Düzcenin otları yine ilgi odağı oldu

Düzce Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenen “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali” yine renkli görüntülere sahne olacak.

26 Nisan 2019 Cuma 17:30
Düzcenin otları yine ilgi odağı oldu

Düzce Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 5’incisi düzenlenen “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali” yine renkli görüntülere sahne olacak. Stantların açılış gezisine katılan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli ve protokol üyeleri de stant sahiplerini tek tek ziyaret ederek sohbet etmeyi ihmal etmedi.


Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin girişimleri ve çeşitli kurum, kuruluşlarla STK’ların da desteği ile geleneksel olarak her yıl bahar aylarında düzenlenen ve bu yıl 5’inci kez Düzcelilere kapılarını açan “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali” rengarenk stantları ile dikkatleri üzerinde topladı. Anıtpark’ta kurulan stantlarda yerlerini alan Düzceli kadınlar Düzce’de yetişen otlardan yaptıkları lezzetleri ve el emeği ürünleri meraklılarına sunuyor. Festivalin ilk gününde stantların açılışı da il protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Düzce BARO Başkanı Azade Ay ile Düzce Belediyesi Eski Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Dursun Ay’ın da katıldığı açılış gezisinde kadınlar, protokol üyelerine büyük ilgi gösterdi. Festivale katılan kadınlara başarılar dileyen Başkan Yardımcısı Gösterişli burada yaptığı açıklamada “Düzce ot festivalinin, ilimizin doğal zenginliğinin bir yansıması olduğunu düşünüyorum. Düzceli kadın kardeşlerimiz, bu otlardan ekmekler, börekler, çörekler yaparak stant ziyaretçilerine ikram ediyor, onları farkla tatlarla tanıştırıyor. Böyle bölgesel özellik taşıyan festivallerin büyük önem taşıdığını düşünüyorum, hepsini tek tek tebrik ediyorum” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 17:30

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019