Seçim 2019 Sayfası

Dolandırıcı kadının pişkinliği ağızları açık bıraktı!

Hakkında gerekli işlemlerin yapılmayacağını bilen pişkin dolandırıcı, dinleyenleri şok edecek sözlere imza attı. Kendisini bankacı olarak tanıtarak bir öğretmeni dolandırmaya çalışan kadın, "İstersen beni polise bildir" diyerek pişkinliğin dibine vurdu.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 16:57

 yeniakit.com.tr  Kendisini bankacı olarak tanıtıp insanları dolandırmaya çalışan suçlular, gerekli birimlerin hiçbir şey yapmaması yüzünden ellerini kollarını sallayarak aramızda geziyor. Son olarak bir öğretmeni telefonla arayarak dolandırmaya çalışan kadın, pişkin bir şekilde, para kazanmak için insanları dolandırdığını itiraf etti. İlgili bakanlığın ve güvenlik güçlerinin bu dolandırıcılara karşı sessiz kalması, vatandaşı isyan ettirdi.

PİŞKİN DOLANDIRICI: E PARA KAZANMAK İSTİYORUM

Kendisini bankacı olarak tanıtarak bir öğretmeni dolandırmaya çalışan pişkin kadının sözleri, durumun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Yayınlanan ses kaydında bir öğretmenin kendisine, “Gün içinde yaklaşık 10 öğretmeni aradınız, hala bıkmadınız, neden bu inadınız?” sorusunda dolandırıcı kadın, “E para kazanmak istiyorum.” şeklinde cevap verdi.

“HADİ BİLDİR”

Bu sözler üzerine mağdur öğretmen, “Paraböyle kazanılmaz ki, dolandırarak mı kazanacaksın?” diyerek tepki gösterdi. Buna karşın dolandırıcı kadın, “Evet” cevabını verdi.

Öğretmenin, “Emniyete de bildirdim çok yakında biterler tepenizde” sözlerine, dolandırıcının verdiği cevap ise pes dedirtti. Dolandırıcı kadın, “Tamam, hadi bildir. İyi günler” ifadesini kullanarak ilgili birimlerin gerekli işlemleri yapmayacağını bildiği için küstah bir cevap verdi.

İŞLEM YAPILMIYOR

Bu gibi telefon dolandırıcıları, kendilerini bankacı, polis, asker, jandarma vb. meslek gruplarının mensubu olarak tanıtıyor ve insanların binlerce lirasını çalıyor. Tüm şikayetlere rağmen ilgili birimlerin gereken ciddiyetle bu şahıslarla mücadele etmemesi, vatandaşı isyan ettirme noktasına getirdi.

"BOŞUNA UĞRAŞMAYIN, HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ"

Dolandırıcı mağduru kadın şunları söyledi:

"Anlamadigim ve beni şasırtan şey; babam bunun üzerine emniyete gidip durumu anlattığında, telefon numaralarını vermek ve şikayetçi olmak istediğinde, oradakilerin, `bosuna uğraşmayın, hiçbir şey çıkmaz, uğraşır durursunuz, zaten numara üstlerine değildir, hadi yakalansalar belki yıllarca mahkemesi sürer, kendinize iş, boşverin gitsin` demeleri."

VATAN VE MİLLETLE KANDIRDILAR!

Mağdurlardan birinin anlattıkları ise dolandırıcıların tüm yolları denediğini gözler önüne seriyor.

Mağdur,  "Terörle mücadeleden girip vatan sevgisinden çıkıyorlar. Bir hesaba para göndermemi istediler. Karşı taraftaki eleman (dolandırıcı) ağlamaklı bir ses ile 'Her şey vatan için vatan için canım feda... X bankasındaki hesabımda 30.000 tl var fakat 5.000 tl borç için blokeli, vatan için herşeyim feda olsun avukatın hesap nosu şu 5.000 tl yatırırsanız bloke kalkar. 30.000 tl sizin olsun' diyor." ifadelerini kullandı.

Dolandırıcıyı böyle alt etti

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2018 Cumartesi 16:57

YORUM YAZ

 • Yusuf a.Yusuf a.9 ay önce
  Ya adam gibi kanun duzen koyun ya da beceremiyorsaniz seriati getirin. Millet bikti artik.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş9 ay önce
  akp bu durumları disipline edip düzeltmezse onada oy verilmeyecek haberi olsun.
 • hüs coşhüs coş9 ay önce
  buradaki en büyük suç TBMM ve iktidarın. ülke suçlu cennetine döndü bizi vekiller meçlistehakaret yarışmasındalar. ktidar bu işe neden el atmaz anlaşılır gibi değil.bir kaç yıl önce bir dolandırıcı tarafından arandım. Bölgem jandarmaya baglı oldugu için jandarmayı aradım, biz bakmıyoruz polisi ara dediler.polisi aradaım orası jandarma bölgesi jandarmayı ara dediler. jandarma size yönlerdi dedim savcılıgı ara dediler. savcılıgı aradım telefonla şikayet geçerli degil: buraya gelip dilekce vermen gerekir dediler. köyde yaşadıgımı oraya gelmemin zor oldugunu ve zaman alacagını söylediler. bu arada dolandırıcı çoktan başka avların peşine düşmüştür. dolandırıcının yakalanması çok basit. telefon şebekelerinden dolandırıcının yeri tesbit edilip anında yakalanır. telefon şebekeleri abone yaptıkları müşterilerinin parmak izini ve ses kayıt analizini yaparak numara tahsis eder. kimse bir başkasının adına alınan telefonla dolandırıcılık yapamaz
 • nn9 ay önce
  yasalar hırsıza gasp ciya suçluya hizmet ediyor
 • HülyaHülya9 ay önce
  Polis de haklı.Canını ortaya koyup suçluyu yakalıyor,mahkeme salıveriyor.Suçta böylelikle artarak devam ediyor.
 • Murad Murad 9 ay önce
  Evet. Biz 155 aradık numarayı bildirdik ancak bize merkeze gelip dilekçe vermemiz söylendi. Bu işe daha hızlı ve sonuç almaya yönelik bir şey yapılmalı
 • nostaljinostalji9 ay önce
  Devlet mi? Yani adaletin olduğu ,laik demokratik ve hukukun üstünlüğüne inanan bir devletten bahsediyorsunuz herhalde ? Ya kardeşim Almanya veya Japonya neden bizim dolandırıcılar ile uğraşsın ki?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019