• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Edi ile Büdü'nün mumu yatsıya kadar! Milleti aldattıkları ortaya çıktı

Son dönemlerde televizyon açık oturumlarında Gazeteci İsmail Saymaz ve Gazeteci Barış Yarkadaş adlı ikilinin verdikleri yanlış, saptırılmış veya taraflı bilgiler kamuoyunun tepkisini çekiyor. İki isim çoğu kez tartışmaları yöneten moderatörlerce desteklense de diğer konuklar tarafından doğru bilgilerle susturuluyor, verdikleri bilgilerin yanlışlıkları ortaya çıkıyor. Ancak yanlış bilginin kamuoyunda yaptıkları tahribat baki kalıyor.

2020-01-18 13:22:00 -
Edi ile Büdü'nün mumu yatsıya kadar! Milleti aldattıkları ortaya çıktı

Orhan Aysezen yeniakit.com.tr

Son olarak ikilinin katıldığı bir tartışma programında Türkgün Gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, "terör tiyatrosu" fotoğrafında ön sırada görülen oyuncu Kadir İnanır'ın PKK Lideri Abdullah Öcalan için, "O halkının lideri, önderidir" dediğini hatırlattı.

Açık oturuma katılan ideolojik kardeşler Barış Yarkadaş ve İsmail Saymaz, Türkgün temsilcisinin bu sözleriyle alay edip kahkahalar arasında şu tepkiyi verdiler:

İsmail Saymaz: Ne ara dedi bunu?
Barış Yarkadaş: Nerde dedi ya?
Kadir Yıldız: Açın bakın kayıtlarda var.
Barış Yarkadaş: Buna kim inanır ya? (kahkahalar)
İsmail Saymaz: Kadir buna kim inanır (kahkahalar)
Kadir Yıldız: Kayıtlarda var.
Barış Yarkadaş: Yapma ya. (kahkahalar)

Tartışmadan bir süre sonra Türkgün Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, Kadir İnanır'ın söz konusu açıklamalarının videosunu sosyal medya hesabından paylaşıp bir anlamda açık oturum programlarının kahvehane ortamına dönüşmesine yolaçanlara derslerini verdi ancak, kamuoyu da bu konuda televizyondan duyduklarıyla eksik bilgiyle kalmış oldu.

Kadir İnanır'ın CNN Türk adlı televizyonda yer alan açıklaması ulusal basında da yer aldı.
CNN Türk'te katıldığı bir programda çözüm sürecine verdiği desteği yineleyen Kadir İnanır, PKK Lideri Abdullah Öcalan için, "O halkının lideri, önderidir" demişti.
Kasım 2014'te CNN Türk'te Şirin Payzın'a konuşan Sanatçı Kadir İnanır, çözüm sürecine destek verdiğini bir kez daha vurgulamıştı. Kürtlere haksızlık yapıldığını öne süren İnanır, PKK Lideri Abdullah Öcalan için kullanılan, "Aktör" tanımlamasına da karşı çıkkmış, "Aktör diyorlar. Peki kadın olursa ne diyeceğiz" diye konuştu. İnanır Öcalan'ın rolüne işaret ederek, "O halkının önderi, lideridir" ifadelerini kullandı. İnanır, sürece destek verdiği için karşılaştığı eleştirileri de, "birileri bizim sevdiğimiz Kadir abimiz gitti bu işlere bulaştı diyorlar. Açık söyleyelim bu mesele çözülmezse hiçbirimizin hayatı güvencede olmaz" demişti.

Sürecin sona ermesinin çok kötü şeylere yol açacağı uyarısında bulunan İnanır, "Hiç bahsetmek istemiyorum çok kötü şeyler olacak. Ve bu süreçten ilk elini çeken bunun altında kalacak" diye konuşmuştu.

İnanır daha önce verdiği bir demecinde de çözüm sürecine ve HDP'ye destek vermiş ve HDP'ye yönelik saldırılara tepki göstermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ekrem

İstedikleri söylesinler İSO ile baro kendilerini profesör olmuşlar ama kaldırım profesörü olmuşlar de get İSO baro kim tutar sizi
 • Yanıtla

Europa

Bunlarin kokusu gulusu yalani hep ayni,ister gasteci/vekil /belediyebaskan/hep si haram yetim hakki zina zil zurnalar,bunlara inanda kendileri gibi!!!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı