• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

El Salvador Devlet Başkanı Türkiye'de! Binlerce beğeni alan Türkçe espri...

El Salvador'un 41 yaşındaki devlet başkanı Nayib Bukele, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek için Türkiye'ye geldi. Bukele, Türkiye'ye gelişini Twitter'dan esprili bir dille duyurdu. Kendisini "El Salvador'un CEO'su" olarak tanıtan Bukuele esprili kişiliği ile biliniyor.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 09:44:00 -
El Salvador Devlet Başkanı Türkiye'de! Binlerce beğeni alan Türkçe espri...

Osmanlı torunu El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Türkiye'ye bir dizi görüşme gerçekleştirmek için geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bugün saat 16:30'da görüşecek olan Bukele dünyada bir ilki gerçekleştirmesiyle biliniyor. Resmi törenle karşılanacak olan Bukele ile Cumhurbaşkanı Erdoğan baş başa görüştükten sonra iki ülkenin heyetleri arasında da görüşmeler gerçekleşip, anlaşmalar imzalanacak. Sonrasında ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bukele onuruna resmi akşam yemeği verilecek.

Bukele'nin son attığı tweet ile Türk medyasını yakından takip ettiği belli oldu. Bukele Türkiye'ye gelişini "Öncelikle Bitcoin diyarı El Salvador'dan tüm Türkiye'ye selamlar" tweetiyle duyurdu. Geçtiğimiz aylarda tartışan eşleri konu alan bir TV programında "Öncelikle kestane balının diyarı Zonguldak Gökçebey Pazarlıoğlu köyünden tüm dünyaya selamlar" anonsuyla programa katılan kişi gündeme oturmuştu. Bukele de bu taktiği uygulayarak esprili bir dil kullanmış oldu.

ABD doları kullanan El Salvador'un resmi para birimini geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin'e çeviren Bukele dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve kripto paraya geçiş yaptı.

Sosyal medya platformu Twitter'ı aktif kullanan Bukele'nin kripto paralara ilgisi de bulunuyor.

Bukele Salı günü sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla Türkiye'ye geleceğini açıklamış ve tweetinin altına binlerce yanıt gelmişti. En popüler tweetini atan Bukele'nin geçmişi Osmanlı'ya dayanıyor. Bukele'nin ataları Filistin'den El Salvador'a Osmanlı pasaportuyla göçmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

şeyh şamil

bizim geleceğimiz Afrika ve Güney Amerika ile Asyada. buralarda hayat var ama batının şımarıklığı ve dünyayı sömürme sapıklığı dünyaya hiç bir zaman barış getirmez.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23