• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Elon Musk dünyaya ilan etti: Otomobil üretmekten vazgeçtik

Tesla CEO’su Elon Musk, 2022 ve 2023 yıllarında yeni otomobil üretmeyeceklerini söyledi. Musk bunun yerine insansı robot üreteceklerini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-01-29 13:19:00 -
Elon Musk dünyaya ilan etti: Otomobil üretmekten vazgeçtik

Tesla'nın CEO'su ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, bu yıl ve gelecek yıl yeni otomobil üretmeyeceklerini duyurdu. Musk, insansı robot üreteceklerini açıkladı.

Son dönemde kripto para birimleri ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunarak gündem olan Tesla CEO’su Elon Musk, bu yıl ve gelecek yıl yeni ve farklı modellerde otomobil üretmeyeceğini açıkladı. Mevcut modellerin üretimine devam edileceğini dile getiren Musk, “Araçları otomatik kullanan yazılım ve insansı robotların üretilmesini bekliyorum” dedi.

Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan milyarder, “Eğer insanlardan daha güvenli bir şekilde kendi kendine yol alan otomobil yapamazsak şoke olurum. Kesinlikle şoke olurum” dedi. Musk, araçların otonom bir şekilde ilerlemesi için geliştirilecek yazılımın Tesla’nın kârlılığı için en önemli kaynaklardan biri olacağını da dile getirdi.

Fakat, Musk’ın şirketinin otonom araçlar üretmesi durumunda yeni bir tartışma da beraberinde gelecek… Zira ABD otomobil güvenlik denetleme kurumları henüz otonom araçlar konusunda net bir duruş sergilemedi.

Öte yandan Elon Musk, mühendislerinin gelecek yıl insansı robotlarını tamamlayabileceğini söyledi. Musk, Optimus adı verilen robotların kısa vadede küresel işgücü eksikliğini ortadan kaldıracağını dile getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Earphone

Haydaa noldu şimdi Teslaları kakaladın dünyaya

Garaj tayfa

Birisi arkadaşa küresel işgücü eksikliği yok. Dünyada insan konusunda bir sıkıntı yok insanlık konusunda çok büyük sıkıntılar var...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23