Ebubekir Sifil: Döviz bozdurmak farz-ı ayn'dır

ABD'nin başlattığı ekonomik savaşla ilgili değerlendirmede bulunan İlahiyatçı Ebubekir Sifil, "Bu savaşta tarafsız kalmak, sessiz kalmak düşmanla işbirliğidir. Elinde dövizi, altını olanların bozdurup ₺’ye çevirmesi farz-ı ayn'dır" ifadesini kullandı.

12 Ağustos 2018 Pazar 13:06
Ebubekir Sifil: Döviz bozdurmak farz-ı ayn'dır

 yeniakit.com.tr  Küresel eşkıya, Siyonist yalakası ABD, ekonomik savaşın fitilini ateşledi. Bölgenin yeni gücü Türkiye'yi sindirmeye çalışan ülke, türlü oyunlarla Türkiye'yi susturamayınca ekonomik saldırıya girişti. ABD'nin ajan Brunson'ı bahane ederek Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulaması ve savaşı başlatması, dünya kamuyounda tepkilere neden olurken, Müslüman aleminden Türkiye'ye destek sesleri yükseldi. Müslüman ülke liderlerinden Türkiye'ye "yanındayız" mesajları yayınlanırken, Türk ve dünya genelindeki Müslüman alimler de konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

EBUBEKİR SİFİL: DÖVİZLERİ BOZDURMAK FARZ-I AYN'DIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dövizleri bozdurma çağrısının ardından, dikkat çekici bir çağrı da İlahiyatçı Ebubekir Sifil'den geldi. Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı:

Yaşadığımız, adı konulmuş bir istiklal savaşıdır. Bu savaşta tarafsız kalmak, sessiz kalmak düşmanla işbirliğidir. Elinde dövizi, altını olanların bozdurup ₺’ye çevirmesi farz-ı ayndır.

İşte o paylaşım:

FARZ-I AYN NEDİR?

Farz-ı ayn; Mükellef olan her Müslüman’ın mutlaka yerine getirmesi gereken farz demektir. Vakit Namazlarını kılmak, oruç tutmak gibi…

“TÜRK HALKINA DESTEK OLMAK ŞER'İ HÜKÜMDÜR”

Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri, “Türkiye için malınızla cihad edin" çağrısında bulunarak "İslam ümmetinin Türk halkına ekonomik yönden destek olması, yanında durması şer'i bir hükümdür ve Allah yolunda malınızı harcamak 'cihad' etmek hükmünü taşımaktadır” dedi.

“TÜRK HALKI VE DEVLETİNİN YANINDAYIZ”

ABD’nin ekonomik yaptırım uyguladığı ülkelerden biri olan İran’dan Türkiye’ye destek mesajı geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD’nin Türkiye’ye karşı izlediği politikayı eleştirerek, “İran devleti ve halkı olarak her zaman Türk halkı ve devletinin yanında yer aldık ve alacağız” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 13:06

YORUM YAZ

 • komando59komando598 ay önce
  amerika batıyor, doları olan satsın, iç isyan çıkıyor her gün, polis asker zorla bastırıyormuş. Zenciler, ispaniklerden her gün en az 1000 kişi öldürülüyormuş. youtube girin, ingilizce zenci, ispanik, silahlı saldırı, polis şiddeti yazın abd görün belgeler dolu.
 • MESUT ALiMESUT ALi8 ay önce
  hangi dolari bozacagiz ? olmayan dolar nasil bozulur, neyin kafasi bu ? Gercekleri görün.Ekonomik cöküs kapidadir.Dolar bozdurmak Farzmis? Hz Muhammed dôneminde dolarmi var dida FARZ olsun.
 • yusuf toygunyusuf toygun8 ay önce
  hocam lütfen. islamı siyasetin emrine sokmayalım. çünkü biz biliyoruzki islam şu anda siyasete emredemiyor...sakin olalım...hakimken islamı konuşalım, mahkumken değil...
 • AbdülkadirAbdülkadir8 ay önce
  Ben hiç dolar almadım param %50 değer yitirdi.Dolar karşısında değil fiyatlar karşısında dolar karşısında olsa önemi yok ama fiyatlarda artınca o zaman sorun.Ben yoğurdu geçen sene 4.50 tl den alıyordum şimdi aynı yoğurt 9 tl olmuş.Fiyatlar artmasın dolar vız gelir tırıs gider.Diyelim ki dolar 5 tl ye indi fiyatlar aynı oranda inmiyor Sifil bey.Boş konuşmanın faydası yok.Bunun çözümü ne yapıp yapıp cari açığı yarıyarıya azaltmak ve dolarla ticaret yerine malların diğer para birimleriyle ticaretini artırmaktır.Dolar bozdurulmayla bu iş olmaz.
 • FecrFecr8 ay önce
  Yusuf Müller nasıl bir sahtekarsın ya sen.Bİz yaşıyoruz ulan bu ülkede nerede olmuş dediğin kuyruklar yalancı münafık herif
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  Dolaralrı boz duracağız çünkü bizde dolar var diyen AK partili zenginlerdir.Çünkü halkın yarısında ne altın ne döviz var. Farz a gelince Dolarları göstermelik olarak bozduracakları Buz dağı ise saklı kalacak. Hz. Muhammed döneminde dolar mı vardı ki farz olsun .İşte siyasal İslamın çaresizliği bu dinen siyaset sokarsanız doları bozdurmak içinuygun g hadis ve farz uydurursunuz.
 • Mesut SarpMesut Sarp8 ay önce
  ABD Küresel eşkıya, Siyonist yalakası oldugu da cok dogru. Ancak bu l Ebubekirin şimdi mi aklı başına geliyor. Daha önce nerdeydi ki? Unutmayalım körle yatan şaşı kalkar. Bi de farz i ayn filan deyip garibanin üc beş yüz dolarını da heba ettirmesin. Ben böyle yardım olsun diye ocakta EURO 4,5 tan bozdurdum, şimdi oldu 6,75TL. ama sorun ortadan kalkmadı. Paramdan oldum. Sahte alimlerin fetvalarından Allah bizi korusun ve böyle uyduruk fetvalardan kacın...
 • ahmetahmet8 ay önce
  vay beiş buna kadar düştüğüne göre
 • Yusuf MüllerYusuf Müller8 ay önce
  Demin telefonda memleket ile görüstüm. Dükkanlarda yumurta. un, pirinc azalmis. Stoklar tükenmek üzere. Petrollarda kuyruklar olusmus, hastanelerde ilac sıkıntısı baslamıs. Durum hic iyi degil, Suriyeden beter olacagiz. Verin papaz`i durum normale dönsün. Battik....
 • HamiyetDaglıHamiyetDaglı8 ay önce
  Bu Ebubekirsifile bir soralım Kendisi acaba kac Dolar. kac Yura Veyakac liralık Altın bozdurmuş. Dekontu yokmuymuş.Akıl vermei kolay.TürkiyedenDöviz olarakmaaşal. Götür Ülkende Döviz olarak harca. Sonrada cık Garibana akıl ver
 • vezir bakırcıvezir bakırcı8 ay önce
  iran güvenilmez ve vefa duygusu olmayan ülke olduğunu bir önceki kirizinde bize ispat etti t.c ve brezilya a.b.d nin tüm tehditlerine rağmen iranı desteklemiş iran refaha kavuşunca bize dirsek göstermişti

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019