• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dolandırıcı kadının pişkinliği ağızları açık bıraktı!

Hakkında gerekli işlemlerin yapılmayacağını bilen pişkin dolandırıcı, dinleyenleri şok edecek sözlere imza attı. Kendisini bankacı olarak tanıtarak bir öğretmeni dolandırmaya çalışan kadın, "İstersen beni polise bildir" diyerek pişkinliğin dibine vurdu.

2018-07-21 16:57:00 - 2018-07-21 18:20:19

 yeniakit.com.tr  Kendisini bankacı olarak tanıtıp insanları dolandırmaya çalışan suçlular, gerekli birimlerin hiçbir şey yapmaması yüzünden ellerini kollarını sallayarak aramızda geziyor. Son olarak bir öğretmeni telefonla arayarak dolandırmaya çalışan kadın, pişkin bir şekilde, para kazanmak için insanları dolandırdığını itiraf etti. İlgili bakanlığın ve güvenlik güçlerinin bu dolandırıcılara karşı sessiz kalması, vatandaşı isyan ettirdi.

PİŞKİN DOLANDIRICI: E PARA KAZANMAK İSTİYORUM

Kendisini bankacı olarak tanıtarak bir öğretmeni dolandırmaya çalışan pişkin kadının sözleri, durumun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Yayınlanan ses kaydında bir öğretmenin kendisine, “Gün içinde yaklaşık 10 öğretmeni aradınız, hala bıkmadınız, neden bu inadınız?” sorusunda dolandırıcı kadın, “E para kazanmak istiyorum.” şeklinde cevap verdi.

“HADİ BİLDİR”

Bu sözler üzerine mağdur öğretmen, “Para böyle kazanılmaz ki, dolandırarak mı kazanacaksın?” diyerek tepki gösterdi. Buna karşın dolandırıcı kadın, “Evet” cevabını verdi.

Öğretmenin, “Emniyete de bildirdim çok yakında biterler tepenizde” sözlerine, dolandırıcının verdiği cevap ise pes dedirtti. Dolandırıcı kadın, “Tamam, hadi bildir. İyi günler” ifadesini kullanarak ilgili birimlerin gerekli işlemleri yapmayacağını bildiği için küstah bir cevap verdi.

İŞLEM YAPILMIYOR

Bu gibi telefon dolandırıcıları, kendilerini bankacı, polis, asker, jandarma vb. meslek gruplarının mensubu olarak tanıtıyor ve insanların binlerce lirasını çalıyor. Tüm şikayetlere rağmen ilgili birimlerin gereken ciddiyetle bu şahıslarla mücadele etmemesi, vatandaşı isyan ettirme noktasına getirdi.

"BOŞUNA UĞRAŞMAYIN, HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ"

Dolandırıcı mağduru kadın şunları söyledi:

"Anlamadigim ve beni şasırtan şey; babam bunun üzerine emniyete gidip durumu anlattığında, telefon numaralarını vermek ve şikayetçi olmak istediğinde, oradakilerin, `bosuna uğraşmayın, hiçbir şey çıkmaz, uğraşır durursunuz, zaten numara üstlerine değildir, hadi yakalansalar belki yıllarca mahkemesi sürer, kendinize iş, boşverin gitsin` demeleri."

VATAN VE MİLLETLE KANDIRDILAR!

Mağdurlardan birinin anlattıkları ise dolandırıcıların tüm yolları denediğini gözler önüne seriyor.

Mağdur,  "Terörle mücadeleden girip vatan sevgisinden çıkıyorlar. Bir hesaba para göndermemi istediler. Karşı taraftaki eleman (dolandırıcı) ağlamaklı bir ses ile 'Her şey vatan için vatan için canım feda... X bankasındaki hesabımda 30.000 tl var fakat 5.000 tl borç için blokeli, vatan için herşeyim feda olsun avukatın hesap nosu şu 5.000 tl yatırırsanız bloke kalkar. 30.000 tl sizin olsun' diyor." ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı