• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya İK Kongresi’nden Turkcell Akademi’yeiki büyük ödül

Turkcell Akademi dünyanın en büyük eğitim gelişim organizasyonlarından olan Dünya İnsan Kaynakları Kongresi’nden (World HR Congress) bu yıl iki ödülle döndü. Turkcell Akademi GNÇYTNK eğitim programıyla Yeni İşe Başlayanlar İçin En İyi Oryantasyon Programı dalında ödüle layık görülürken, Turkcell Akademi Genel Müdürü Banu İşçi Sezen de Telekomünikasyon ve İnternet Sektöründe Kadın Liderliği dalında dördüncü kez ödül aldı.

2020-02-19 14:06:00 -
Dünya İK Kongresi’nden Turkcell Akademi’yeiki büyük ödül

Türkiye’nin ilk kurumsal üniversitesi olan Turkcell Akademi, Hindistan’da düzenlenen Dünya İnsan Kaynakları Kongresi’nde (World HR Congress) iki ödüle birden layık görüldü. Türkiye’nin yetenekli ve başarılı gençlerini ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlayan Turkcell Akademi GNÇYTNK Programı, bu yılki kongrede Yeni İşe Başlayanlar İçin En İyi OryantasyonProgramı (Best Onboarding Program) dalında dünyanın önde gelen şirketlerini geride bırakarak ödüle hak kazandı. Turkcell Akademi kongre tarafından 2018’de de “Yılın Eğitim Şirketi” seçilmişti.

Bu yıl 28’incisi düzenlenen ve 133 ülkeden 2 bini aşkın uluslararası katılımcının yer aldığı kongrede Turkcell Akademi Genel Müdürü Banu İşçi Sezen;Türkiye’de toplumun ve kadının güçlendirilmesi için Turkcell sosyal sorumluluk stratejilerinin eğitim dikeyinde yaptığı çalışmalar sebebiyle Telekomünikasyon ve İnternet Sektöründe Kadın Liderliği (WomenLeadership in Telecom& Internet) kategorisinde dördüncü kez liderlik ödülüne layık görüldü.10 yılı aşkın süredir Turkcell Akademi’nin genel müdürlüğü görevini yürüten Sezen, kongrede daha önce İK'da Teknolojinin Stratejik Kullanımında Dünyanın İlk 50 Lideriarasında gösterilerek ödül almıştı.

Banu İşçi Sezen: “İnsana yatırım, topluma değer katmak demek”

Dünyanın en büyük eğitim organizasyonları arasında yer alan Dünya İK Kongresi tarafından bir kez daha ödüle layık görüldüğü için büyük mutluluk duyduğunu belirten Sezen, “Turkcell’in teknoloji alanındaki bilgi birikimini,yeni iş dünyasının yetkinlikleriyle birleştiriyor ve insanımıza eğitim yatırımı yaparak onları güçlendirmek için çalışıyoruz. Turkcell’i geleceğin işlerine taşıyacak genç yeteneklerimize, tüm iş hayatları boyunca ihtiyaçları olan temel iş ve liderlik becerilerini kazandırarak, tüm yıla yayılan değerli eğitim yolculuğuna her yıl büyük yatırım yapıyoruz. Turkcell Akademi olarak,insan odaklı yatırım ileTürkiye için faydalı işlere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.2003 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük online yazılım platformu olan Geleceği Yazanlar da bunun bir parçası.  Geleceğin dili olankodlama ve yeni yazılım dillerini alanlarında ücretsiz olarak geliştirip kadınlar için istihdam sağlıyoruz. Turkcell Akademi’nin,Turkcell’e Türkiye’ye ve ekosisteme yaptığı eğitim ve gelişim yatırımlarını 2020’de de artırarakdünyaya örnek olacak uygulamaları sürdürmeyi amaçlıyoruz. Dünya İK Zirvesi tarafından bu adımlarımızın takdirle karşılanması bizim için gurur verici” diye konuştu.

Dünya İK Kongresi kapsamında verilen Dünya Kadın Liderler Ödülleri, uluslararası rekabetçilik standartlarına göre hükümetleri ve şirketleri ileriye taşıyan modern ekonomik, teknolojik ve yönetimsel metodolojiler geliştiren stratejik ve ilham veren kadın liderlere veriliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meleknur

İLETİŞİM ŞİRKETLERİ HAT TLF HATTI ( KARTI) VERİRKEN ÖNCE ARAŞTIRMALILAR. EĞER KİŞİ HAT VE HATTIN ÜSTÜNE TLF ALIP ÖEDEMEKTE ZORLANIYORLAR AVUKAT ARACILIĞYLA MECBUREN FAİZİYLE ALIYORLAR VE AKABİNDE AYNI KİŞİ GİDİP HAT ALSA, İLETİŞİM ŞİRKETLERİ DEMİYORKİ ARKADAŞ SEN DAHA DİĞERİNİ ÖDEMEKTE ZORLANIYORSUN YADA ÖDEMEMEMİŞİN VEREMEYİZ. NİYE DEMİYORLAR?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı