• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyaca ünlü kuruluş hazırlıkları duyurdu! Rusya ile olası savaşa hazırlanıyorlar

ABD merkezli Business Insider, ABD Hava Kuvvetleri'ndeki askerlere Rusya ve Çin ile olası savaşa karşı eğitimler verildiğini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2021-09-23 10:26:00 -
Dünyaca ünlü kuruluş hazırlıkları duyurdu! Rusya ile olası savaşa hazırlanıyorlar

Amerika merkezli Business Insider'da yayımlanan bir makalede, ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yapan pilotlara Rusya ve Çin'le savaş ihtimaline karşı karayoluna iniş eğitimi verildiği belirtildi.

 

ABD merkezli Business Insider (BI) sitesinde bir makale kaleme savunma muhabiri Stavros Atlamazoglou, eşit güce sahip bir hasımla yaşanacak olası bir çatışmada ABD'nin kabus gibi bir senaryoyla karşı karşıya kalacağı öne sürüldü.

Hasım ülkenin yapacağı bir atışın askerlerin veya silahların büyük bir bölümünü etkisiz hale getirebileceğini kaydeden Atlamazoglou, bu nedenle ABD Hava Kuvvetleri'nin güçlerini hava üsleri dışındaki noktalara dağıtma konusunda eğitimler yaptığını yazdı.

Ağustos ayında Michigan'da yapılan Northern Strike 21 tatbikatında bir askeri uçağın karayoluna indiğini anımsatan Atlamazoğlu, bu manevraların amacının pilotları zorlu arazilerdeki ani operasyonlara hazırlamak olduğunu vurguladı.

Sputnik'in haberine göre, Bu senaryoların çalışılmasının, olası hasım ülke tehdidi karşısında birliklerin hayatta kalma kabiliyetini artıracağını öngören Atlamazoglou, zira böylece birliklerin intikallerini ve yakıt ikmal noktalarını takip etmenin zorlaşacağını ifade etti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yorumcu

Rusya yla çin birleşsin abd yi beş dakkada paket yaparlar
 • Yanıtla

Vatandaş

Türkiye'de Rusya'ya karşı savaşa hazırlıklı olmalıdır. Bu amaçla, karasınırı olmadığından, hava, deniz ve füze ağırlıklı tatbikata ağırlık vermelidir. Nasıl Tatbikat olmalıdır? Hava yani savaş uçağı, ağırlıklı olmalıdır. EHTES tatbikatları, özellikle Rus Radar ve Füzelerine karşı yapılmalıdır. Bu amaçla Satın alınan S400 Füzeleri hemen EHTES'e dahil edilmelidir. Karadeniz güvenlik sahası tesbit edilmeli ve Savaş Gemileri, Sava uçakları, İHA, Siha, Denizaltılar ile beraber Awacslarla koordineli olarak karadenizde tatbikatlar yapılmalıdır. İha-siha Rus savunması karşısında kendilerini koruyabilmek için mümkünse EHDES'e dahil edilmelidir. Boğazı Rus savaş ve ticari gemilerine kapatma, Türkakım doğalgaz boru hattını devre dışı bırakma, Ukrayna ile Rusya'ya Ukrayna üzerinden nasıl müdahalelerin olabileceği, bu amaçla kara birliklerinin Ukrayna'ya konuşlandırılması tatbikatı, Çeçen gibi Türk ve Müslümanlarla içerden Rusya'ya ne gibi müdahalelerin nasıl yapılabileceği, bu amaçla hazırlıkların yapılması, Nato ile Kırım önlerinde hava ve deniz tatbikatı planlanması, Füze ve Roket üretim kapasitesinin 24 saat çalışma düzenine geçmesi, ihtiyaten Biyolojik ve Kimyasal silahların üretilmesi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23