Ekrem İmamoğlu İBB'de kıyıma başladı!

Yerel seçimler öncesi "kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını" ifade eden CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kıyım başladı. Seçimden önce İmamoğlu'nun açıklamalarına tepki gösteren İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz'ın işine son verildi.

16 Ağustos 2019 Cuma 17:10
Ekrem İmamoğlu İBB'de kıyıma başladı!

İstanbul'daki yerel seçimlerden önce Büyükşehir Belediyesi binası önünde CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu protesto eden Murat Kazanasmaz'ın işine son verildi.

İBB Trafik Radyosu Koordinatörü olan Kazanasmaz, bazı belediye çalışanıyla birlikte basın açıklaması yapmış, İmamoğlu'na tepki göstermişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, seçimden önce yaptığı açıklamalarda haksız yere kimsenin işine son verilmeyeceğini vadetmişti. Ancak Büyükşehir Belediyesi'nde kıyım başladı.

İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz işten çıkarıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 17:10

YORUM YAZ

 • DoğrusuDoğrusu1 ay önce
  Olması gereken olmuş.
 • Adem kocAdem koc1 ay önce
  Siz chpli diye binleri cikardiniz ozaman neden haber yapmadınız
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Adama karşıprovokasyon yapmayacaktınkardeşim seninki dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak.
 • Emir Timur Emir Timur 1 ay önce
  Ne olacaktı ya? Sen secimden önce aday olmuş ve seçilmiş başkan hakkında istemezük mitingi düzenleyeceksin ve sözcü olarak orada bulunacaksın sonrada terfi mi bekleyeceksin!! Zaten o zat da biraz utanma duygusu olsaydı secimden sonraki gün istifasını verirdi. Akit yine akIT ligine devam ediyor bravo
 • AdaletAdalet1 ay önce
  Kim olsa,aynını yapardı. Sen işinin en iyisini yap bak bakalım kimse seni kapının önüne koyarmıydı. Birilerine yaranmak için şov yapmadan önce işine odaklansaydı. Kim bilir hangi yalakalıkla geldi o mevkiye. Şimdide yaptıklarını hazmetsin. Maduru oynamasın kimse, aptalca iş yapmış cezasını cekecek tabi. İişini iyi yapaymış. Onca işsizvar doğru dürüs bir vatan evladı gelir inşlah.
 • PROF. DR. EKREM ÇULFAPROF. DR. EKREM ÇULFA1 ay önce
  Hayırlı Olsun. Allah bir kapıyı kapatır. Diğerini açar. Kalite her yerde kalitedir. Herkes kendi performansı veya kalitesiyle bir yerlere liyakat esasına göre gelmeli. Eğer görevden alınan kişi kaliteli bir insan ise her yerde iş bulur. Özel Trafik Radyo Sahibi bile olur. Yok torpille bir yere gelmişse ona göre bir iş bulur. Belediye veya Devlet Sürekli kimseye iş vermek zorunda değil.
 • ReferansReferans1 ay önce
  Referans yolu ile bir yerlere gelen insanları işten çıkaracağını söylemişti.Bu işler böyle değil mi?Yarın siz başa gelseniz her yerde akit cümlesi görürüz.Dümeniniz bol olsun
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  bir gün bu millet bununda hesabını görür kapının önüne korlar ki öyle böyle değil bu milletle hasımlaşılmaz bunu öğrendiği gün çok geç olmuş olacaktır.
 • Atamer aksoyAtamer aksoy1 ay önce
  Haini mi besleyecekti çook iyi yaptı geç bile kaldı
 • mehmet yılmazmehmet yılmaz1 ay önce
  Kendiniz yazmışsınız haksız yere diye. Seçimden önce sen çık belediye başkanına kazan kaldır, sonra da iş bekle. Haksızlık yok ki bu işte. Sonuna kadar da haklı İmamoğlu. Çok bile tuttu. Ben olsam geldiğim gün gönderirdim.
 • HacıbabaHacıbaba1 ay önce
  Hayırlı olsun,
 • Aşkın Aşkın 1 ay önce
  Vakitsiz öten horozun ,başını keserler,sorun değil arkadaş nasıl olsa akp,li .Chp,bir kapıyı kaparsa Akp bin kapıyı açar,torpil işi gönül işi Akp yaparsa torpilin adam kayırmanın hasını yapar❗️❗️❗️❗️
 • tepkitepki1 ay önce
  oradan atılanların cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile cumhurbaşkanlığına danışman veya başka kadrolara atanacaklar mı bakalım
 • Çerkes Çerkes 1 ay önce
  Namus , şeref, ahlaki yoksulluklarin ürünümü acaba ??Panzolon giymekle adam olunmuyor . Beylikdüzünde üzerine konduğu araziler gibi. Maduriyet vermede taban yapanlarin, Allah sevgisikorkusu , iman gücü, merhamet, şefkat gibi verilerden uzak olduğu kesin.
 • hercaihercai1 ay önce
  AKIT ELEMANLARI, BU SOYTARININ HABERINI FAZLA YAPARSANIZ MILLETE ISTE BU ADAM SIZIN GELECEKTE CUMHURBASKANIZ DERSINIZ ANLAMINA GELIYOR! BU YOBAZ VE YALANCIADAMI HABER YAPMAYIN!
 • HadraHadra1 ay önce
  Tarihi Skandal Olan Bir Partinin icraaatları değişmez ki! Bakın İmamoğlu HikayeAsıl Uygulayıcıları: 1) Mühendis odaları, 2) Mimar Odaları,3) Eğit-Sen (Asıl Opertörler), 4) KESK, 5) DİSK (asılOperatörler), Hiç Şunu unutmuyorum (diplomaları mühendis ve mimar olanlar) ancak sınıf öğretmeni veya Branş Öğretmeni olup okullarda görev yapanlar Milli Eğitimdeki görevlendirme ile gelmiş olanlar için Eğit-Sen Mensubu olanların o zaman kadroları için listesi yapılıp, Gerek Hikmet Uluğbay, gerekse Metin Bostancıoğlu döneminde kadroları alındı(sınav filan yoktu,Liste Bakanın önüne konulunca : bu ne kadro için denilince bakan yapmak istemeyinceSendika Temsilcisi: !!Seni Biz buraya bunun için buraya getirdik o zaman niçin geldin buraya!'' denilince imzalayıp kadroları alındı.'' bunların bir kısmı hala çalışıyor, bazıları vefat etti, bazıları başka illere nakil istedi hemde en popüler illere bu iktidar dönemindeçok şey yazılırda bu kadarı kafi! Ya Eğitim-Bir -Sen, Ya Memur-Sen, Ya Türk Eğitim-Sen, Ya KAmu-SENfilanca arkadaş şu Okulda Müdür, Filanca arkadaş şu Okulda Md Yrd vs vsve de Allah Bunun Hesabını sormayacak?
 • Yavuz 1517Yavuz 15171 ay önce
  YOBAZ ekrem!
 • MeskenMesken1 ay önce
  Bu adama verenler düşünsün! mazlumların canı yanacak. Merak etmeyin erken seçim aslında belediye seçimi, tahammül edemeyecekler çünkü. Sokak lamba 2 aydır yanmıyor efendi! gelip bir bakmadınız. Korku tabi senden.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  CHP nin seçim vaadleri hepsi boş çıktı benim için sürpriz değil ama maalesef parlak laflara kananlar var bütün kendi adamlarını belediyeye dolduracak hizmet mi? O da neki
 • berzah_berzah_1 ay önce
  buna neden şaşırıyorlar,herkes kendi adamıyla yola devam etmek ister,kimse kimseye katlanmak zorunda değil,ak partide kazandığı yerlerde aynısını yapsın,kimseye gülücük dağıtmak zorunda değiller,etki tepki meselesi,onlar yapınca ayrımcılık olmuyorda,ak parti yapıncamı ayrımcılık oluyor,hatta devlet dairesinden başlasınlar,çok chp,hdp,ip li var,sonrada belediyelerde temizliğe başlasınlar,madem öyle işte böyle desinler,kime şirin gözüküyorsunuz ki
 • Can BaşkanCan Başkan1 ay önce
  Bir zamanlar YAŞ kararları ile tarikatci subaylar ordudan atılırken de böyle haberler yapılmıştı. Akp geldi ve bu atma işi durdu. Sonra ne oldu ? 15 Temmuz oldu. Hepsi general olup , milletin üstüne kurşun yağdırdılar.
 • YirmidokuzYirmidokuz1 ay önce
  Yapmayın şu adamın haberini. Sıradan bir belediye başkanı. Acaba kadir topbaş başkanken kaç haberini yapıyordunuz. Şimdi hergün sitenizde iyi kötü bu adamın haberi yapılıyor. Haber yapacağınız kadar değerli değil
 • İzzet Karakayaİzzet Karakaya1 ay önce
  İmamoğlu haksız yere demişti.Bu çooktaan haketti .
 • TIKSADOFTIKSADOF1 ay önce
  DEVEYE DIKEN BU MIILETE CHP GIBI SEVEN YAKISIR CHP NE KADAR DAYASA BU MILLET OYLARI GENE ONLARA VERIYOR BUNLARA BASTIKCA GEYIF ALIYOR BU HALK BUNLAR BASKA DEMOKRASIDEN ANLAMAZLAR CHP VUR OSURSUNLAR .
 • Yalnız adam Yalnız adam 1 ay önce
  Benim için hiç sıkıntı yok yani evde işsiz güçsüz oturuyorum zaten bu memlekete bı yere girmen için bı siyasi partiye üye olman gerek onun için sistem böyle yapacak bı şey yok farklı bı parti belediyeyi kazanırsa onlar adamlarını alır maalesef bu memlkette isler böyle yürüyor
 • İbrahim İbrahim 1 ay önce
  Ne yapacaktı adam, kendine karşı bayrak açana aferim iyi yapıyorsun mu diyecekti. Siyaset budur kardeşim. Ya işine bakarsın,yada bu tür işlere hazır olursun, siyasetin gereği...
 • ferdiferdi1 ay önce
  çok iyi yapıyor hırsız kahpe şerefsiz rüşvetçi kim varsa temizleyecek.arpanız kesildi bağırıyorsun T
 • Atilla Atilla 1 ay önce
  Bu adam imamoğlunun vaatleri ile dalga geçmiş aynı zamanda da imamoğlunu karşısına almıştır. siyasete giren bir ibb çalışanının gideceği yer zaten orasıydı. zaten yıllardır akp, sol görüşlü olan insanları işe almıyor ve belediyeden çıkarıyordu. bir fark göremedim.
 • hercaihercai1 ay önce
  Serefsizler isbasinda olunca boyle oluyor demekki! Istanbul halkina yeter bu, istedikleri sempanzeyi sectiler!
 • firasetfiraset1 ay önce
  Seçilmiş bir belediye başkanıydı imamoğlu İyi oldu...
 • CemCem1 ay önce
  Öyle çıkıp donkişot gibi konuşursa ipini çeker tabi
 • KISMETKISMET1 ay önce
  HER SEY DAHA GÜZEL OLACAK DAYA EKREM BEY BU DANALARA DAYA 4 SENE DAYANACAKLAR MADEM CHP VERDILER DAYANACAKLAR SURIYELILER GIBI OLSUNLAR AC KALSINLAR BUNLARA BASKAN BOL BOL ARPAYI VERDI DANALAR AZDI SIMDI NAH SIZE ARPA BABAYI YERSINIZ:
 • KAZIKLIVOYVODINKAZIKLIVOYVODIN1 ay önce
  HER SEY DAHA GÜZEL OLACAK CHP ANINIZA KOYACAKTIR BRAVU CHP ISTE BU MILLETE BÖYLELERI LAZIM HASAN LAMAZ OYLARI BU MILLETE BASAN ALIR BAAAS CHP IMANSIZIN OGLU SESIN YUNAN ADALARINDA DUYULSUN BU MILLETE DAYA DOYA DOYA.
 • HasanHasan1 ay önce
  Her halde hirsiz namussuz bankamatik akp yandaslarinin hepsine cikis vermesi lazim.Zaten onlarda biraz seref haysiyet namus varsa kendileri istifa eder.Namus varsa orda turbanli hoca asci vardi o mitingte.Bunlarda namus varsa istifa ederler.
 • Karamanlı Karamanlı 1 ay önce
  Siz onlara kayırmayın. Onları oraya dikenler, başkalarına güvenip oraya resmî elbisesi cübbesi ile çıkanları bir yerlere yerleştirir. Gariban vatandaş düşünsün.
 • Hüseyin GüneyHüseyin Güney1 ay önce
  BU DA ADAM OLSAYDI DA İSTİFA ETSEYDİ. ONURSUZ BİRİSİYMİŞ.
 • Adil düzen Adil düzen 1 ay önce
  Sen çalışan bir emekcisin ne işin var siyaset yapanların gazına geliyon istifa et meclis üyeliği yap illa siyaset yapacaksansen ve digerleri kusura bakmayacak yanlış ata oynadin murat kardeş
 • yediemirleryediemirler1 ay önce
  Her şey çok güzel oluyor..:)..canım....
 • CengizCengiz1 ay önce
  Sayın İmamoğlu bu resimdekilerin hepsini kov gitsin. Anca giderler, belediye memuru siyaset yapmaz siyasete ortak olmaz .Memur halkın tamamına fark gözetmeden hizmet eder, cemaate tarikata yandaşa hizmet eden memur istemiyoruz.
 • İsrafa karsiİsrafa karsi1 ay önce
  Yandex,google gibi programlar sayesinde istanbul trafigi an ve an kontrol ediliyordu artik teknoloji gibi bir nimet varken bu adama hala niye para veriliyor ki Ekrem baskana helal olsun adam soyledigi gibi israfla her turlu mucadele ediyor
 • serhatserhat1 ay önce
  torpille işe girip.... binlerce lira maaş alanların işine son verilsin.......... şimdi bu işten çıkarılan arkadaş kaç lira maaş alıyormuş. bir açıklayında bakalım.... imamolğu doğruyu yapıyor.... siz de gazeteci olarak maaşını açıklayamazsınız... bizler eyt liyiz.....
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz1 ay önce
  murat efendi belediye çalışanı olarak kimin yönettiği ile ilgili basın açıklaması yapamaz.Görüşlerinde samimi ise isitfa etmeliydi.Bu basın açıklamasını mı savunuyorsunuz
 • AhmeyAhmey1 ay önce
  İbb de siyasete hayır kim yaparsa yapsın öyle insanlar halkın vergisi ile maaş alıp bir kesimi savunmaya çalışamaz
 • ÖzgünÖzgün1 ay önce
  Ne yapacaktı ,geç bile kaldı... Sen çalışansın böyle bir hakkın yok..
 • emekliemekli1 ay önce
  son sene 1 milyon kişi daha işsizler ordusuna katılıyor elinizden giden yerlerlerdekini görüyorsunuz
 • SeferSefer1 ay önce
  NE KIYIMI ULAN YÜZDE ELLİ OY ALMIŞ BİR ADAMA KARŞI ÇULSUZ BİR MEMUR ÇIKACAK MEYDAN OKUYACAK KUSURA BAKMA AL SANA MEYDAN SIKIYORSA ÇIKSIN ADAY OLSUN BİR SONRAYA KIYIMMIŞ SİZİN HABERCİLİK ANLAYIŞINIZ KARAKÖY OROSPUSU GİBİ AYNI
 • salihsalih1 ay önce
  Ak parti ne yapıyor hiç birşey yapmaz bilakis solcuları en iyi yere getirir durum bu kayseri kocasinan belediyesine bakın.
 • Atilla Atilla 1 ay önce
  iyi yapmis
 • Bülent demirBülent demir1 ay önce
  O çaldı siz de oynadınuz hee :)))
 • İşsiz İşsiz 1 ay önce
  Murat Kazanasmaz'ın işine son verilmesi haksızlık mı?
 • BirolBirol1 ay önce
  Çıkıp bağıra bağıra basın önünde "Ekrem İmamoğlu ile çalışamam" diye açıklama yapmamış mıydı? Niye kendisi mazbatayı almadan önce istifa etmemiş?
 • MuhammedMuhammed1 ay önce
  Göreve başladığı gün bu adamı atması gerekiyordu.Trafik radyosu koordinatörü "İstanbul belediyesinde israf yok"diye basın toplantısı düzenliyordu.O fotoğraftaki diğerlerinide bekliyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019