad gecinen vatandasa sizlerse birilerine yaranmak adına ALLAHDAN korkmadan din din dersiniz ama yaradandan korkmadan yalanlarla dolu insanlara destek olarak insanlarla dalga geciyorsunuz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23