• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Donbass krizi çözülecek mi? Kritik toplantı İstanbul’da yapılıyor

Rusya ve Ukrayna arasında tırmanan Donbass krizine ilişkin İstanbul’da kritik bir toplantı yapılacak. Minsk toplantısında, iki ülke arasında yaşanan krizin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Türkiye’nin iki ülke arasında arabuluculuk rolü üstlenmesi bekleniyor.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 19:39:00 -
Donbass krizi çözülecek mi? Kritik toplantı İstanbul’da yapılıyor

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden Donbas krizine ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Minsk toplantılarının bir sonraki turunun İstanbul'da yapılacağını açıklandı…

Minsk toplantısı İstanbul’da

Son dönemdeki dış politika konularına ilişkin değerlendirmelerde bulunan diplomatik kaynaklar da Ukrayna ile Rusya arasındaki kriz konusunda, şunları söyledi: "Bu konuda tutumumuz belli, tansiyonu düşürmek, çatışmayı önlemek, diyaloğu artırmak, pozisyonumuz net" ifadelerini kullandı. Minsk toplantılarının bir sonraki turunun İstanbul'da yapılacak.Toplantıya önceki katılımcılar kimlerse onlar katılacak, Rusya, Ukrayna, Donbas… Tarih belli değil ama sık sık toplanacaklar"

Süreç yapıcı bir şekilde devam ediyor

Diplomatik kaynaklar, Türkiye ve Katar'ın Kabil'deki havalimanını işletme ve güvenliğini sağlama talebine dair ise "Kabil'de görüşmeler devam ediyor. Orada bir heyetimiz var. Güvenlik konusunda bir mutabakat var ama maliyet hesaplamalar konusunda görüşmeler devam ediyor. Dışarda Taliban içerde kim varsa o olacak. Süreç yapıcı bir şekilde devam ediyor" açıklamasında bulundu.


Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Aman ne iyi.

Halkımızın tüm sorunlarını çözdüler.  

Ahmet Tunç

At bre debreli Hasan..... ustanbul da yapılıyormuş. Kazakistan i halletiniz sıra ukraynada ....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23