Seçim 2019 Sayfası

Egeli ihracatçıların gözü Çin’in 30 trilyon dolarlık ithalatında

Çin'in önümüzdeki 15 yıllık dönemde ithalat hedefini 30 trilyon dolara çıkarması sebebiyle Egeli ihracatçılar gözlerini bu ülkeye çevirdi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 09:54
Egeli ihracatçıların gözü Çin’in 30 trilyon dolarlık ithalatında

Önümüzdeki 15 yılda 30 trilyon dolar ithalat hedefi koyan Çin’in Şanghay şehrinde 5-10 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen “Çin İthalat Fuarı”na katılan Ege İhracatçı Birlikleri, info stant ile Ege Bölgesi’nde üretilen gıda ve sanayi ürünlerinin tanıtımını yaptı. EİB standında İzmir Ticaret Odası ve Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği temsilcileri de hazır bulundu.

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Bedri Girit, Çin’in de ilk kez ithalat fuarı düzenlediğini, Türkiye ile Çin arasındaki dış ticaretin Türkiye aleyhine ilerlediğini amaçlarının Çin’e karşı verdiğimiz dış ticaret açığını azaltmak olduğunu kaydetti. Girit, “Çin Devlet Başkanı Xi Jinping fuarın açılış konuşmasında önümüzdeki 15 yıllık dönemde Çin’in mal ithalatının 30 trilyon doları, hizmet ithalat rakamlarının ise 10 trilyon doları aşacağı bilgisini paylaştı. Bu yaklaşım Çin’e ihracatını arttırmak isteyen Türk ihracatçılarını heyecanlandırdı” şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 09:54

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Nisan 2019